kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Cukrzyca, awitaminoza, palenie, otyłość czy antybiotykoterapia sprzyjają pojawieniu się grzybicy. Sytuacja pogarsza się podczas jesienno - zimowego sezonu zabudowanych butów i wszechobecnej pluchy. Ciepełko wytworzone w codziennie noszonym bucie, do tego panująca tam wilgoć i uszkodzenia naskórka, które zawdzięczamy niezbyt dobrze dopasowanym butom to inkubator grzybic.
 
 
Wraz z nadejściem chłodnych dni jesteśmy bardziej narażeni na kłopoty z pęcherzem. Często z pozoru taka niewinna dolegliwość potrafi skutecznie zepsuć nam normalne funkcjonowanie.
 
 
Syncytialny wirus oddechowy, znany jako RSV, jest odpowiedzialny za 64 miliony zakażeń rocznie i 160 000 zgonów wśród całej światowej populacji. U osób dorosłych zakażenie z reguły ma łagodny przebieg i formę niegroźnej choroby górnych dróg oddechowych, czyli nieuciążliwego kataru, kaszlu i umiarkowanej gorączki. Natomiast u niemowląt wirus staje się przyczyną około 50 proc. wszystkich przypadków zapaleń płuc i 90 proc. przypadków zapaleń oskrzelików.
 
 
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne apeluje, by ginekolodzy proponowali wykonanie testu na HIV wszystkim przychodzącym na pierwsze badanie ciężarnym. Jeśli lekarz tego nie zrobi, popełni błąd w sztuce lekarskiej – pisze Dziennik.
 
 
Co roku na przełomie jesieni i zimy, a później także na przedwiośniu wielu z nas nęka tzw. grypa żołądkowa. Jest ona wywoływana przez wirusy jelitowe, (najczęściej rotawirusy), które dostają się do organizmu razem z pokarmem lub drogą oddechową. Zakażenie następuje albo w kontakcie z osobą zainfekowaną, albo poprzez styczność z zanieczyszczonymi przedmiotami. Grypa żołądkowa jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci i osób w podeszłym wieku.
 
 
Jak wynika z badania profesora Zbigniewa Izdebskiego przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Krajowego Centrum do spraw AIDS, Polacy coraz więcej wiedzą na temat AIDS oraz wirusa HIV. Okazuje się, że w ciągu czterech ostatnich lat wzrosła wiedza rodaków o najczęstszych drogach zakażenia wirusem.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »