kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Nietolerancja laktozyNawet 25 procent Polaków może cierpieć na nietolerancję laktozy. Jeżeli zmagamy się z dolegliwościami trawiennymi po spożyciu nabiału, zwykle zmieniamy dietę i rezygnujemy całkowicie z mleka i jego przetworów. To niestety może skutkować groźnymi dla organizmu niedoborami wapnia. Jak uchronić się przed tym problemem?
 
 
fot. @ Tomo Jesenicnik - Fotolia.comNa świecie istnieje ponad 4 tysiące różnych rodzajów serów. Żółte, białe, niebieskie. Podpuszczkowe czy pleśniowe. Z dziurami lub bez. Bez względu na kształt, smak i sposób wytwarzania, sery są bardzo dobrym uzupełnieniem dobrze dobranej diety. Są doskonałym źródłem wapnia i białka. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o serze?
 
 
fot. ser żółty FotoliaW diecie polskich dzieci brakuje wapnia – alarmują specjaliści. Kiedy najważniejszą częścią diety niemowlaka przestaje być pokarm naturalny, niektórzy rodzice starają się dopasować menu dziecka do własnego sposobu żywienia. Warto pamiętać, że makroelementy można uzupełnić dziecku mlekiem modyfikowanym, a jeżeli dziecko nie ma alergii, także mlekiem krowim. Bardzo dobrym źródłem wapnia jest dobrej jakości ser żółty. Jak wprowadzać produkty podpuszczkowe do jadłospisu dziecka?
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comZ każdym rokiem przybywa dzieci, u których stwierdza się objawy uczuleniowe. Mogą się one pojawić już w pierwszych miesiącach życia. Jednym z najczęstszych uczuleń jest alergia pokarmowa, np. na białka mleka krowiego. Czy zamiast niego można podawać dziecku mleko kozie?
 
 
© eternalfeelings - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci, bo aż 97 procent, przyznaje, że lubi pić mleko, jednak tylko 62 procent spożywa je codziennie – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Pro Publicum. Tymczasem dziecko w wieku od 7-9 lat potrzebuje aż trzech szklanek mleka, aby dostarczyć organizmowi codzienną porcję wapnia. Warto zapewnić dzieciom dietę bogatą w ten pierwiastek – jego niedobory możemy bowiem odczuwać w późniejszym wieku.
 
 
© ksena32@ukrpost.ua - Fotolia.comJednym z głównych grzechów żywieniowych Polaków jest nieodpowiednio zbilansowana dieta. Oznacza to, że dostarczamy organizmowi składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania w niewłaściwych ilościach. Jednym z produktów, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie jest jogurt. Warto zatem zmienić przyzwyczajenia i uwzględnić go w naszym menu przede wszystkim z uwagi na walory zdrowotne – przekonuje Związek Polskich Przetwórców Mleka w kampanii „Jogurt na dobry dzień”.
 
 
©  evasilchenko - Fotolia.comCiąża jest dla kobiety czasem szczególnej troski o zdrowie. Oczekiwanie na dziecko to jednak nie tylko regularne wizyty u lekarza, zdrowe odżywianie i odpowiednia ilość snu. Kobiety w ciąży powinny zwrócić uwagę na zdrowie jamy ustnej, ponieważ nieleczone stany zapalne zębów i dziąseł mogą przyczynić się do niskiej wagi urodzeniowej malucha, czy nawet przedwczesnego porodu. Jak dbać o zęby w czasie ciąży, aby nie dopuścić do tego rodzaju powikłań?
 
 
Od najdawniejszych czasów ludzie poszukiwali eliksiru wiecznej młodości, zdrowia i urody. Nad jego pozyskaniem pracowali zarówno alchemicy, jak i naukowcy. Okazuje się tymczasem, że wszystko, co niezbędne do zachowania doskonałej kondycji i urody zamknięte jest we wnętrzu młodego zielonego kokosa.
 
 
Jesteś podatna na najmniejsze nawet przeziębienia? W dodatku masz skłonność do cięższego przebiegu infekcji? Czujesz się ospała, a poranna kawa tylko pogarsza sprawę. Czujesz, że Twój organizm "buntuje się" przeciwko tobie? Oznacza to, że masz osłabioną odporność. Twój organizm potrzebuje natychmiastowego wzmocnienia i dużej dawki energii!
 
 
Nie uprawiasz żadnego sportu, nie chadzasz na spacery choćby co drugi dzień? Nad jedzeniem zastanawiasz się, ale głównie w kontekście tego co lubisz, a czego nie? Stres to nieomal twoje drugie nazwisko, magnez kojarzy ci się głównie z przyczepianiem zdjęć na lodówce, a twój codzienny wydatek to obowiązkowa paczka papierosów? Weź się w garść! Nasze zdrowie i samopoczucie w dużej mierze zależy od trybu życia, jaki prowadzimy.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»