kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. RGB STOCKW naszej tradycji wielkanocnej obecnych jest wiele symboli tego szczególnego czasu. Każdy z nas jest w stanie je wskazać. Są jednak państwa, w których próżno szukać tradycji malowania pisanek, przygotowywania palmy wielkanocnej czy Śmigusa Dyngusa. Jak święta Wielkiej Nocy obchodzą mieszkańcy innych krajów?
 
 
fot. @ wino_46448111_stokkete - Fotolia.comW czasie świątecznych spotkań, rodzinnego biesiadowania próbujemy różnych potraw i napojów. Są one częścią tradycji, która wyznacza świąteczne menu. W Polsce często na stołach pojawia się wódka, a co serwują mieszkańcy innych krajów?
 
 
fot. Sofa Restaurant & BarTrendy w gastronomii zmieniają się niemal tak często, jak w modzie. To czym zachwyca się elita szybko ląduje na imprezach firmowych, a następnie funkcjonuje w szerokim obiegu dopóty, dopóki wszystkim się nie znudzi. Jakkolwiek, istnieją potrawy, które nigdy nie powszednieją, a jednocześnie posiadają właściwości uspokajające i poprawiające humor. Ich siła przez lata urosła do rangi fenomenu, który określają dwa słowa – comfort food.
 
 
©  lacabetyar - Fotolia.comŚwięta to czas odpoczynku, miłej atmosfery i okazja do spotkań z rodziną. Jednak zanim usiądziemy wygodnie w fotelu i postawimy przed sobą talerz zapełniony wigilijnymi przysmakami czeka na szereg wyzwań tj. kupno prezentów, porządki i przygotowanie świątecznej kolacji. Jak temu wszystkiemu sprostać bez pośpiechu i zbędnego stresu?
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© teressa - Fotolia.comWydawałoby się, że Święta sprzyjają wspomnieniom i kultywowaniu tradycyjnych obrzędów, jak pokazują jednak badania CBOS, w domach 65% Polaków nie ma jakichkolwiek tradycji rodzinnych. Wierność zwyczajom dziadków deklaruje jedynie 15% badanych. Około 13% przyznaje, że zarzuciło istniejące niegdyś w danych familiach obyczaje.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »