kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Superated + Labour of Wood25 września w stolicy Austrii rozpocznie się Wiedeński Tydzień Designu – Vienna Design Week 2015. Do 4 października miłośnicy designu będą brać udział w wystawach, wykładach, dyskusjach panelowych i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.
 
 
fot. MFKW dniach od 26 do 31 maja 2015 odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Już dwunasta edycja tej imprezy. Miłośnicy kryminału z pewnością się nudzić – organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników wydarzenia.
 
 
fot. ŻurnaLiveOd 15 do 17 maja będzie można wziąć udział w interdyscyplinarnej wystawie i interaktywnym performansie - ŻURNALive, który odbędzie się na Mysiej 3 w Warszawie. To propozycja dla tych, którzy chcą sztukę nie tylko oglądać, ale też i w niej uczestniczyć. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr Hull - wydawca magazynu Żurnal ArtBook, producent i współreżyser spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.
 
 
fot. F2 Michelangelo BuonarrotiOd 14 marca w wiedeńskiej galerii Albertina będzie można zobaczyć nową wystawę „Założenie Albertiny. Od Dürera do Napoleona”. Wśród wielu eksponatów znalazły się tam dzieła m.in. Michała Anioła, Rembrandta i Rubensa. Wystawa przedstawia arcydzieła ukazane z perspektywy historii życia założycieli galerii: księcia Alberta Sasko-Cieszyńskiego i jego żony arcyksiężnej Marii Krystyny.
 
 
fot. banner z psemW dniach od 9 do 17 listopada w Poznaniu w Concordia Design będzie można oglądać wystawę zatytułowaną „Kto ty jesteś?”. To szczególny projekt, który uczy patriotyzmu najmłodszych, objaśniając i oswajając tak abstrakcyjne dla dziecka terminy jak: ojczyzna czy bohaterstwo. W ramach akcji 11 listopada w Dzień Niepodległości odbędą się warsztaty dla dzieci „Niepodległość czyli kreatywny patriotyzm”. A wszystko po to, aby pokazać dzieciom w jaki sposób na co dzień mogą przejawiać patriotyzm w prostych czynnościach.
 
 
Modelka Agnieszka Landa; Fot. Nikodem Szymański ; wizaż i stylizacja Karina CzaplaKobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Potwierdzają to fotografie pięknych kobiet w dużych rozmiarach wykonane w ramach projektu Big Beautiful Women. Wyjątkowe zdjęcia są efektem kilkudziesięciu artystycznych sesji zdjęciowych, zorganizowanych na terenie całego kraju, z udziałem uznanych fotografików. Będzie je można oglądać na wystawie, która rusza w Warszawie już 27 października.
 
 
<img alt="" align="left" />fot. DziecinadaNa wystawie "Dziecinada" prezentowane są najciekawsze prace polskich projektantów przeznaczone dla najmłodszych.
 
 
fot. PAHPolska Akcja Humanitarna i Studio Melon zapraszają do Nizio Gallery w Warszawie na wystawę fotografii Marcina Sudera "Afganistan. Pragnienie życia".
 
 
fot. RenomaJuż w najbliższy piątek 12 marca w domu handlowym Renoma we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę kalendarzy przedstawiających dzieci z zespołem Downa z różnych krajów Europy. Ekspozycję zatytułowaną „Słońce jest w nas" będzie można oglądać do 28 marca na poziomie +2.
 
 
fot. DomarW tym roku Dzień Kobiet we Wrocławiu minie pod znakiem designu - 8 marca w Galerii Wnętrz Domar rusza wystawa Babski Dizajn. Wszystkie przedmioty na niej przedstawione będą dostępne do kupienia w Booticu Polskich Projektantów, zlokalizowanym w Galerii Wnętrz Domar. Wystawa potrwa do końca kwietnia.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »