kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNiemal dla każdej kobiety priorytetem jest, aby pozostać jak najdłużej młodą. Marzymy o promiennej cerze i zdrowej skórze bez zmarszczek. Nie jest żadną tajemnicą, że na atrakcyjny wygląd trzeba zapracować, dlatego wciąż śledzimy i testujemy nowinki kosmetyczne, a gdybyśmy tylko mogły, wydałybyśmy ogromne sumy pieniędzy na wszelkie „środki upiększające"...
 
 
fot. @ jedzenie_49731797_Jonathan Stutz - Fotolia.comOrtoreksja należy do tej samej grupy zaburzeń co bulimia i anoreksja. Objawia się obsesyjną koncentracją na zdrowym trybie życia i jedzenia. Osoby cierpiące na te zaburzenia myślą przez cały czas na jedzeniu, starannie wybierają artykuły spożywcze i planują posiłki, analizują etykiety, kontrolują jakość żywności. Narzędzie do zdiagnozowania tej nieprawidłowości stworzył międzynarodowy zespół naukowców, a wśród nich polski psycholog z SWPS Katowice.
 
 
Według raportu Ipsos "Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków. Edycja 2009" Polacy pozytywnie oceniają swój sposób odżywiania i wagę, gorzej stan zdrowia.
 
 
Lato zbliża się wielkimi krokami. Myśl o urlopie, cudownej pogodzie, długich dniach i wylegiwaniu się na plaży napawa słonecznym optymizmem i dodaje energii. Nie pozwól, aby Twoje myśli o wczasach i plaży zachmurzyły się przez nadmiar kilogramów, który potrafi skutecznie zepsuć humor podczas poszukiwania nowego kostiumu kąpielowego i wszelkich przygotowań na nadejście upragnionych wakacji.
 
 
© Kurhan - Fotolia.comZ badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IQS and QUANT Group na potrzeby kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku" wynika, że Polki wciąż spożywają za mało warzyw i owoców.
 
 
Teściowa często bywa bohaterką złośliwych dowcipów, ale 5 marca należy biec do niej z życzeniami, bo bez wątpienia tego dnia obchodzimy święto jednej z najważniejszych osób w naszym życiu.
 
 
© Yasonya - Fotolia.comPrawie wszyscy coraz bardziej dbamy o to, by na naszych talerzach znajdowały się zdrowe, wartościowe produkty. Mimo, że o zdrowej żywności wiemy coraz więcej, wciąż w naszym społeczeństwie pokutują mity żywieniowe nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Oto kilka z nich.
 
 
Podobno najlepsze są na placu Pigalle, ale i w naszych sklepach można już kupić kasztany jadalne – w postaci naturalnej, do bezpośredniego spożycia, kandyzowane albo w postaci kremu czy puree. Warto się do nich przekonać, bo są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, a w Polsce wciąż mało znane.
 
 
Jak wynika z międzynarodowego testu, w którym badano płatki śniadaniowe z 32 krajów z pięciu kontynentów żaden z przetestowanych produktów nie stanowi dobrej podstawy codziennego śniadania dla dzieci. Płatki zawierają za dużo cukru i za mało błonnika, aby mogły być uznane za zdrowy składnik diety.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»