kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Monika Wisniewska - Fotolia.comBezdyskusyjne jest twierdzenie, że warto odżywiać się zdrowo. Trudno zaprzeczyć też temu, że spożywanie produktów naturalnych to inwestycja w dobre samopoczucie i prawidłową pracę organizmu. Jednak, kiedy naturalne i zdrowe odżywianie zaczyna przyjmować znamiona „obsesji”, kiedy zawładnie naszymi myślami i ukierunkuje większość naszych działań właśnie na obszar odżywiania, to oznacza, że wpadliśmy w pułapkę zastawioną przez sidła ortoreksji.
 
 
fot. krakowskieprzedmiescie.euCzy będąc poza domem zawsze musimy wybierać pomiędzy szybkim, a zdrowym jedzeniem? Jak zadbać, aby nasz organizm otrzymywał to, co niezbędne dla prawidłowej diety?
 
 
fot. BOŚProblem nadwagi dotyka coraz większej liczby Polaków. Jeśli nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych grozi nam epidemia otyłości - przekonywali prelegenci konferencji prasowej, zorganizowanej przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Ministerstwo Zdrowia.
 
 
Dzieci to łasuchy - słodkie batoniki, chipsy, soki czy ciasteczka - to lubią najbardziej. Dlatego musimy dbać, aby w codziennej diecie dziecka znalazły się odżywcze i zdrowe składniki, które zapewnią naszemu maluchowi odpowiedni rozwój. Woda jest niezbędnym i niezastąpionym składnikiem diety, zarówno dzieci jak i dorosłych. Pamiętajmy o tym, aby w codziennym menu naszych pociech jedną z głównych pozycji była woda.
 
 
Diet - coaching to profesjonalnie prowadzony cykl rozmów, w którym klient stopniowo rozwija swoje kompetencje w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Pomaga on zrozumieć potrzeby żywieniowe oraz stworzyć taki plan odżywiania, który będzie odpowiadał jego stylowi życia. Istotą diet - coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, postępowania i zachowania oraz świadomego stosowania tych umiejętności. Coach prowadzący cykl rozmów jest również specjalistą w zakresie żywienia człowieka.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»