kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© fidelio - Fotolia.comWraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia wiele mam oddycha z ulgą: maluch zaczyna chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny i nie jest już tak absorbujący, jak niemowlę. Niestety, po kilku tygodniach względnego spokoju może okazać się, że bardzo pogodne i wesołe dotąd dziecko zaczyna sprawiać problemy: pojawiają się niekontrolowane wybuchy złości, histeryczne płacze i krzyki, a nawet przejawy agresji wobec innych – zarówno dorosłych, jak i dzieci.
 
 
© Cheryl Casey - Fotolia.comCiągle biega, skacze po meblach, nie potrafi wysiedzieć na lekcji i skupić się na wykonaniu najprostszej czynności. Często bywa agresywne, nie potrafi dogadać się z rówieśnikami, jest impulsywne i bardzo wrażliwe. Dziecko z ADHD. Jak rozpoznać to zaburzenie? Jak pomóc dziecku i… samemu sobie?
 
 
© yanlev - Fotolia.comKiedy urlop macierzyński dobiega końca kobieta często staje przed bardzo trudnym dylematem – zostać w domu z dzieckiem, czy może wrócić do pracy? Czy te dwa światy można pogodzić? Jak przy całej miłości i trosce o potomka nie zapomnieć o własnych marzeniach i ambicjach?
 
 
fot. @ pieniądze_56252941_Magdziak Marcin - Fotolia.comBrak wystarczających środków do utrzymania i wychowania dziecka to jedne z głównych powodów rezygnacji Polaków z rodzicielstwa. Do powiększenia rodziny nie zachęca też państwo, w którym brakuje długofalowej polityki prorodzinnej. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, w jaki sposób przygotować budżet na pojawienie się dziecka i jego późniejsze wychowanie.
 
 
fot. sztuka wychowaniaWychowanie dziecka jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu – to nieustanna praca, która wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, a od której nie ma urlopu. Rodzice muszą mierzyć się codziennie z wieloma dylematami. Jak wpajać dziecku wartości? Z jakich sposobów korzystać, aby wychować mądre, grzeczne i szczęśliwe dziecko?
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comAż 65 procent polskich rodziców próbuje motywować swoje pociechy do nauki nagrodami za dobre oceny. Zdaniem prawie połowy badanych (49 procent) dzieci powinny otrzymywać kieszonkowe regularnie wraz z rozpoczęciem przez nie nauki w szkole podstawowej – wynika z badania firmy PROFI CREDIT.
 
 
©  Lisa F. Young - Fotolia.comDo końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, a przed dziećmi sprawdziany z całego semestru, poprawianie ocen czy rekrutacja do nowych szkół. Jeżeli dziecko ma problemy w nauce, ten czas może być dla niego bardzo trudny, zwłaszcza jeśli musi nadrobić pewne zaległości. Jak pomóc dziecku, by nauka nie sprawiała problemów i jak mądrze motywować naszą pociechę, aby dostrzegało korzyści płynące z przyswajania wiedzy?
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comNajważniejszym czynnikiem, który determinuje szczęśliwe dzieciństwo są relacje z rodzicami – wynika z najnowszego badania UNICEF. Tymczasem jedna piąta polskich dzieci nie jest zadowolona ze swojego życia. Doświadczają one samotności, są smutne, brakuje im wsparcia ze strony najbliższych. Jakie wyglądają relacje polskich dzieci z rodzicami?
 
 
© Amir Kaljikovic - Fotolia.comWiększe zaufanie do otoczenia wykazują osoby z pozytywnym nastawieniem do świata - wynika z badania poświęconego wpływowi poziomu zaufania i percepcji świata na poczucie moralności przeprowadzonego przez jedną ze studentek psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Okazuje się, że osoby z natury ufne są bardziej moralne i wymagają uczciwości w podobnym stopniu ze strony bliskich i nieznajomych.
 
 
© yanlev - Fotolia.comJak pokazują badania zrealizowane przez firmę badawczą TNS OBOP, 84% Polaków było w dzieciństwie przytulanych przez rodziców lub inne bliskie osoby. Z kolei przytulania nie zaznało 12% ankietowanych. Jak do tematu przytulania odnoszą się współcześni rodzice, którzy teraz sami wychowują małe dzieci?
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»