kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ oko_36041755_ Delphimages - Fotolia.com6 marca rozpoczyna się Światowy Tydzień Jaskry, którego zadaniem jest przypomnienie o kontrolnych badaniach wzroku, pozwalających wcześnie wykryć tę podstępną chorobę.Jaskra, atakując nerw wzrokowy, może doprowadzić do ślepoty. Postępujący zanik nerwu wzrokowego stopniowo prowadzi bowiem do zmniejszenia pola widzenia. Utrata wzroku może sięgnąc nawet 40 procent, zanim osoba cierpiąca na to schorzenie dostrzeże problem.
 
 
fot. Czym się kierować przy wyborze okularówSamopoczucie użytkownika i jego zadowolenie ze swojego wyglądu – to dwa ważne czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze okularów. Jakie powinny być dobre okulary? Pośród jakich rozwiązań technologicznych możemy wybierać?
 
 
fot. lek. med. Robert MatusikPolacy bardzo rzadko sprawdzają stan zdrowia swoich oczu, a kondycja ich wzroku jest słaba. Okazuje się, że prawie połowa z nas ma problemy ze wzrokiem. Jak pokazuje badanie CBOS na zlecenie Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, rodacy nie posiadają także elementarnej wiedzy na temat właściwej profilaktyki leczenia wad wzroku.
 
 
fot. @ oko_44793507_ Eléonore H - Fotolia.comLaserowa korekcja wad wzroku jest sposobem pozbycia się na zawsze okularów i soczewek, co przekłada się na lepszy komfort życia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób rozważa skorzystanie z tej metody. Niestety wokół laserowej korekcji wad wzroku narosło sporo mitów. Co powinniśmy wiedzieć na temat tego zabiegu?
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comRzęsy stanowią naturalną barierę chroniącą oko przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Odruchowe mrugnięcia rzęsy pozwalają nam ochronić gałkę oczną. Dbanie o ich kondycję przekłada się bezpośrednio na zdrowie oka. Tymczasem rzęsy bywają łamliwe, przerzedzają się, osłabiają z wiekiem. Co zatem sprawia, że nasze rzęsy są zdrowe?
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comBielscy pierwszoklasiści mają kłopoty ze wzrokiem. Fakt ten potwierdzają badania realizowane w ramach kampanii Szkoła Zdrowego Widzenia. Do tej pory przebadano 472 dzieci, u ponad 200 wykryto zaburzenia widzenia. – Wyniki są alarmujące! – podkreśla okulistka dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni kampanii.
 
 
© Nobilior - Fotolia.comMówi się, że krótkowzroczność to już schorzenie cywilizacyjne. Jedną z najczęściej wymienianych jego przyczyn jest intensywna praca wzroku wyłącznie na bliskie odległości, np. w biurze czy w domu. Dobrym sposobem na odciążenie oczu jest aktywność w plenerze, jednak pod warunkiem, że zapewnimy im odpowiednią ochronę. Ważne jest by jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu, najlepiej ruszając się, dlatego że wtedy musimy rozglądać się, patrzeć na to co jest blisko, a także w dal. A co jest lepsze niż rower? Do tego sportu dziecko może zachęcić rodziców czy dziadków lub oni je.
 
 
Na dworze wieje, słońce nisko nad horyzontem nie daje wiele ciepła, a słupek rtęci na termometrze za oknem kurczy się jak wełniane rękawiczki wyprane w zbyt gorącej wodzie. Jest coraz zimniej. Dlatego w domach dogrzewamy się kaloryferami, piecykami, grzejnikami, a w samochodach rozkręcamy ciepły nawiew. Nasze oczy wołają ratunku. Suche i gorące powietrze podrażnia nasze śluzówki. Czy nie macie wrażenia jakby pod powiekami ktoś drapał was grabiami?
 
 
fot. JZODzieci zwykle nie zdają sobie sprawy, że mają problemy ze wzrokiem, dlatego to rodzic powinien zadbać, by ich zmysł widzenia rozwijał się prawidłowo. Jakie są pierwsze oznaki nieprawidłowości, na które należy zwrócić uwagę?
 
 
Zgodnie z najnowszymi wynikami badań opinii tylko 1% polskiego społeczeństwa nosi soczewki kontaktowe. Są one szczególnie chętnie noszone przez ludzi młodych, dla których bardzo ważny jest atrakcyjny wygląd i nie wyróżnianie się z grona rówieśników.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»