kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

fot. MPiPSRuszyła kampania medialna pod hasłem „Mamy w pracy mogą więcej”. To projekt Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w MPiPS. Kampania potrwa do końca września.
 
 
Firma Oriflame Poland otrzymała tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku 2006”, przyznawany przez „Przegląd Gospodarczy”, dodatek do „Gazety Prawnej”. Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej i środowiska pracodawców na kwestie solidności zatrudnienia.
 
 

Czy wiesz, że kobiety są zdecydowanie mniej aktywne na rynku pracy niż mężczyźni? Chcąc pomoc Polkom w znalezieniu pracy Avon wyszedł naprzeciw zaistniałej sytuacji z innowacyjną inicjatywą - pierwszymi w Polsce objazdowymi Targami Kariery dla kobiet. Akcja potrwa do lipca.
 
 
Jak być przebojową, odnoszącą sukcesy i cieszącą się powodzeniem kobietą w męskim świecie? Wystarczy przestać być grzeczną dziewczynką. „Grzeczne dziewczynki...” to poradniki biznesowe dla kobiet, pisane przez kobiety i z kobiecego punktu widzenia.
 
 
Z marcowego sondażu CBOS wynika, że obecnie w rodzinie co trzeciego respondenta ktoś jest bezrobotny, szuka pracy i byłby gotów podjąć ją w najbliższym czasie. W ciągu ostatnich pięciu lat bezrobocie dotknęło niemal połowę gospodarstw domowych.
 
 
26 lutego ruszyła druga edycja internetowych Targów Pracy organizowanych przez portal Gazeta.pl. Tym razem motywem przewodnim targów jest „Kobieta w pracy”. Potrwają one do 2 marca.
 
 
Z raportu "Aktywność kobiet na rynku pracy", który na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opracował TNS OBOP wynika, że polskim kobietom coraz trudniej podjąć jakąkolwiek pracę. Głównym powodem niechęci do zatrudniania kobiet jest obawa pracodawców przed urlopem macierzyńskim. W sondażu wzięło udział ponad trzy i pół tysiąca pań.
 
 
Praca na odległość, praca w domu, telepraca… Dawniej we własnych domach pracowali jedynie przedstawiciele wolnych zawodów (np. artyści czy pisarze) oraz wszelkiej maści chałupnicy. Dziś, dzięki możliwościom, jakie daje Internet, lista tych zawodów stale rośnie: w domach mogą już pracować zarówno księgowe, jak i graficy czy programiści komputerowi, dziennikarze, copywriterzy. Badania wskazują, że liczba pracowników domowych najszybciej wzrasta za oceanem, ale i w Europie telepraca jest coraz popularniejszym sposobem zatrudnienia.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»