kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Tobilander - Fotolia.comCoraz silniejsze ruchy antyszczepionkowe przekonują, żeby nie szczepić dzieci z uwagi na zdarzające się niepożądane odczyny poszczepienne (NOP). Lekarze są jednak zdania, że dużo bardziej niebezpieczne są choroby i powikłania po nich niż NOP. Zapewniają, że szczepionki są sprawdzone, bezpieczne i skutecznie chronią dziecko przed wieloma groźnymi chorobami. Mimo to liczba nieszczepionych dzieci rośnie. Resort zdrowia rozważa wprowadzenie systemu rekompensat za ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.
 
 
fot. @ ciąża_32509911_3dvin - Fotolia.comWiele kobiet chce w odpowiedni sposób przygotować się do ciąży. Planowanie potomka to ważny etap, zwłaszcza jeśli zważyć na zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka. Jednym z etapów przygotowań do ciąży powinny być zalecane szczepienia.
 
 
fot. Stop meningokokomMeningokoki to groźne bakterie, które wywołują ciężkie zapalenia inwazyjne takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznica (sepsa). Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Trzeba wiedzieć, że przebieg inwazyjnej choroby meningokokowej może być dynamiczny i nieprzewidywalny.
 
 
fot. Żółty Tydzień logoOd 31 marca do 11 kwietnia potrwa XXVIII edycja akcji Żółty Tydzień. Celem inicjatywy jest uświadomienie zagrożeń związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby, a także edukacja w zakresie sposobów zapobiegania tym schorzeniom. Tegoroczna edycja zwraca uwagę na możliwe konsekwencje zakażenia wirusem WZW typu B.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comW okresie jesienno-zimowym wzrasta liczba przypadków zakażeń rotawirusowych. Ta powszechna i zaraźliwa choroba dotyka ludzi w każdym wieku – jej przebieg trudno przewidzieć. Wiele zależy od indywidualnej odporności, ale najbardziej narażone na jej ciężki przebieg są niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Czy można zapobiegać zakażeniu rotawirusowemu?
 
 
© 3dvin - Fotolia.comWiększość kobiet, które planują ciążę zastanawia się, jak się dobrze się do niej przygotować. Oprócz szczególnej pieczy nad własnym stanem zdrowia, przyszłe mamy powinny pomyśleć o szczepieniach, które zwiększają bezpieczeństwo kobiet, ale też dziecka. Jednym z zalecanych szczepień dla kobiet planujących ciążę jest szczepienie przeciwko ospie wietrznej, jeśli przyszła mama nie przechodziła tej choroby w dzieciństwie.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comDecydujący wpływ na dalszy rozwój naszego dziecka mają pierwsze miesiące jego życia. Z tego względu warto zadbać o jego zdrowie najlepiej jak to tylko możliwe. Najdoskonalszym sposobem ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi są szczepienia. Odpowiedni program szczepień stwarza dzieciom większą szansę na prawidłowy rozwój.
 
 
Tylko w ubiegłym roku odnotowano ponad 4,5 tysiąca przypadków zachorowań na krztusiec, choć jeszcze na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku choroba ta praktycznie była w Polsce nieobecna, dzięki obowiązkowym szczepieniom. Od początku lat dziewięćdziesiątych rośnie zapadalność na krztuśca w naszym kraju. Podstawową formą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę wieku dziecięcego są właśnie szczepienia ochronne.
 
 
© Photozi - Fotolia.comOspa wietrzna jest chorobą wieku dziecięcego, którą bardzo łatwo się zarazić. Późną wiosną odnotowuje się szczyt zachorowań na tę chorobę. Wielu rodzicom sen z powiek spędza wizja pojawienia się swędzących kropek u swoich pociech. Wokół tego schorzenia narosło wiele mitów. Co rodzic powinien wiedzieć na temat ospy wietrznej, aby spać spokojnie? Na najczęstsze pytania opiekunów odpowiada dr Ernest Kuchar z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 
 
© Renata Osinska - Fotolia.comTwoje dziecko ma biegunkę i wymiotuje? To może być rotawirus. Zakażeniu nim towarzyszą gwałtowne pojawiające się wymioty, wysoka gorączka i ostra, wodnista biegunka. Czym są rotawirusy i jak się przed nimi uchronić podpowiada dr Ernest Kuchar z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »