kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© yanlev - Fotolia.comKiedy urlop macierzyński dobiega końca kobieta często staje przed bardzo trudnym dylematem – zostać w domu z dzieckiem, czy może wrócić do pracy? Czy te dwa światy można pogodzić? Jak przy całej miłości i trosce o potomka nie zapomnieć o własnych marzeniach i ambicjach?
 
 
© yanlev - Fotolia.comDla wielu pracodawców wskazanie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi problem, pomimo publikowanych przez ZUS wskazówek. Julita Podhorodecka, specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń wfirma.pl rozwiewa wątpliwości w tym zakresie.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comOd niedawna rodzice mogą korzystać z nowych przywilejów – wydłużonych dodatkowych urlopów macierzyńskich i nowego urlopu rodzicielskiego. Znowelizowane przepisy regulujące te kwestie weszły już w życie. Dzięki nim istnieje możliwość wydłużenia urlopów do roku, a nawet do 71 tygodniu, w przypadku urodzenia kilkorga dzieci.
 
 
12 października w Centralnym Punkcie Informacyjnym MRR w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mam, które planują powrócić do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.
 
 
Zdalna praca (tzw. telepraca) staje się coraz popularniejszą formą zatrudnienia młodych matek. Specjaliści prognozują, że pod koniec 2009 roku co trzeci amerykański pracownik biurowy będzie pracował w tym trybie. W Polsce odsetek osób zatrudnionych do pracy w domu jest mniejszy, ale również u nas da się zauważyć trend wzrostowy.
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comUważane za mało dyspozycyjne, ale rzetelne i lojalne. Młode matki chętnie wracają do pracy. Choć urlop macierzyński lub wychowawczy bardziej można nazwać kłodą u nogi niż kolejnym punktem w CV, kobiety nie poddają się i szukają innowacyjnych rozwiązań. W zdobywaniu nowej wiedzy odpowiedzią stał się e-learning.
 
 
16 lutego Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomira Piechoty przekazując swoje stanowisko w związku z planowanymi pracami Komisji nad poselskim projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i umorzeniu składek emerytalno - rentowych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»