kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Ulia Koltyrina - Fotolia.comSezon urlopowy za chwilę sie rozpocznie. Pogoda nie szczędzi nam okazji do weekendowych wypadów za miasto a biura podróży przyciągają atrakcyjnymi ofertami wyjazdów. Niestety często piękne, wakacyjne chwile przerywają przykre infekcje. Jak zatem uchronić się przed dolegliwościami układu moczowo-płciowego, szczególnie narażonego na infekcje podczas letnich wypraw?
 
 
© LanaK - Fotolia.comOkres wakacyjny szczególnie sprzyja rozwojowi infekcji intymnych. Każda kobieta wie, że wyjazdowe okoliczności znacznie utrudniają odpowiednie dbanie o higienę. Tymczasem największe niebezpieczeństwo czyha na basenie, siłowni, saunie czy w klubie fitness.
 
 
Wiadomo, że prawie każdy problem zdrowotny wpływa na jakość życia kobiety. Nic zatem dziwnego, że wiele pań, u których zdiagnozowano mięśniaki macicy, zadaje sobie pytania dotyczące ich wpływu na dalsze życie. Wokół tematyki mięśniaków macicy narosło sporo nieprawdziwych informacji. Najważniejsze wątpliwości kobiet dotyczące tej dolegliwości rozwiewa prof. CMKP dr hab. n. med. Romuald Dębski, ginekolog, ekspert programu „Zdrowa ONA”.
 
 
Ginekologia estetyczna i jej metody w dalszym ciągu pozostają w naszym społeczeństwie tematem tabu. Zabiegi z zakresu tej dziedziny często postrzegane są jako kobieca fanaberia. Tymczasem mogą stanowić skuteczną terapię leczenia wielu intymnych dolegliwości. Zabiegi ginekologii estetycznej mogą być m.in. metodą na poprawę samooceny i komfortu psychicznego kobiety.
 
 
© goodluz - Fotolia.comPierwsza wizyta u ginekologa to dla nastolatki z pewnością duże przeżycie i spory stres. Nic dziwnego, że dziewczyny boją się tej chwili. Zdarza się też, że matki nakłaniają nastolatki do wizyty u ginekologa, aby ingerować w metody antykoncepcji własnych córek. O jakie kwestie pytają nastolatki w trakcie takiej wizyty?
 
 
© nori5488 - Fotolia.comDbasz o higienę intymną, a mimo to zmagasz się z częstymi infekcjami dróg rodnych? Nawracające infekcje pochwowe mogą być konsekwencją nadmiernego spożywania niektórych produktów. Okazuje się, że sposób odżywiania wpływa na zdrowie intymne układu rozrodczego. Co zatem jeść, aby unikać infekcji czy zwiększyć szansę na zajście w ciążę?
 
 
Choroby związane ze zdrowiem intymnym zbierają coraz większe żniwo. Rak piersi i szyjki macicy, infekcje, grzybica i inne schorzenia układu moczowo-płciowego mogą dotknąć każdej kobiety, w każdym wieku.
 
 
Rozpoczynają się wakacje i podczas letnich wojaży zapewne niejedna z nas będzie korzystała z basenów, saun i publicznych toalet. Miejmy się na baczności - są one miejscami najbardziej sprzyjającymi zakażeniom grzybiczym.
 
 
fot. BiomedDla wielu kobiet infekcje intymne są wciąż tematem tabu. Niesłusznie, bowiem aż 75% z nich przynajmniej raz w życiu borykało się z tym problemem. Kiedy stany zapalne nawracają, należy zwalczyć ich podstawową przyczynę - obniżoną odporność naszego organizmu.
 
 
Z pewnością nie łatwo jest być kobietą. Połączenie wielu ról społecznych, które musi wypełnić współczesna matka, żona, córka sprawia, że bycie kobietą to często zajęcie pełnione na kilku etatach. Historia dowiodła, że kobiety na przestrzeni lat potrafiły skutecznie walczyć o siebie a przykład brytyjskich sufrażystek pokazał, że determinacja i hart ducha umożliwiły im zdobycie praw wyborczych w 1918 r.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »