kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© opolja - Fotolia.comMało jest chyba osób niedoceniających zalet tego szlachetnego trunku, jakim jest wino. Jednak ostatnio wykorzystuje się je także jako zabieg kosmetyczny. W słynącym z wybornych win regionie Bordeaux mnóstwo jest już ośrodków proponujących zabiegi z wykorzystaniem wina: kąpiele, okłady, masaże, bicze szkockie. Z podobnych można skorzystać w Polsce.
 
 
©  jirkab - Fotolia.comŚwiat oszalał na punkcie młodości - wszystko, co młode, wydaje się lepsze. Z pewnymi wyjątkami: gdy mowa o sztuce, lub o winie. Ale i w winnym świecie młodość ma swoje pięć minut, zresztą dość hucznie zaakcentowane...
 
 
fot. @ wino_46448111_stokkete - Fotolia.comW czasie świątecznych spotkań, rodzinnego biesiadowania próbujemy różnych potraw i napojów. Są one częścią tradycji, która wyznacza świąteczne menu. W Polsce często na stołach pojawia się wódka, a co serwują mieszkańcy innych krajów?
 
 
© Nailia Schwarz - Fotolia.comW oczekiwaniu na lepszą aurę coraz częściej myślimy o słonecznych plażach. Walka o piękną figurę powinna zatem rozpocząć się już teraz. Koniecznością jest oczywiście wzmożona aktywność fizyczna. Ćwiczenia to jednak nie wszystko, bo warto pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie, która pomoże w spalaniu niechcianego tłuszczu. Jakie produkty przyspieszają nasz metabolizm?
 
 
fot. LidlWino cieszy się w Polsce rosnącą popularnością i mimo, że nie jest jeszcze wybierane przez konsumentów tak często jak na zachodzie Europy, to o winie wiemy coraz więcej i coraz częściej szukamy go na sklepowych półkach. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie firmy Lidl, wino jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków alkoholi.
 
 
fot. BS Bohemia Sekt PolskaMadame du Barry powiedziała kiedyś, że szampan to jedyny alkohol, po którym kobieta wygląda piękniej. Wydaje się, że stwierdzenie to można rozciągnąć nie tylko na wina musujące, ale i spokojne. Dlatego przygotowując romantyczną kolację warto pomyśleć o odpowiednim winie, które wzbogaci i uzupełni te magiczne chwile.
 
 
Określa się je mianem "nerwowego", ale też "radosnego". Chwali za niesamowity kolor i niepowtarzalny smak, a wytyka "cierpkość" i brak dojrzałości. Ma swoich zagorzałych wielbicieli i równie zajadłych przeciwników. W ciągu ostatnich lat z lokalnej tradycji stało się światową ikoną, wspieraną przez potężną machinę marketingową. Już w najbliższy czwartek swoją krótką ale głośną karierę rozpocznie tegoroczne Beaujolais Nouveau.
 
 
fot. LiptonOwoce morza, trufle, szampan, wino i herbata a także potrawy kuchni japońskiej i śródziemnomorskiej znalazły się na szczycie „Piramidy Dobrego Smaku Polaków” - wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie marki Lipton.
 
 
© Big City Lights - Fotolia.comCzy rodzaj wina, które wybieramy, mówi coś o naszej osobowości? Według wyników najnowszych badań jest to bardzo prawdopodobne.
 
 
© beatrice prève - Fotolia.com„Na topie” są krótkie, aktywne wyjazdy, passé – leżakowanie na plaży. Modnym i szybko rozwijającym się sektorem jest enoturystyka – podróżowanie szlakiem winnic.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »