kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Yuri Arcurs - Fotolia.comNiemal dla każdej kobiety priorytetem jest, aby pozostać jak najdłużej młodą. Marzymy o promiennej cerze i zdrowej skórze bez zmarszczek. Nie jest żadną tajemnicą, że na atrakcyjny wygląd trzeba zapracować, dlatego wciąż śledzimy i testujemy nowinki kosmetyczne, a gdybyśmy tylko mogły, wydałybyśmy ogromne sumy pieniędzy na wszelkie „środki upiększające"...
 
 
© Deklofenak - Fotolia.comRozpoczęcie Nowego Roku sprzyja zwykle wyznaczaniu sobie nowych celów i ważnych życiowych postanowień. Co trzeci z nas planuje w tym roku pozbyć się nadmiernych kilogramów. Każdy kto się odchudzał, wie, że nie jest proces łatwym. Podpowiadamy, co zrobić, aby pożegnanie z tłuszczykiem zakończyło się sukcesem.
 
 
fot. christgr / sxc.huCzas ciąży jest okresem zwiększonej podatności na infekcje wirusowe i bakteryjne. Nic więc dziwnego, że zbliżająca się jesień mobilizuje przyszłe mamy do intensywniejszych starań o pozostanie w dobrym zdrowiu.
 
 
Sposób żywienia kobiet przed ciążą oraz w czasie jej trwania ma ogromny wpływ nie tylko na przebieg ciąży, ale również na zdrowie dziecka. Kobiety planujące macierzyństwo powinny więc znać zasady właściwego odżywiania się. Już przed planowaną ciążą należy się do niej przygotować, wprowadzić odpowiednie zmiany w sposobie żywienia i trybie życia.
 
 
fot. MedlineaZdrowie matki, a także sposób odżywiania w okresie poprzedzającym ciążę i podczas jej trwania, ma decydujące znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży, optymalnego rozwoju dziecka i jego zdrowia po urodzeniu. Dietetycy z Kliniki Diety Medlinea przypominają zasady zdrowego żywienia, aby każda obecna i przyszła mama mogła dostarczyć wszystkich niezbędnych składników sobie i dziecku. Oraz aby jej waga po okresie ciąży szybko wróciła do prawidłowych wartości.
 
 
© Sylvie Thenard - Fotolia.comSprzedaż leków w Polsce od kilkunastu lat rośnie. Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, nasz kraj jest szóstym co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Pod względem liczby opakowań przypadających na jednego mieszkańca zajmujemy drugie miejsce - za Francją. Niepokój budzi m.in. konsumpcja lekarstw dostępnych bez recepty. Kwestia stosowania przez Polaków lekarstw dostępnych bez recepty została poruszona w jednym z ostatnich sondaży Centrum Badań Opinii Społecznej.
 
 
© T.Tulic - Fotolia.comTak jak zadbane dłonie, zdrowe włosy są również naszą wizytówką. Obserwując ich stan możemy rejestrować zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Pogorszona kondycja włosów może być efektem złej gospodarki hormonalnej czy długotrwałego stresu. Może też być spowodowana nieprawidłową pielęgnacją, nieumiejętnym farbowaniem, nadużywaniem lokówek, czy prostownic.
 
 
© mashe - Fotolia.comNie od dziś wiadomo, że o zdrowie i piękny wygląd dbać można nie tylko za pomocą kosmetyków, ale również wzmacniając organizm od wewnątrz. Wzbogacanie diety różnorodnymi suplementami stało się ostatnio bardzo popularne, jednak, aby było ono skuteczne trzeba dokładnie przyjrzeć się potrzebom swojego organizmu. Należy też pamiętać, że nadmiar witamin i minerałów jest równie niekorzystny jak ich niedobór.
 
 
Jak podaje TNS OBOP, informacje o suplementach diety Polacy najczęściej uzyskują u farmaceuty w aptece lub u lekarza, natomiast źródła takie jak rodzina i znajomi, publikacje oraz informacje reklamowe są wymieniane rzadziej. Kobiety znaczenie chętniej opierają się na poradach ekspertów, natomiast dla mężczyzn opinia najbliższych jest niemal równie ważna.
 
 
Informacje o suplementach diety Polacy najczęściej uzyskują u farmaceuty w aptece lub u lekarza, natomiast źródła takie jak rodzina i znajomi, publikacje oraz informacje reklamowe są wymieniane rzadziej. Kobiety znaczenie chętniej opierają się na poradach ekspertów, natomiast dla mężczyzn opinia najbliższych jest niemal równie ważna – wynika z badań TNS OBOP.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»