kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Tobilander - Fotolia.comCoraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie systemu rekompensat za ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.
 
 
Łamanie w kościach, bóle mięśni i stawów, wysoka gorączka… Tak zwykle, u większości z nas, objawia się początek grypy. Czym różni się ona od zwykłego przeziębienia? Czy istnieją sposoby, aby zabezpieczyć się przed grypą?
 
 
Szczepionka przeciw grypie ma zarówno zwolenników, jak i oponentów. Badania naukowe rzuciły jednak nowe światło na spór. Wśród osób szczepionych przeciwko grypie odnotowuje się znacząco mniej zawałów. Szczepienie pozwala uniknąć nie tylko gorączki, ale i o wiele groźniejszych dla zdrowia i życia powikłań.
 
 
Każdego roku 50 tysięcy kobiet dowiaduje się, że są chore na raka szyjki macicy, a 25 tysięcy umiera na tę chorobę. Mimo, że profilaktyka odgrywa ogromną rolę w walce z rakiem większość kobiet nie ma dostępu do programów i badań profilaktycznych. Wprawdzie badania cytologiczne dostępne są w całej Europie, ale głównie dla tych kobiet, które wiedzą, że mogą o nie poprosić lub dla tych, które stać, by za nie zapłacić.
 
 
fot. Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV"Zadbaj o życie"- to hasło tegorocznego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy, organizowanego już po raz drugi w ramach ogólnopolskiej kampanii "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy". Akcja potrwa od 22 do 29 stycznia 2007 i zbiega się w tym roku z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
 
 
Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera w Polsce 5 kobiet. Celem kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” jest uświadomienie kobietom, że rak szyjki macicy, będąc drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet, stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
 
 
fot. Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPVPolskie gwiazdy na pięknych biało-czarnych fotografiach i na scenie. Ich udział w uroczystym wieczorze zorganizowanym 8 grudnia 2006 przez Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV uświetnił wprowadzenie na polski rynek pierwszej szczepionki przeciwko wirusowi HPV, głównej przyczynie raka szyjki macicy.
 
 
Już w listopadzie w polskich aptekach powinna pojawić się pierwsza szczepionka zapobiegająca powstawaniu nowotworów szyjki macicy. Lek występujący pod dwoma nazwami: Silgard lub Gardasil, chroni przed atakiem wirusa HPV typu 6,11,16 i 18. Dwa ostatnie typy tego wirusa są odpowiedzialne za powstawanie 70% przypadków raka szyjki macicy na świecie.
 
 
W Polsce i w Europie zarejestrowano jedyną jak dotychczas istniejącą szczepionkę zapobiegającą rakowi szyjki macicy. Już niebawem będzie ona dostępna w aptekach wszystkich krajów Unii Europejskiej. W Polsce będzie sprzedawana pod nazwą SILGARD.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »