kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. RGB STOCKW naszej tradycji wielkanocnej obecnych jest wiele symboli tego szczególnego czasu. Każdy z nas jest w stanie je wskazać. Są jednak państwa, w których próżno szukać tradycji malowania pisanek, przygotowywania palmy wielkanocnej czy Śmigusa Dyngusa. Jak święta Wielkiej Nocy obchodzą mieszkańcy innych krajów?
 
 
fot. @ wino_46448111_stokkete - Fotolia.comW czasie świątecznych spotkań, rodzinnego biesiadowania próbujemy różnych potraw i napojów. Są one częścią tradycji, która wyznacza świąteczne menu. W Polsce często na stołach pojawia się wódka, a co serwują mieszkańcy innych krajów?
 
 
fot. Sofa Restaurant & BarTrendy w gastronomii zmieniają się niemal tak często, jak w modzie. To czym zachwyca się elita szybko ląduje na imprezach firmowych, a następnie funkcjonuje w szerokim obiegu dopóty, dopóki wszystkim się nie znudzi. Jakkolwiek, istnieją potrawy, które nigdy nie powszednieją, a jednocześnie posiadają właściwości uspokajające i poprawiające humor. Ich siła przez lata urosła do rangi fenomenu, który określają dwa słowa – comfort food.
 
 
©  lacabetyar - Fotolia.comŚwięta to czas odpoczynku, miłej atmosfery i okazja do spotkań z rodziną. Jednak zanim usiądziemy wygodnie w fotelu i postawimy przed sobą talerz zapełniony wigilijnymi przysmakami czeka na szereg wyzwań tj. kupno prezentów, porządki i przygotowanie świątecznej kolacji. Jak temu wszystkiemu sprostać bez pośpiechu i zbędnego stresu?
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© teressa - Fotolia.comWydawałoby się, że Święta sprzyjają wspomnieniom i kultywowaniu tradycyjnych obrzędów, jak pokazują jednak badania CBOS, w domach 65% Polaków nie ma jakichkolwiek tradycji rodzinnych. Wierność zwyczajom dziadków deklaruje jedynie 15% badanych. Około 13% przyznaje, że zarzuciło istniejące niegdyś w danych familiach obyczaje.
 
 
Strony: [1]