kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ zęby_49274325_absolutimages - Fotolia.comPrzed nami wymarzony urlop, na który czekaliśmy cały rok. Chcemy, aby były to niezapomniane chwile, których wspomnienia będą nam dostarczać energii w zimowe dni. Wyjeżdzając na wakacje warto pomyśleć o wizycie u dentysty, by bolący ząb nie pokrzyżował nam planów, zwłaszcza jeśli planujemy dalekie podróże. Zróbmy wszystko, by nie okazało się, że nasz wyjazd będzie dosłownie, bolesną przygodą.
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comRodzice, którzy planują pierwszy urlop z maluszkiem stoją przed wieloma trudnymi dylematami. Zdrowie i dobre samopoczucie dziecka powinny być dla nich sprawami priorytetowymi. Na jakie kwestie powinni zwrócić uwagę rodzice, aby dziecko wróciło z wakacji zdrowe, podpowiada dr Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED.
 
 
fot. Kobiecość na urlopieLato jest czasem, w którym zdrowie stref intymnych powinno być otoczone szczególną troską. Przed nadchodzącym wypoczynkiem trzeba sprawdzić, jakie zagrożenia dla kobiecego zdrowia czyhają na basenach, w saunach, czy toaletach publicznych. Większość przyczyn zwiększających ryzyko infekcji intymnych często wiąże się z dość przyjemnymi sytuacjami, w trakcie których dbałość o odpowiednią higienę nie zawsze jest na pierwszym miejscu...
 
 
fot. @ owoce_44492667_Kasia Bialasiewicz - Fotolia.comW sezonie letnim porzucamy jedzenie ciężkich i tłustych potraw, do czego przyczyniają się wysokie temperatury. Pogoda zdaje się zmuszać do zmiany nawyków żywieniowych. Jak w prosty sposób dokonać metamorfozy dotychczasowej diety bez liczenia kalorii w czasie wakacyjnego urlopu? Jak tego dokonać, podpowiada Anna Różyk – ekspert ds. żywienia współpracujący z marką Lubella.
 
 
fot. Zabiegi na latoKażda z nas chce cieszyć się piękną, nawilżoną, pozbawioną zmarszczek skórą, a przy tym nie narazić się na ryzyko poparzenia słonecznego. Jakie zabiegi pielęgnacyjne i poprawiające stan skóry należy wykonać przed wyjazdem na urlop, aby uniknąć problemów z cerą? Oto pięć popularnych zabiegów na lato.
 
 
© JackF - Fotolia.comDwa płatne dni urlopu w ciągu roku - takie prawo przysługuje osobom mającym dzieci w wieku do 14. roku życia. Pociecha nie musi być chora, aby jeden z zatrudnionych rodziców, mógł otrzymać dni wolne na opiekę. Pracodawcy jednak nie zawsze przychylnie patrzą na to prorodzinne rozwiązanie.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comPolskie prawo zapewnia matkom szereg przywilejów związanych z powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim. Pewne udogodnienia związane z posiadaniem małego dziecka mają także ojcowie. To, czy przepisy te są respektowane, zależy jednak w praktyce od nastawienia i woli samego pracodawcy.
 
 
© Foxy_A - Fotolia.comKażdy tata, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę może skorzystać z urlopu ojcowskiego - 14 dni wolnych od pracy. W 2014 roku aż 129 tysięcy świeżo upieczonych ojców skorzystało z tego prawa. Urlop ojcowski przysługuje także mężczyznom, którzy wychowują dzieci adoptowane.
 
 
fot. shutterstockKażdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje urlop wypoczynkowy. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą nie mogą jednak liczyć na takie udogodnienia. Decyzja o prowadzeniu własnej firmy ma zatem wpływ na prawo do korzystania z urlopów. Na jakich zasadach urlop dotyczy przedsiębiorcy?
 
 
fot. pixabayWielu z nas spotkało się z pojęciem pracownika chronionego. To grupa pracowników podlegająca ustawowej ochronie, co oznacza, że wypowiedzenie im umowy o pracę jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach. Okazuje się zatem, że wbrew obiegowej opinii, pomimo ochrony, może dojść do ich zwolnienia.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»