kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. SensatianoButy to jeden z ważniejszych zakupów panny młodej – tuż po sukni ślubnej. W tym najważniejszym dniu panna młoda musi być w dobrej kondycji w czasie ceremonii ślubnej, jak i na weselnym parkiecie. Nikt chyba nie chciałby, aby jego wesele kojarzyło się przede wszystkim ze obolałymi nogami.
 
 
fot. @ obrączki Oleksandr Moroz - Fotolia.comZorganizowanie ślubu i wesela wymaga wielu miesięcy przygotowań, załatwienia mnóstwa formalności, odwiedzenia co najmniej kilku urzędów i dopracowania masy szczegółów. Wszystko to można to oczywiście załatwić samemu (i zazwyczaj tak właśnie postępują narzeczeni), ale od jakiegoś czasu coraz większą popularnością w Polsce cieszą się usługi tzw. konsultanta ślubnego, zwanego także koordynatorem.
 
 
© Goran Bogicevic - Fotolia.comDecyzja zapadła. Bierzecie ślub. Jesteś szczęśliwa, ale Twoją radość może nieco zmącić fakt, że czeka Was teraz mnóstwo bieganiny i załatwiania różnych spraw – nie da się ukryć, że zorganizowanie ślubu i wesela wymaga sporej ilości czasu i umiejętności prawie logistycznych. Najważniejsza okazuje się tu dobra organizacja i pomoc bliskich – rodziny albo przyjaciół. Możecie też skorzystać z usług koordynatora (konsultanta) ślubnego, ale to wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami, których i tak czeka Was sporo. Warto więc samemu zakasać rękawy i … do dzieła!
 
 
fot. Dwór Złotopolska DolinaTo wydarzenie, podczas którego nie może być żadnych pomyłek - tak wesele najczęściej wyobrażają sobie pary młode. Na pewno w dopracowaniu do perfekcji scenariusza „wielkiego dnia" pomaga czas - na zaplanowanie przyjęcia mamy najczęściej wiele miesięcy. Warto to wykorzystać i zadbać o najdrobniejsze detale, bo nierzadko to właśnie one mogą zaważyć na tym, czy ślub i wesele będą udane.
 
 
fot. Ślub jesieniąSezon ślubny trwa zwyczajowo od maja do września. Organizacja ślubu i wesela w październiku, gdy za oknami pogoda nie sprzyja, może stanowić spore wyzwanie. Motyw jesieni warto jednak wykorzystać w uroczystości - "złota polska jesień" jest bowiem pełna uroku.
 
 
© Sergey Goruppa - Fotolia.comOd kilku lat maleje w Polsce liczba zawieranych małżeństw – pokazują dane GUS. Wpływ na ten stan rzeczy mają nie tylko niż demograficzny i wysoka liczba młodych na emigracji, ale także czynniki ekonomiczne. Trudno bowiem pominąć wysokie koszty związane z uroczystością. Jak zorganizować ślub i wesele, aby uniknąć problemów finansowych i rozpocząć wspólne życie bez niepotrzebnych długów, podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
fot. Dwór Korona KarkonoszyPlanowanie ślubu i wesela często zaczyna się nawet dwa lata wcześniej. Goście, sala, samochód, sukienka, fryzjer, zaproszenia - lista rzeczy do przygotowania rośnie z dnia na dzień. Im bliżej do ślubu, tym zdenerwowanie Młodej Pary, a często także rodziców i bliskich, lawinowo rośnie.
 
 
Rozpoczyna się „sezon ślubny". To właśnie wiosną i latem najwięcej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Dni są wówczas dłuższe, cieplejsze, wszystko wokół kwitnie, dając zastrzyk energii i pozytywnego nastawienia do świata. Taka aura bez wątpienia sprzyja miłosnym uniesieniom, które - o ile trwałe - wieńczy złożenie sobie nawzajem ślubnej przysięgi. Jednak aby odpowiednio zorganizować najważniejszy dzień w życiu, pewne przygotowania należy poczynić ze sporym wyprzedzeniem. Szczególnie zaś te finansowe, bowiem ślub i wesele to nie lada wydatek i znaczne obciążenie często niewielkiego jeszcze budżetu młodych.
 
 
fot. abcslubu.plWieczór panieński kojarzył się do tej pory z kameralnymi imprezami w gronie najbliższych przyjaciółek, gdzie wśród śmiechów i alkoholu można porozmawiać o ślubie. Pomysł wieczoru panieńskiego postanowili rozwinąć organizatorzy pierwszego otwartego „Wieczoru panieńskiego", który odbył się w ostatni piątek, 19 lutego, o godz. 20.30.
 
 
Ucieczki sprzed ołtarza zdarzają się nie tylko w filmach. Koszty związane z niepowodzeniem ceremonii ślubnej też nie są wirtualne. Ubezpieczenie związane z tym szczególnym dniem w życiu na Zachodzie cieszą się niemałą popularnością. Zaskakujące, jak wiele niebezpieczeństw, zdaniem ubezpieczycieli, czeka na nas w dniu ślubu.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»