kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Tobilander - Fotolia.comCoraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie systemu rekompensat za ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.
 
 
fot. @ ciąża_32509911_3dvin - Fotolia.comWiele kobiet chce w odpowiedni sposób przygotować się do ciąży. Planowanie potomka to ważny etap, zwłaszcza jeśli zważyć na zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka. Jednym z etapów przygotowań do ciąży powinny być zalecane szczepienia.
 
 
fot. Stop meningokokomMeningokoki to groźne bakterie, które wywołują ciężkie zapalenia inwazyjne takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznica (sepsa). Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Trzeba wiedzieć, że przebieg inwazyjnej choroby meningokokowej może być dynamiczny i nieprzewidywalny.
 
 
fot. Żółty Tydzień logoOd 31 marca do 11 kwietnia potrwa XXVIII edycja akcji Żółty Tydzień. Celem inicjatywy jest uświadomienie zagrożeń związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby, a także edukacja w zakresie sposobów zapobiegania tym schorzeniom. Tegoroczna edycja zwraca uwagę na możliwe konsekwencje zakażenia wirusem WZW typu B.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comW okresie jesienno-zimowym wzrasta liczba przypadków zakażeń rotawirusowych. Ta powszechna i zaraźliwa choroba dotyka ludzi w każdym wieku – jej przebieg trudno przewidzieć. Wiele zależy od indywidualnej odporności, ale najbardziej narażone na jej ciężki przebieg są niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Czy można zapobiegać zakażeniu rotawirusowemu?
 
 
© 3dvin - Fotolia.comWiększość kobiet, które planują ciążę zastanawia się, jak się dobrze się do niej przygotować. Oprócz szczególnej pieczy nad własnym stanem zdrowia, przyszłe mamy powinny pomyśleć o szczepieniach, które zwiększają bezpieczeństwo kobiet, ale też dziecka. Jednym z zalecanych szczepień dla kobiet planujących ciążę jest szczepienie przeciwko ospie wietrznej, jeśli przyszła mama nie przechodziła tej choroby w dzieciństwie.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comDecydujący wpływ na dalszy rozwój naszego dziecka mają pierwsze miesiące jego życia. Z tego względu warto zadbać o jego zdrowie najlepiej jak to tylko możliwe. Najdoskonalszym sposobem ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi są szczepienia. Odpowiedni program szczepień stwarza dzieciom większą szansę na prawidłowy rozwój.
 
 
Tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad 4,5 tysiąca przypadków zachorowań na krztusiec, choć jeszcze na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku choroba ta praktycznie była w Polsce nieobecna, dzięki obowiązkowym szczepieniom. Od początku lat dziewięćdziesiątych rośnie zapadalność na krztuśca w naszym kraju. Podstawową formą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę wieku dziecięcego są właśnie szczepienia ochronne.
 
 
© Photozi - Fotolia.comOspa wietrzna jest chorobą wieku dziecięcego, którą bardzo łatwo się zarazić. Późną wiosną odnotowuje się szczyt zachorowań na tę chorobę. Wielu rodzicom sen z powiek spędza wizja pojawienia się swędzących kropek u swoich pociech. Wokół tego schorzenia narosło wiele mitów. Co rodzic powinien wiedzieć na temat ospy wietrznej, aby spać spokojnie? Na najczęstsze pytania opiekunów odpowiada dr Ernest Kuchar z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 
 
© Renata Osinska - Fotolia.comTwoje dziecko ma biegunkę i wymiotuje? To może być rotawirus. Zakażeniu nim towarzyszą gwałtowne pojawiające się wymioty, wysoka gorączka i ostra, wodnista biegunka. Czym są rotawirusy i jak się przed nimi uchronić podpowiada dr Ernest Kuchar z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»