kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. RevitacellW miesiącach zimowych nasza skóra narażona jest na przesuszenie. Nie sprzyja jej wiele czynników, nie tylko niska temperatura. Dlaczego w czasie zimy doświadczamy podrażnień skóry? Jak sprawić, aby nawet w czasie największych mrozów wyglądać kwitnąco?
 
 
fot. dieta dla suchej skóryWiele z nas ma problemy z suchą skórą, która szybko traci miękkość, sprawia wrażenie szorstkiej i jest mniej elastyczna. Dodatkowo sucha skóra jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury. Z tymi problemami można walczyć przy pomocy kosmetyków nawilżających, ale te niestety nie przynoszą oczekiwanych efektów. Może się okazać, że problemy ze skórą wynikają z niewłaściwej diety.
 
 
Olejki do kąpieli stały się niezastąpione w kąpieli i pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Bardziej doświadczone mamy pamiętają jeszcze zalecenia dotyczące stosowania kąpieli leczniczych dla dzieci na bazie owsianki albo krochmalu.
 
 
Zima to trudny czas dla suchej i atopowej skóry - zmiany temperatur i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie wpływają korzystnie na jej stan i wygląd. Koniecznością staje się więc używanie odpowiednich kosmetyków.
 
 
W chwili narodzin wrażliwa skóra noworodka styka się z zupełnie nowym światem. Ubranka, pieluszki, woda, słońce, wiatr, mróz, zmiany temperatury, bakterie, kurze - to wszystko sprawia, że bez pełnej bariery ochronnej początkowo jest podatna na podrażnienia.
 
 
Wakacje to upragniony odpoczynek, czas urlopów oraz relaks w promieniach słońca. Pamiętajmy, że tym beztroskim chwilom często towarzyszą upały, podczas których tracimy nawet kilka litrów wody dziennie, przez co zapotrzebowanie organizmu znacznie się zwiększa. Dlatego też, podczas letnich podróży pamiętajmy o regularnym piciu wody.
 
 
© Bullysoft - Fotolia.comWraz z dietą dostarczamy organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów, tłuszczy, soli mineralnych itp. Jednym z podstawowych składników pożywienia powinny być niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»