kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. zakupoholizmMasz w domu ubrania z metkami i buty, których nigdy nie założyłaś? Zwykle mówi się, że zakupy to kobieca słabość. Czasem jednak pojawia się wewnętrzny przymus kupowania rzeczy, zazwyczaj niepotrzebnych. To już uzależnienie od zakupów? Sprawdź, czy jesteś zakupoholiczką.
 
 
fot. Weekendowy alkoholizmSą młode, wykształcone i niezamężne. Po alkohol, który je relaksuje i pociesza sięgają w weekend - to dla nich czas zapomnienia i odreagowania codziennych stresów, frustracji i samotności. Z danych WHO wynika, że w Polsce alkoholu nadużywa 2,4 procent pań. Z jakich powodów młode i wykształcone kobiety stają się weekendowymi alkoholiczkami?
 
 
fot. @ alkoholizm_29943022_Valeriy - Fotolia.comManagerowie wysokiego szczebla żyją pod presją, w stresie, rywalizują ze sobą, doświadczają ciągłego braku czasu. Niestety ich samotność sprzyja powstawaniu uzależnień. Przyjmuje się, że managerowie wyższego szczebla mogą stanowić nawet 50 procent wszystkich uzależnionych od alkoholu.
 
 
© adam121 - Fotolia.comPracownicy młodzi, zaangażowani, dyspozycyjni, ambitni, kochający swoją pracę to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Bez marudzenia zostają po godzinach w pracy i nie proszą nigdy o urlop - trudno wyobrazić sobie lepszego pracownika. Czasem jednak bycie pracowitym staje się piętnem – obowiązki zawodowe mogą pochłonąć takie osoby na tyle, że przestają dostrzegać inne sfery życia. Potwierdzają to statystyki – co dziesiąty Polak boryka się z obsesyjną potrzebą pracy – wynika z badania CBOS. Czym jest pracoholizm i jak się objawia?
 
 
© Gina Sanders - Fotolia.comSeksoholizm nie został jeszcze oficjalnie uznany za chorobę, jak alkoholizm czy narkomania, ale na szczęście nie znaczy to, że osoby uzależnione od seksu nie mogą liczyć na pomoc. W Polsce mamy już wiele ośrodków, które oferują terapię grupową przygotowaną specjalnie z myślą o seksoholikach.
 
 
Fundacja Kobiece Serce pomaga kobietom uzależnionym od miłości. Oferuje kompleksową pomoc psychoterapeutyczną, organizuje warsztaty.
 
 
Pod takim hasłem wystartowała 25 czerwca ogólnopolska kampania społeczna Krajowego Biura ds. Przeciwdziała Narkomanii. Jej celem jest uświadomienie młodzieży, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków może skończyć się tragicznie, i to nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comSyndrom „kochania za bardzo” dotyka wielu kobiet. Nie potrafią one tworzyć szczęśliwych związków, a za swoje niepowodzenia obwiniają partnerów. Jednocześnie dają z siebie wszystko, żeby związek trwał - w imię miłości. Wierzą że ich wielka miłość potrafi partnera zmienić. Dzielnie znoszą ból, który partner im zadaje - poniżanie, przemoc fizyczną. Działa już Fundacja Kobiece Serca i ich portal internetowy, gdzie można skorzystać z konsultacji psychologicznych on-line, zapisać się na warsztaty, poczytać artykuły na temat uzależnienia od miłości.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»