kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ zęby_49274325_absolutimages - Fotolia.comPrzed nami wymarzony urlop, na który czekaliśmy cały rok. Chcemy, aby były to niezapomniane chwile, których wspomnienia będą nam dostarczać energii w zimowe dni. Wyjeżdzając na wakacje warto pomyśleć o wizycie u dentysty, by bolący ząb nie pokrzyżował nam planów, zwłaszcza jeśli planujemy dalekie podróże. Zróbmy wszystko, by nie okazało się, że nasz wyjazd będzie dosłownie, bolesną przygodą.
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comRodzice, którzy planują pierwszy urlop z maluszkiem stoją przed wieloma trudnymi dylematami. Zdrowie i dobre samopoczucie dziecka powinny być dla nich sprawami priorytetowymi. Na jakie kwestie powinni zwrócić uwagę rodzice, aby dziecko wróciło z wakacji zdrowe, podpowiada dr Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED.
 
 
fot. Kobiecość na urlopieLato jest czasem, w którym zdrowie stref intymnych powinno być otoczone szczególną troską. Przed nadchodzącym wypoczynkiem trzeba sprawdzić, jakie zagrożenia dla kobiecego zdrowia czyhają na basenach, w saunach, czy toaletach publicznych. Większość przyczyn zwiększających ryzyko infekcji intymnych często wiąże się z dość przyjemnymi sytuacjami, w trakcie których dbałość o odpowiednią higienę nie zawsze jest na pierwszym miejscu...
 
 
fot. @ owoce_44492667_Kasia Bialasiewicz - Fotolia.comW sezonie letnim porzucamy jedzenie ciężkich i tłustych potraw, do czego przyczyniają się wysokie temperatury. Pogoda zdaje się zmuszać do zmiany nawyków żywieniowych. Jak w prosty sposób dokonać metamorfozy dotychczasowej diety bez liczenia kalorii w czasie wakacyjnego urlopu? Jak tego dokonać, podpowiada Anna Różyk – ekspert ds. żywienia współpracujący z marką Lubella.
 
 
fot. Zabiegi na latoKażda z nas chce cieszyć się piękną, nawilżoną, pozbawioną zmarszczek skórą, a przy tym nie narazić się na ryzyko poparzenia słonecznego. Jakie zabiegi pielęgnacyjne i poprawiające stan skóry należy wykonać przed wyjazdem na urlop, aby uniknąć problemów z cerą? Oto pięć popularnych zabiegów na lato.
 
 
© JackF - Fotolia.comDwa płatne dni urlopu w ciągu roku - takie prawo przysługuje osobom mającym dzieci w wieku do 14. roku życia. Pociecha nie musi być chora, aby jeden z zatrudnionych rodziców, mógł otrzymać dni wolne na opiekę. Pracodawcy jednak nie zawsze przychylnie patrzą na to prorodzinne rozwiązanie.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comPolskie prawo zapewnia matkom szereg przywilejów związanych z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. Pewne udogodnienia związane z posiadaniem małego dziecka mają także ojcowie. To, czy przepisy te są respektowane, zależy jednak w praktyce od nastawienia i woli samego pracodawcy.
 
 
© Foxy_A - Fotolia.comKażdy tata, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę może skorzystać z urlopu ojcowskiego - 14 dni wolnych od pracy. W 2014 roku aż 129 tysięcy świeżo upieczonych ojców skorzystało z tego prawa. Urlop ojcowski przysługuje także mężczyznom, którzy wychowują dzieci adoptowane.
 
 
fot. shutterstockKażdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje urlop wypoczynkowy. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą nie mogą jednak liczyć na takie udogodnienia. Decyzja o prowadzeniu własnej firmy ma zatem wpływ na prawo do korzystania z urlopów. Na jakich zasadach urlop dotyczy przedsiębiorcy?
 
 
fot. pixabayWielu z nas spotkało się z pojęciem pracownika chronionego. To grupa pracowników podlegająca ustawowej ochronie, co oznacza, że wypowiedzenie im umowy o pracę jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach. Okazuje się zatem, że wbrew obiegowej opinii, pomimo ochrony, może dojść do ich zwolnienia.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »