kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Dzień Pluszowego MisiaDzieciństwo nierozłącznie związane jest z zabawkami. Świat zabawek zaludniają różne przedmioty, które lubią dzieci - samochody, domki dla lalek czy klocki. Pluszowy miś jest jednak zwykle pierwszym przyjacielem maluchów. 25 listopada to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o misiach - dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 
 
fot. waderJakie zabawki powinniśmy zabrać dziecku na wakacje, aby się nie nudziły? Wielu rodziców staje przed tym dylematem, zwłaszcza gdy pociecha poproszona o wybranie ulubionych chce zabrać wszystkie, które posiada. Dzieci niezwykle chętnie przygotują swoje "niezbędniki" do zabrania i warto z tego skorzystać. Podpowiadamy, jakie zabawki warto spakować dziecku do wakacyjnej torby.
 
 
© Kati Molin - Fotolia.comDziecko, które właśnie przyszło na świat musi przystosować się do nowych, zupełnie obcych mu warunków. W tym działaniu pomagają mu naturalne odruchy noworodkowe, których zadaniem jest wspieranie malucha w rozwoju i dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Jednym z ważniejszych jest odruch chwytny, który rozwija się jeszcze w brzuchu mamy. Jak poprzez zabawę wesprzeć malucha w prawidłowym rozwoju tego odruchu?
 
 
Przedświąteczny czas to tradycyjnie okres zwiększonego zainteresowania zakupami produktów przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników. Ilość artykułów dostępnych na rynku stawia przed nabywcami liczne dylematy, tym trudniejsze, że kupując prezent dorośli chcą przede wszystkim sprawić dzieciom radość. O tym, czym warto się kierować, aby beztroska zabawa nie niosła ze sobą zagrożenia, opowiada Michał Bak, Kierownik Laboratorium Mechanicznego TÜV Rheinland Polska.
 
 
Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie czy po prostu długo oczekiwana wizyta. Często stajemy przed koniecznością wyboru prezentu dla dziecka – naszego lub kogoś z naszych bliskich. A dlaczego, kupując prezent, warto wybrać ten, który bawi i uczy?
 
 
Zabawki edukacyjne zdobywają coraz większą popularność wśród rodziców i ich pociech. Dziś nie liczy się tylko dobra zabawa, ale także to, by dzięki niej rozwijać intelektualnie dziecko. Naukowcy już dawno stwierdzili, że umiejętności nabyte we wczesnym dzieciństwie, pozostawiają ślad już na stałe.
 
 
Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie mieli zbyt dużego pola manewru przy wyborze zabawek dla swojego dziecka. Dziś na rynku mogą bezustannie przebierać w gadżetach dla swoich milusińskich, a z roku na rok zabawki są coraz bardziej bezpieczne i coraz częściej spełniają jedną ze swoich podstawowych ról: rozwijają wyobraźnię.
 
 
146 mld dolarów - produkty o takiej wartości sprowadzono w zeszłym roku na polski rynek. Czy wszystkie są bezpieczne? Najnowszy raport UOKiK przygotowany w oparciu o wyniki kontroli Inspekcji Handlowej pokazuje, że nie. Co trzecia zabawka i para obuwia dla najmłodszych nie spełnia wymagań
 
 
„Kupuj odpowiedzialnie zabawki" to kampania, która ma zwrócić uwagę na prawdziwe koszty tanich dóbr z krajów azjatyckich. Jej autorem jest Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.
 
 
<p style="text-align: justify; line-height: normal" class="MsoNormal">Parlament Europejski przyjął projekt dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa zabawek. Nowe prawodawstwo ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa produkowanych zabawek, wprowadza zakaz używania substancji rakotwórczych, mutagennych i toksycznych, a także wymaga ograniczenia stosowania metali ciężkich oraz substancji zapachowych.

 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»