kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dawniej wieczór andrzejkowy był zarezerwowany głównie dla matrymonialnych wróżb. Dziś coraz częściej naśladujemy Szkotów, którzy dzień swojego patrona spędzają na biesiadowaniu i zabawie.
 
 
29 listopada czyli Andrzejki coraz bliżej, a więc czas zabrać się do organizowania. Kluby i lokale prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach na spędzenie tego wyjątkowego wieczoru. Bez względu jednak na to, czy zamierzamy bawić się w klubie, u sąsiadów czy własnym domu, warto już teraz pomyśleć o odpowiedniej oprawie, akcesoriach i strojach.
 
 
© Photosani - Fotolia.comWróżby to stara jak świat metoda na poznanie przyszłości. Któż z nas nie jest ciekawy co go czeka jutro, pojutrze czy za kilka lat? Mimo że to głównie panie otwarte są na tajemnicze praktyki mające na celu uchylenie chociaż rąbka tajemnicy przyszłości, zdarza się, że także panowie chętnie poddają się magii wróżb. Szczególnie w takie wieczory jak wigilia św. Andrzeja, czyli inaczej mówiąc w Andrzejki, wszyscy bez względu na płeć chętnie włączamy się do wróżebnej zabawy w poznawanie przyszłości.
 
 
Święta Katarzyna patronuje m.in. dziewicom i żonom, modystkom, kołodziejom, garncarzom, garbarzom, młynarzom, piekarzom, prządkom, szwaczkom, krawcowym, żeglarzom, kolejarzom, woźnicom, przewoźnikom, powroźnikom, fryzjerom, zecerom; generalnie wszystkim, którzy mają coś wspólnego z kołem lub nożem, a ponadto: adwokatom i notariuszom. To także patronka cnotliwych kawalerów, którzy pragną poznać pannę i wejść w związek małżeński. Katarzynki to "męski" odpowiednik Andrzejek. W nocy z 24 na 25 listopada kawalerowie mogą otrzymać przepowiednie dotyczące daty ożenku, czy imienia przyszłej partnerki.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»