kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Kuchnia pachnąca ziołami. EmpikWielu z nas nie wyobraża sobie potraw bez ziół. Nic dziwnego, że zioła wkroczyły na dobre do naszych kuchni. Tymianek, mięta czy bazylia są obecne w wielu domowych zielnikach – coraz częściej bowiem zdajemy sobie sprawę z ich walorów zdrowotnych, nie tylko smakowych. Tym, którzy chcą mieć kuchnię pachnącą ziołami, przyda się zapewne parę gadżetów.
 
 
© Sylvie Thenard - Fotolia.comSprzedaż leków w Polsce od kilkunastu lat rośnie. Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, nasz kraj jest szóstym co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Pod względem liczby opakowań przypadających na jednego mieszkańca zajmujemy drugie miejsce - za Francją. Niepokój budzi m.in. konsumpcja lekarstw dostępnych bez recepty. Kwestia stosowania przez Polaków lekarstw dostępnych bez recepty została poruszona w jednym z ostatnich sondaży Centrum Badań Opinii Społecznej.
 
 
©  lacabetyar - Fotolia.comBez nich sałatkom brakuje smaku, a wielu daniom charakteru. Potrafią złagodzić albo wydobyć walory smakowe potrawy. Występują w nieskończonej ilości rodzajów i wariantów. Sosy, bo o nich mowa, są idealnym dodatkiem do sałatek, mięs, makaronów, warzyw, wędlin i deserów. W nich tkwi tajemnica sukcesu wielu potraw, dlatego ważne jest, aby były perfekcyjnie doprawione.
 
 
Pomimo że, większość zabiegów upiększających można wykonać w <a id="a_nsitsp_1">domu</a>, w czasie tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy lepiej udać się do dobrego <a id="a_nsitsp_0">salonu</a> kosmetycznego, który zaproponuje zabiegi odpowiednie i przede wszystkim bezpieczne dla przyszłych mam.
 
 
Znajdują się wszędzie: w wodzie, glebie i żywności. Toksyny czyli różne szkodliwe substancje chemiczne wnikają do naszego organizmu przez skórę, płuca, układ pokarmowy i po prostu nas trują. To niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, bo toksyny to trucizny, które po wchłonięciu do organizmu mogą zaburzać jego funkcjonowanie, a w niektórych przypadkach prowadzić nawet do śmierci.
 
 
© Kairos69 - Fotolia.comIstnieje powszechne przekonanie, że kosmetyki naturalne są lepsze, skuteczniejsze i zdrowsze od syntetycznych. Dla producentów kosmetyków „naturalne składniki” stały się idealnym chwytem reklamowym. Wystarczy, że kosmetyk ma zapach pomarańczy i już promowany jest jako naturalny.
 
 
© Jörg Beuge - Fotolia.comGlobalne ocieplenie klimatu ma jedną niezaprzeczalną zaletę: coraz lepiej rosną u nas rośliny pochodzące z południowych rejonów Europy. Warto to wykorzystać i założyć we własnym ogródku grządkę ziołową – świeże zioła nie tylko pięknie pachną i urozmaicają smak potraw, ale mają także właściwości lecznicze, a zawarte w nich olejki eteryczne odstraszają komary, meszki, nornice i ślimaki.
 
 
© thoren90 - Fotolia.comZioła przyprawowe na dobre zagościły w naszych kuchniach. Wraz ze wzrostem popularności kuchni włoskiej czy francuskiej coraz chętniej zaczęliśmy używać bazylii, tymianku, estragonu, a i typowo polska kuchnia nie stroni przecież od ziółek: majeranek, koperek czy lubczyk to przyprawy znane u nas od wielu lat, choć do niedawna nieco zapomniane.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»