kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Tobilander - Fotolia.comCoraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie systemu rekompensat za ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.
 
 
Łamanie w kościach, bóle mięśni i stawów, wysoka gorączka… Tak zwykle, u większości z nas, objawia się początek grypy. Czym różni się ona od zwykłego przeziębienia? Czy istnieją sposoby, aby zabezpieczyć się przed grypą?
 
 
Szczepionka przeciw grypie ma zarówno zwolenników, jak i oponentów. Badania naukowe rzuciły jednak nowe światło na spór. Wśród osób szczepionych przeciwko grypie odnotowuje się znacząco mniej zawałów. Szczepienie pozwala uniknąć nie tylko gorączki, ale i o wiele groźniejszych dla zdrowia i życia powikłań.
 
 
Każdego roku 50 tysięcy kobiet dowiaduje się, że są chore na raka szyjki macicy, a 25 tysięcy umiera na tę chorobę. Mimo, że profilaktyka odgrywa ogromną rolę w walce z rakiem większość kobiet nie ma dostępu do programów i badań profilaktycznych. Wprawdzie badania cytologiczne dostępne są w całej Europie, ale głównie dla tych kobiet, które wiedzą, że mogą o nie poprosić lub dla tych, które stać, by za nie zapłacić.
 
 
fot. Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV"Zadbaj o życie"- to hasło tegorocznego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy, organizowanego już po raz drugi w ramach ogólnopolskiej kampanii "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy". Akcja potrwa od 22 do 29 stycznia 2007 i zbiega się w tym roku z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
 
 
Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera w Polsce 5 kobiet. Celem kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” jest uświadomienie kobietom, że rak szyjki macicy, będąc drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet, stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
 
 
fot. Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPVPolskie gwiazdy na pięknych biało-czarnych fotografiach i na scenie. Ich udział w uroczystym wieczorze zorganizowanym 8 grudnia 2006 przez Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV uświetnił wprowadzenie na polski rynek pierwszej szczepionki przeciwko wirusowi HPV, głównej przyczynie raka szyjki macicy.
 
 
Już w listopadzie w polskich aptekach powinna pojawić się pierwsza szczepionka zapobiegająca powstawaniu nowotworów szyjki macicy. Lek występujący pod dwoma nazwami: Silgard lub Gardasil, chroni przed atakiem wirusa HPV typu 6,11,16 i 18. Dwa ostatnie typy tego wirusa są odpowiedzialne za powstawanie 70% przypadków raka szyjki macicy na świecie.
 
 
W Polsce i w Europie zarejestrowano jedyną jak dotychczas istniejącą szczepionkę zapobiegającą rakowi szyjki macicy. Już niebawem będzie ona dostępna w aptekach wszystkich krajów Unii Europejskiej. W Polsce będzie sprzedawana pod nazwą SILGARD.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»