kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. SensatianoButy to jeden z ważniejszych zakupów panny młodej – tuż po sukni ślubnej. W tym najważniejszym dniu panna młoda musi być w dobrej kondycji w czasie ceremonii ślubnej, jak i na weselnym parkiecie. Nikt chyba nie chciałby, aby jego wesele kojarzyło się przede wszystkim ze obolałymi nogami.
 
 
fot. @ obrączki Oleksandr Moroz - Fotolia.comZorganizowanie ślubu i wesela wymaga wielu miesięcy przygotowań, załatwienia mnóstwa formalności, odwiedzenia co najmniej kilku urzędów i dopracowania masy szczegółów. Wszystko to można to oczywiście załatwić samemu (i zazwyczaj tak właśnie postępują narzeczeni), ale od jakiegoś czasu coraz większą popularnością w Polsce cieszą się usługi tzw. konsultanta ślubnego, zwanego także koordynatorem.
 
 
© Goran Bogicevic - Fotolia.comDecyzja zapadła. Bierzecie ślub. Jesteś szczęśliwa, ale Twoją radość może nieco zmącić fakt, że czeka Was teraz mnóstwo bieganiny i załatwiania różnych spraw – nie da się ukryć, że zorganizowanie ślubu i wesela wymaga sporej ilości czasu i umiejętności prawie logistycznych. Najważniejsza okazuje się tu dobra organizacja i pomoc bliskich – rodziny albo przyjaciół. Możecie też skorzystać z usług koordynatora (konsultanta) ślubnego, ale to wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami, których i tak czeka Was sporo. Warto więc samemu zakasać rękawy i … do dzieła!
 
 
fot. Dwór Złotopolska DolinaTo wydarzenie, podczas którego nie może być żadnych pomyłek - tak wesele najczęściej wyobrażają sobie pary młode. Na pewno w dopracowaniu do perfekcji scenariusza „wielkiego dnia" pomaga czas - na zaplanowanie przyjęcia mamy najczęściej wiele miesięcy. Warto to wykorzystać i zadbać o najdrobniejsze detale, bo nierzadko to właśnie one mogą zaważyć na tym, czy ślub i wesele będą udane.
 
 
fot. Ślub jesieniąSezon ślubny trwa zwyczajowo od maja do września. Organizacja ślubu i wesela w październiku, gdy za oknami pogoda nie sprzyja, może stanowić spore wyzwanie. Motyw jesieni warto jednak wykorzystać w uroczystości - "złota polska jesień" jest bowiem pełna uroku.
 
 
© Sergey Goruppa - Fotolia.comOd kilku lat maleje w Polsce liczba zawieranych małżeństw – pokazują dane GUS. Wpływ na ten stan rzeczy mają nie tylko niż demograficzny i wysoka liczba młodych na emigracji, ale także czynniki ekonomiczne. Trudno bowiem pominąć wysokie koszty związane z uroczystością. Jak zorganizować ślub i wesele, aby uniknąć problemów finansowych i rozpocząć wspólne życie bez niepotrzebnych długów, podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
fot. Dwór Korona KarkonoszyPlanowanie ślubu i wesela często zaczyna się nawet dwa lata wcześniej. Goście, sala, samochód, sukienka, fryzjer, zaproszenia - lista rzeczy do przygotowania rośnie z dnia na dzień. Im bliżej do ślubu, tym zdenerwowanie Młodej Pary, a często także rodziców i bliskich, lawinowo rośnie.
 
 
Rozpoczyna się „sezon ślubny". To właśnie wiosną i latem najwięcej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego. Dni są wówczas dłuższe, cieplejsze, wszystko wokół kwitnie, dając zastrzyk energii i pozytywnego nastawienia do świata. Taka aura bez wątpienia sprzyja miłosnym uniesieniom, które - o ile trwałe - wieńczy złożenie sobie nawzajem ślubnej przysięgi. Jednak aby odpowiednio zorganizować najważniejszy dzień w życiu, pewne przygotowania należy poczynić ze sporym wyprzedzeniem. Szczególnie zaś te finansowe, bowiem ślub i wesele to nie lada wydatek i znaczne obciążenie często niewielkiego jeszcze budżetu młodych.
 
 
fot. abcslubu.plWieczór panieński kojarzył się do tej pory z kameralnymi imprezami w gronie najbliższych przyjaciółek, gdzie wśród śmiechów i alkoholu można porozmawiać o ślubie. Pomysł wieczoru panieńskiego postanowili rozwinąć organizatorzy pierwszego otwartego „Wieczoru panieńskiego", który odbył się w ostatni piątek, 19 lutego, o godz. 20.30.
 
 
Ucieczki sprzed ołtarza zdarzają się nie tylko w filmach. Koszty związane z niepowodzeniem ceremonii ślubnej też nie są wirtualne. Ubezpieczenie związane z tym szczególnym dniem w życiu na Zachodzie cieszą się niemałą popularnością. Zaskakujące, jak wiele niebezpieczeństw, zdaniem ubezpieczycieli, czeka na nas w dniu ślubu.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »