kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Cukrzyca, awitaminoza, palenie, otyłość czy antybiotykoterapia sprzyjają pojawieniu się grzybicy. Sytuacja pogarsza się podczas jesienno - zimowego sezonu zabudowanych butów i wszechobecnej pluchy. Ciepełko wytworzone w codziennie noszonym bucie, do tego panująca tam wilgoć i uszkodzenia naskórka, które zawdzięczamy niezbyt dobrze dopasowanym butom to inkubator grzybic.
 
 
Wraz z nadejściem chłodnych dni jesteśmy bardziej narażeni na kłopoty z pęcherzem. Często z pozoru taka niewinna dolegliwość potrafi skutecznie zepsuć nam normalne funkcjonowanie.
 
 
Syncytialny wirus oddechowy, znany jako RSV, jest odpowiedzialny za 64 miliony zakażeń rocznie i 160 000 zgonów wśród całej światowej populacji. U osób dorosłych zakażenie z reguły ma łagodny przebieg i formę niegroźnej choroby górnych dróg oddechowych, czyli nieuciążliwego kataru, kaszlu i umiarkowanej gorączki. Natomiast u niemowląt wirus staje się przyczyną około 50 proc. wszystkich przypadków zapaleń płuc i 90 proc. przypadków zapaleń oskrzelików.
 
 
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, by ginekolodzy proponowali wykonanie testu na HIV wszystkim przychodzącym na pierwsze badanie ciężarnym. Jeśli lekarz tego nie zrobi, popełni błąd w sztuce lekarskiej – pisze Dziennik.
 
 
Co roku na przełomie jesieni i zimy, a później także na przedwiośniu wielu z nas nęka tzw. grypa żołądkowa. Jest ona wywoływana przez wirusy jelitowe, (najczęściej rotawirusy), które dostają się do organizmu razem z pokarmem lub drogą oddechową. Zakażenie następuje albo w kontakcie z osobą zainfekowaną, albo poprzez styczność z zanieczyszczonymi przedmiotami. Grypa żołądkowa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób w podeszłym wieku.
 
 
Jak wynika z badania profesora Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Krajowego Centrum do spraw AIDS, Polacy coraz więcej wiedzą na temat AIDS oraz wirusa HIV. Okazuje się, że w ciągu czterech ostatnich lat wzrosła wiedza rodaków o najczęstszych drogach zakażenia wirusem.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»