kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Wybory bez barierZachęcenie wyborców z niepełnosprawnością do udziału w wyborach parlamentarnych 25 października – to główny cel ogólnopolskiej kampanii „Wybory bez barier”, której organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Akcja, której towarzyszy hasło „5 milionów głosów może zmienić wszystko” potrwa do 24 października.
 
 
Janusz Palikot, który wprowadził nowe ugrupowanie do Sejmu, w październiku występował w mediach częściej od Donalda Tuska – wynika z badania „Scena Polityczna” przeprowadzonego przez „Press-Service Monitoring Mediów”. Choć kampania Ruchu Palikota kosztowała najmniej ze wszystkich partii parlamentarnych i szacowana jest na 1-2 mln zł, to wartość artykułów, w jakich pojawiło się nazwisko jego lidera, przekroczyła 113 mln zł.
 
 
18 lutego posłowie zdecydowali o przesłaniu obywatelskiego projektu ustawy o parytetach płci na listach wyborczych do dalszych prac w Komisji Nadzwyczajnej rozpatrującej zmiany
w ordynacji wyborczej. Kongres Kobiet apeluje o jak najszybsze uchwalenie ustawy, tak by jej zapisy dotyczące wymogu 50-procentowej obecności kobiet na listach wyborczych obowiązywały już w najbliższych wyborach samorządowych.
 
 
Jak wynika z sondażu Eurobarometru „Unia Europejska i wybory europejskie. Opinie i postawy z kobiecej perspektywy" poziom znajomości Parlamentu Europejskiego i zainteresowania polityką jest mniejszy u kobiet niż u mężczyzn, chociaż odsetek osób obu płci deklarujących zamiar udziału w najbliższych wyborach jest zbliżony i wynosi około 30%.
 
 
W czwartek mija ostateczny termin składania wniosków dla osób, które chcą głosować poza miejscem swojego zameldowania. Osoby, które chcą wypełnić obywatelski obowiązek 21 października, powinny złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, w urzędach gminy, na terenie której obecnie przebywają.
 
 
fot. Partia KobietJak podaje „Super Express”, PiS wiedzie prym w sondażach, PO jednak także utrzymuje mocną pozycję. Z badań wykonanych przez Polską Grupę Badawczą wynika również, że udział w wyborach deklaruje aż 75% Polaków.
 
 
fot. Partia KobietZałożona przez Manuelę Gretkowską Partia Kobiet angażuje się w kampanię wyborczą. Od kilku dni można oglądać plakaty i spoty reklamowe z przedstawicielkami tej partii występującymi...nago. Zasłania je tylko plakat z logo organizacji i napis – „Wszystko dla przyszłości i nic do ukrycia”.
 
 
Już za miesiąc poznamy najpiękniejszą warszawiankę. Wszystkie dziewczyny, które marzą o tytule Miss Polonia Warszawy 2007 już mogą zgłaszać się do eliminacji tego konkursu.
 
 
Finałowa gala konkursu Miss Polski 2006 odbyła się 21 stycznia 2007 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Miss Polski 2006 została Aleksandra Ogłaza a Miss nastolatek - Joanna Skrzyszewska.
 
 
Senator ze stanu Nowy Jork i żona byłego prezydenta USA Hillary Clinton zapowiedziała wczoraj publicznie, że zamierza wystartować w najbliższych wyborach na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, które odbędą się w 2008 roku.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »