kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© fidelio - Fotolia.comWraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący, jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci.
 
 
© Cheryl Casey - Fotolia.comCiągle biega, skacze po meblach, nie potrafi wysiedzieć na lekcji i skupić się na wykonaniu najprostszej czynności. Często bywa agresywne, nie potrafi dogadać się z rówieśnikami, jest impulsywne i bardzo wrażliwe. Dziecko z ADHD. Jak rozpoznać to zaburzenie? Jak pomóc dziecku i… samemu sobie?
 
 
© yanlev - Fotolia.comKiedy urlop macierzyński dobiega końca kobieta często staje przed bardzo trudnym dylematem – zostać w domu z dzieckiem, czy może wrócić do pracy? Czy te dwa światy można pogodzić? Jak przy całej miłości i trosce o potomka nie zapomnieć o własnych marzeniach i ambicjach?
 
 
fot. @ pieniądze_56252941_Magdziak Marcin - Fotolia.comBrak wystarczających środków do utrzymania i wychowania dziecka to jedne z głównych powodów rezygnacji Polaków z rodzicielstwa. Do powiększenia rodziny nie zachęca też państwo, w którym brakuje długofalowej polityki prorodzinnej. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, w jaki sposób przygotować budżet na pojawienie się dziecka i jego późniejsze wychowanie.
 
 
fot. sztuka wychowaniaWychowanie dziecka jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu – to nieustanna praca, która wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, a od której nie ma urlopu. Rodzice muszą mierzyć się codziennie z wieloma dylematami. Jak wpajać dziecku wartości? Z jakich sposobów korzystać, aby wychować mądre, grzeczne i szczęśliwe dziecko?
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comAż 65 procent polskich rodziców próbuje motywować swoje pociechy do nauki nagrodami za dobre oceny. Zdaniem prawie połowy badanych (49 procent) dzieci powinny otrzymywać kieszonkowe regularnie wraz z rozpoczęciem przez nie nauki w szkole podstawowej – wynika z badania firmy PROFI CREDIT.
 
 
©  Lisa F. Young - Fotolia.comDo końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, a przed dziećmi sprawdziany z całego semestru, poprawianie ocen czy rekrutacja do nowych szkół. Jeżeli dziecko ma problemy w nauce, ten czas może być dla niego bardzo trudny, zwłaszcza jeśli musi nadrobić pewne zaległości. Jak pomóc dziecku, by nauka nie sprawiała problemów i jak mądrze motywować naszą pociechę, aby dostrzegało korzyści płynące z przyswajania wiedzy?
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comNajważniejszym czynnikiem, który determinuje szczęśliwe dzieciństwo są relacje z rodzicami – wynika z najnowszego badania UNICEF. Tymczasem jedna piąta polskich dzieci nie jest zadowolona ze swojego życia. Doświadczają one samotności, są smutne, brakuje im wsparcia ze strony najbliższych. Jakie wyglądają relacje polskich dzieci z rodzicami?
 
 
© Amir Kaljikovic - Fotolia.comWiększe zaufanie do otoczenia wykazują osoby z pozytywnym nastawieniem do świata - wynika z badania poświęconego wpływowi poziomu zaufania i percepcji świata na poczucie moralności przeprowadzonego przez jedną ze studentek psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Okazuje się, że osoby z natury ufne są bardziej moralne i wymagają uczciwości w podobnym stopniu ze strony bliskich i nieznajomych.
 
 
© yanlev - Fotolia.comJak pokazują badania zrealizowane przez firmę badawczą TNS OBOP, 84% Polaków było w dzieciństwie przytulanych przez rodziców lub inne bliskie osoby. Z kolei przytulania nie zaznało 12% ankietowanych. Jak do tematu przytulania odnoszą się współcześni rodzice, którzy teraz sami wychowują małe dzieci?
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »