kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ para całuje AZP Worldwide - Fotolia.comW Korei Walentynki obchodzi się nie tylko 14 lutego, a w Islandii trzeba być ostrożnym, aby czasem nie wybrać się na randkę z kimś, kto może się okazać z nami spokrewniony. Nie wszędzie na świecie funkcjonują te same zwyczaje ślubne oraz te, które dotyczą randkowania. Listę najbardziej zaskakujących zwyczajów związanych z łączeniem się w pary przedstawia eDarling.
 
 
© teressa - Fotolia.comWydawałoby się, że Święta sprzyjają wspomnieniom i kultywowaniu tradycyjnych obrzędów, jak pokazują jednak badania CBOS, w domach 65% Polaków nie ma jakichkolwiek tradycji rodzinnych. Wierność zwyczajom dziadków deklaruje jedynie 15% badanych. Około 13% przyznaje, że zarzuciło istniejące niegdyś w danych familiach obyczaje.
 
 
Święta Katarzyna patronuje m.in. dziewicom i żonom, modystkom, kołodziejom, garncarzom, garbarzom, młynarzom, piekarzom, prządkom, szwaczkom, krawcowym, żeglarzom, kolejarzom, woźnicom, przewoźnikom, powroźnikom, fryzjerom, zecerom; generalnie wszystkim, którzy mają coś wspólnego z kołem lub nożem, a ponadto: adwokatom i notariuszom. To także patronka cnotliwych kawalerów, którzy pragną poznać pannę i wejść w związek małżeński. Katarzynki to "męski" odpowiednik Andrzejek. W nocy z 24 na 25 listopada kawalerowie mogą otrzymać przepowiednie dotyczące daty ożenku, czy imienia przyszłej partnerki.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »