kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ cukrzyca_49808509_ehrenberg-bilder - Fotolia.comW Polsce na cukrzycę choruje około 2 milionów osób. Liczba chorych cały czas rośnie – wiele osób zmaga się z tym poważnym problemem, nie wiedząc nawet, że choruje. Osoby chore na cukrzycę powinny prawidłowo się odżywiać, kontrolując spożycie węglowodanów złożonych i cukrów prostych, ale też i tłuszczów. Jak właściwie zbilansować tłuszcze w osoby cierpiącej na cukrzycę?
 
 
© chihana - Fotolia.comPyszne i zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Co piąty Polak zdaje się ignorować ten fakt, wychodząc z domu bez śniadania. Zapracowani coraz częściej jemy ten posiłek w biegu lub w ogóle z niego rezygnujemy. Ten nawyk udziela się niestety też dzieciom. Tymczasem śniadanie musi dostarczyć energii potrzebnej do pracy i nauki. O pozytywnej sile drzemiącej w porannym posiłku warto pamiętać w czasie Europejskiego Dnia Śniadania obchodzonego 24 kwietnia.
 
 
fot. BOŚNie jest prawdą, że jeść można wszystko, tylko z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Dlatego warto dokładnie przeanalizować nasz jadłospis i wyeliminować te rzeczy, które nam nie służą.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comJadłospis osoby z cukrzycą naprawdę niewiele różni się od tego, co je osoba zdrowa. Większość warzyw ma małą wartość kaloryczną i małą zawartość węglowodanów. Owoce również są bardzo zdrowe, ale trzeba je jeść w ustalonej ilości. Należy jeść produkty zbożowe pełnoziarniste lub razowe. Powinno się ograniczyć spożycie tłuszczu, alkoholu, słodyczy i słodkich napojów.
 
 
© kajakiki - Fotolia.comWiększość osób chcących zrzucić parę kilogramów stara się ograniczać w swojej diecie pieczywo i tłuszcze, tymczasem lekarze i dietetycy coraz częściej radzą swym pacjentom jedzenie tych produktów, ale – no właśnie – czy wszystkich? Czy jedząc białe bułeczki z masełkiem rzeczywiście można schudnąć?
 
 
© Pixelot - Fotolia.comChcąc zdrowo się odżywiać, wielu ludzi eliminuje z diety tłuszcze. Naukowcy na całym świecie przypominają jednak, że nie wszystkie mają negatywny wpływ na zdrowie - bez niektórych nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować. Wyeliminowanie na przykład niskonasyconych kwasów tłuszczowych może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»