kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Wybory bez barierZachęcenie wyborców z niepełnosprawnością do udziału w wyborach parlamentarnych 25 października – to główny cel ogólnopolskiej kampanii „Wybory bez barier”, której organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Akcja, której towarzyszy hasło „5 milionów głosów może zmienić wszystko” potrwa do 24 października.
 
 
Janusz Palikot, który wprowadził nowe ugrupowanie do Sejmu, w październiku występował w mediach częściej od Donalda Tuska – wynika z badania „Scena Polityczna” przeprowadzonego przez „Press-Service Monitoring Mediów”. Choć kampania Ruchu Palikota kosztowała najmniej ze wszystkich partii parlamentarnych i szacowana jest na 1-2 mln zł, to wartość artykułów, w jakich pojawiło się nazwisko jego lidera, przekroczyła 113 mln zł.
 
 
18 lutego posłowie zdecydowali o przesłaniu obywatelskiego projektu ustawy o parytetach płci na listach wyborczych do dalszych prac w Komisji Nadzwyczajnej rozpatrującej zmiany
w ordynacji wyborczej. Kongres Kobiet apeluje o jak najszybsze uchwalenie ustawy, tak by jej zapisy dotyczące wymogu 50-procentowej obecności kobiet na listach wyborczych obowiązywały już w najbliższych wyborach samorządowych.
 
 
Jak wynika z sondażu Eurobarometru „Unia Europejska i wybory europejskie. Opinie i postawy z kobiecej perspektywy" poziom znajomości Parlamentu Europejskiego i zainteresowania polityką jest mniejszy u kobiet niż u mężczyzn, chociaż odsetek osób obu płci deklarujących zamiar udziału w najbliższych wyborach jest zbliżony i wynosi około 30%.
 
 
W czwartek mija ostateczny termin składania wniosków dla osób, które chcą głosować poza miejscem swojego zameldowania. Osoby, które chcą wypełnić obywatelski obowiązek 21 października, powinny złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, w urzędach gminy, na terenie której obecnie przebywają.
 
 
fot. Partia KobietJak podaje „Super Express”, PiS wiedzie prym w sondażach, PO jednak także utrzymuje mocną pozycję. Z badań wykonanych przez Polską Grupę Badawczą wynika również, że udział w wyborach deklaruje aż 75% Polaków.
 
 
fot. Partia KobietZałożona przez Manuelę Gretkowską Partia Kobiet angażuje się w kampanię wyborczą. Od kilku dni można oglądać plakaty i spoty reklamowe z przedstawicielkami tej partii występującymi...nago. Zasłania je tylko plakat z logo organizacji i napis – „Wszystko dla przyszłości i nic do ukrycia”.
 
 
Już za miesiąc poznamy najpiękniejszą warszawiankę. Wszystkie dziewczyny, które marzą o tytule Miss Polonia Warszawy 2007 już mogą zgłaszać się do eliminacji tego konkursu.
 
 
Finałowa gala konkursu Miss Polski 2006 odbyła się 21 stycznia 2007 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Miss Polski 2006 została Aleksandra Ogłaza a Miss nastolatek - Joanna Skrzyszewska.
 
 
Senator ze stanu Nowy Jork i żona byłego prezydenta USA Hillary Clinton zapowiedziała wczoraj publicznie, że zamierza wystartować w najbliższych wyborach na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, które odbędą się w 2008 roku.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»