kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comDo końca 2015 roku gminy musiały dopisać wszystkich dłużników alimentacyjnych do biur informacji gospodarczej. Z danych przekazanych do Krajowego Rejestru Długów wynika, że 266 548 dłużników zalega swoim dzieciom ponad 8,2 miliarda złotych.
 
 
© slawomirpurgal - Fotolia.comObecnie prawie 240 tysięcy osób odnotowanych w bazie danych biura informacji gospodarczych Krajowego Rejestru Długów to dłużnicy, którzy podróżowali koleją bez ważnego biletu. Łączny dług Polaków wobec kolei wynosi ponad 197 mln złotych.
 
 
fot. @ prawo_42782947_senk - Fotolia.com.jpgOd miesiąca obowiązują nowe przepisy dotyczące postępowania egzekucyjnego związanego z zaległymi alimentami. Wprowadzone uproszczenie procedur ma pomóc w skuteczniejszym ściąganiu należności. W Polsce tylko co siódma egzekucja alimentacyjna jest skuteczna.
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi finansami może być bardzo trudnym zadaniem w związku. Pieniądze, a może raczej zobowiązania finansowe, mogą prowadzić do sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Ponoć na trwałość związku lepiej wpływa kredyt hipoteczny niż małżeństwo. Expander podpowiada, jak zaplanować finanse w związku, aby uniknąc przykrych rozczarowań.
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.com17 listopada przypada Ogólnopolski Dzień bez Długów. To dobra okazja, aby przyjrzeć się domowemu budżetowi, zwłaszcza młodych Polaków. Z raportu "Finansowy portret młodych" przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów wynika, że w grupie wiekowej 18-35 lat zadłużonych jest już ponad 770 tysięcy rodaków.
 
 
fot. @ pieniądze limonek - Fotolia.comKobiety i mężczyźni różnią się podejściem do zarządzania finansami, z zwłaszcza kwestii zadłużenia i jego spłaty. Dla większości mężczyzn nieregularne spłacanie rachunków i rat to coś normalnego, ale panie traktują te sprawy jako powód do stresu i niepokoju – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Grupy KRUK.
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comPonad 130 tysięcy Polaków planuje zadłużyć się w tym roku na wydatki związane z dziećmi. Okazuje się, że co ósmy Polak panujący wziąć pożyczkę, przeznaczy ją na ten właśnie cel – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie P.R.E.S.C.O. GROUP w ramach programu edukacyjnego „Wydatki Kontrolowane”.
 
 
fot. kobieta_zakupyPrawie 700 tysięcy zadłużonych kobiet i ponad milion mężczyzn widnieje w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Choć panie przyznają często, że wydają więcej niż to sobie zaplanowały, to jednak wydają się nieco ostrożniej podchodzić do zadłużania się. Czy chroni je przed tym niebezpiecznym zjawiskiem intuicja czy panowie są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka finansowego?
 
 
© Kzenon - Fotolia.comAż co dziesiąta Polka nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań finansowych na czas – wynika z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie P.R.E.S.C.O. GROUP. Okazuje się, że wiele problemów z pieniędzmi przysparzają paniom zakupy. 30 procent kobiet posiadających zadłużenie ma kłopoty ze spłatą pożyczek konsumenckich. Nieuregulowane zobowiązania mają też wpływ na samopoczucie i zdrowie Polek – prawie połowa z zadłużonych pań odczuwa negatywne konsekwencje z tego powodu.
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi pieniędzmi w związku może być bardzo trudnym zadaniem. Finanse często prowadzą do niepotrzebnych sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Czasem nie udaje się dojść do porozumienia w tej kwestii - dochodzi do rozpadu związku. Co zrobić, aby uniknąć kłótni na temat finansów? Wystarczy przestrzegać kilku zasad i szczerze rozmawiać o pieniądzach – przekonują eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»