kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© yanlev - Fotolia.comKiedy urlop macierzyński dobiega końca kobieta często staje przed bardzo trudnym dylematem – zostać w domu z dzieckiem, czy może wrócić do pracy? Czy te dwa światy można pogodzić? Jak przy całej miłości i trosce o potomka nie zapomnieć o własnych marzeniach i ambicjach?
 
 
© yanlev - Fotolia.comDla wielu pracodawców wskazanie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi problem, pomimo publikowanych przez ZUS wskazówek. Julita Podhorodecka, specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń wfirma.pl rozwiewa wątpliwości w tym zakresie.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comOd niedawna rodzice mogą korzystać z nowych przywilejów – wydłużonych dodatkowych urlopów macierzyńskich i nowego urlopu rodzicielskiego. Znowelizowane przepisy regulujące te kwestie weszły już w życie. Dzięki nim istnieje możliwość wydłużenia urlopów do roku, a nawet do 71 tygodniu, w przypadku urodzenia kilkorga dzieci.
 
 
12 października w Centralnym Punkcie Informacyjnym MRR w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mam, które planują powrócić do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.
 
 
Zdalna praca (tzw. telepraca) staje się coraz popularniejszą formą zatrudnienia młodych matek. Specjaliści prognozują, że pod koniec 2009 roku co trzeci amerykański pracownik biurowy będzie pracował w tym trybie. W Polsce odsetek osób zatrudnionych do pracy w domu jest mniejszy, ale również u nas da się zauważyć trend wzrostowy.
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comUważane za mało dyspozycyjne, ale rzetelne i lojalne. Młode matki chętnie wracają do pracy. Choć urlop macierzyński lub wychowawczy bardziej można nazwać kłodą u nogi niż kolejnym punktem w CV, kobiety nie poddają się i szukają innowacyjnych rozwiązań. W zdobywaniu nowej wiedzy odpowiedzią stał się e-learning.
 
 
16 lutego Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomira Piechoty przekazując swoje stanowisko w związku z planowanymi pracami Komisji nad poselskim projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i umorzeniu składek emerytalno - rentowych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »