kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ bankrut_50728382_Africa Studio - Fotolia.comKiedy borykamy się z problemami finansowym czy chorobą, zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opłacać składek ubezpieczeniowych. Wielu decyduje się wówczas na rezygnację z umowy. Nie zawsze trzeba sięgać po to rozwiązanie – warto sprawdzić jakie są możliwości utrzymania ochrony.
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comPrzyjście dziecka na świat to ogromna radość dla rodziców. Pojawienie się potomka oznacza jednak zwykle mnóstwo wydatków. Jak finansowo przygotować się na pojawienie się dziecka? Expander podpowiada, jak możemy uzyskać lub zaoszczędzić nawet 4000 zł na takich wydatkach.
 
 
© iceteastock - Fotolia.comTylko w ubiegłym roku w naszym kraju rozwiodło się ponad 66 tysięcy małżeństw. Zdarza się, że decyzja o rozstaniu przysparza wielu problemów, zwłaszcza jeśli nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji związanych z rozwodem. Nagły zwrot w życiu trzeba też wykorzystać na refleksje nad finansową ochroną siebie oraz rodziny – radzi Expander.
 
 
© wildman - Fotolia.comNa ferie zimowe czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci. Jeżeli zamierzamy zafundować naszym pociechom wypoczynek na zimowisku czy obozie narciarskim, warto pomyśleć o ich bezpieczeństwie. Trudno ustrzec się przed kontuzjami i wypadkami, ale przed ich następstwami już możemy się zabezpieczyć. Na jaką polisę się zdecydować podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
© teressa - Fotolia.comW czasie wakacyjnego wypoczynku i relaksu odsuwamy myśli o problemach na dalszy plan. Warto jednak pamiętać, że nigdy nie wiemy, co nam się przydarzy w czasie urlopu, dlatego też przed wyjazdem należy sprawdzić jaki zakres ochrony przysługuje nam w ramach posiadanego ubezpieczenia. Jeśli jeszcze nie mamy polisy, warto rozważyć jej zakup.
 
 
© auremar - Fotolia.comW pięciu województwach rozpoczęły się już ferie zimowe. Zaczyna się więc okres kiedy wielu Polaków korzysta z urlopu, aby spędzić czas ze swoimi dziećmi. Expander ostrzega, że jeśli ferie chcemy spędzić na nartach lub snowboardzie warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, nawet jeśli planujemy szusować tylko po polskich stokach.
 
 
Nianie opiekujące się dziećmi do lat 3 mogą spokojniej myśleć o swojej emeryturze. Od 1 października państwo opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, które otrzymują pensję nieprzekraczającą minimalnego wynagrodzenia.
 
 
© PHB.cz - Fotolia.comZima to okres w którym szczególnie należy dać o dom. Dlatego warto zastanowić się: co zrobić, żeby nie dopuścić do szkody spowodowanej kapryśną zimą?
 
 
Trwają już zimowe ferie dla uczniów województw Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego, a w ciągu kilku następnych tygodni wypoczywać będą także dzieci w innych rejonach kraju. Zimowy wyjazd to od dawna wyczekiwana atrakcja dla naszych pociech. Część z nich skorzysta z wyjazdów organizowanych przez szkoły, inni pojadą na zimowiska oferowane przez biura podróży lub innych organizatorów. Starsza młodzież wyjedzie na własną rękę z grupą znajomych ze szkoły lub z podwórka. Wysyłając dziecko na zimowisko należy jednak pamiętać o zapewnieniu mu pełnego bezpieczeństwa.
 
 
Ciąża nie jest chorobą, więc nawet w tym szczególnym czasie możemy podróżować za granicę. Trzeba jednak przy tym pamiętać o zastosowaniu pewnych dodatkowych środków ostrożności, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort psychiczny zarówno samej ciężarnej kobiecie, jak i jej rodzinie i mającemu się narodzić maleństwu. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia turystycznego.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»