kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© liubomirt - Fotolia.comPrzed nami karnawał, czas zabaw i spotkań towarzyskich. Na większość tego typu imprez pojawia się alkohol, wprawdzie pity w niewielkich ilościach może sprzyjać zdrowiu, jednak przedawkowany może popsuć najlepszą nawet zabawę.
 
 
fot. Dwór Złotopolska DolinaTo wydarzenie, podczas którego nie może być żadnych pomyłek - tak wesele najczęściej wyobrażają sobie pary młode. Na pewno w dopracowaniu do perfekcji scenariusza „wielkiego dnia" pomaga czas - na zaplanowanie przyjęcia mamy najczęściej wiele miesięcy. Warto to wykorzystać i zadbać o najdrobniejsze detale, bo nierzadko to właśnie one mogą zaważyć na tym, czy ślub i wesele będą udane.
 
 
fot. FlickrNa Dzień Dziecka czeka już z niecierpliwością każde dziecko. To obok urodzin, mikołajek i gwiazdki najbardziej lubiane przez dzieci święto. Jakie prezenty ucieszą nasze pociechy w dniu ich święta? Choć dzieci, wzorem rodziców, coraz chętniej sięgają po elektroniczne gadżety, warto zainteresować maluchy tradycyjnymi zabawkami i rozrywkami.
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci ogląda codziennie telewizję, która staje się dla nich wręcz obowiązkową i często jedyną rozrywką. Dziecko przed telewizorem czy monitorem komputera to niestety nie zawsze dobre połączenie. Tymczasem zorganizowanie atrakcji dla dziecka, nawet w czterech kątach. nie jest tak trudnym wyzwaniem, jakby się mogło wydawać.
 
 
fot. Kelly SikkemaW kilku województwach trwają właśnie zimowe ferie. Na razie dzieci mogą cieszyć się z uroków najzimniejszej pory roku. Lepiej bałwana, bitwy na śnieżki, czy jazda na nartach będzie musiała poczekać jeśli w najbliższych tygodniach nie będzie białego puchu. Czym zająć dziecko, jeśli w czasie zimowych ferii nie może korzystać z „białego szaleństwa”?
 
 
fot. pokój dziecka Flicker_2Jeśli jako dorośli mamy problem z utrzymywaniem porządku, to nie oczekujmy, że dzieci będą pochodziły do tych czynności z radością. Nauka porządkowania i motywowania do utrzymywania ładu w pokoju dziecka pozwala wypracować dobre nawyki, ale też umożliwia dziecku samodzielność. Jak zatem przeprowadzać lekcje robienia porządków? Najlepiej poprzez zabawę, w której będą uczestniczyć rodzice.
 
 
© Christian Schwier - Fotolia.comPoczątek roku szkolnego to dla wielu dzieci czas nowych doświadczeń. Ostatnie dni wakacji warto wykorzystać na przyjemności, które pozwolą pociechom zachować cenne chwile beztroski na dłużej. Jeżeli możemy przeznaczyć środki na organizację zabawy dla dzieci, to niech to będzie wypoczynek w plenerze, połączony z balem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.
 
 
W dzisiejszym społeczeństwie kreatywność stanowi jedną z najbardziej poszukiwanych i cenionych cech. Nasze maluchy zdają się być jedynymi istotami, którym nigdy jej nie brakuje. Dlatego też warto pielęgnować ją i rozwijać już od najmłodszych lat.
 
 
Śnieg to nie lada atrakcja dla pełnych życia maluchów. Gdy na zewnątrz ujemna temperatura nie warto siedzieć w domu. Zabawa na świeżym powietrzu przyniesie korzyści zarówno dla zdrowia, jak i rozwoju malucha.
 
 
Przedświąteczny czas to tradycyjnie okres zwiększonego zainteresowania zakupami produktów przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników. Ilość artykułów dostępnych na rynku stawia przed nabywcami liczne dylematy, tym trudniejsze, że kupując prezent dorośli chcą przede wszystkim sprawić dzieciom radość. O tym, czym warto się kierować, aby beztroska zabawa nie niosła ze sobą zagrożenia, opowiada Michał Bak, Kierownik Laboratorium Mechanicznego TÜV Rheinland Polska.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »