kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© sammer1403 - Fotolia.comStan zębów polskich dzieci jest fatalny, chociaż jesteśmy w europejskiej czołówce jeśli chodzi o liczbę stomatologów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Mimo tego, wyrasta kolejne pokolenie szczerbatych Polaków. Jedną z przyczyn jest strach przed wizytą w gabinecie.
 
 
Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2010-2012” opublikowanego ostatnio przez resort – polskie 6-latki pod względem intensywności i występowania próchnicy są na szarym końcu rankingu. Sytuacja wygląda lepiej nawet w takich krajach jak Uganda, Republika Południowej Afryki, czy Bośnia i Hercegowina. Najlepiej z kolei w zestawieniu wypada Dania i Francja.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comZabezpiecza nas przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, jest wykorzystywany do oczyszczania wody, powietrza albo owoców. W ostatnich latach na dużą skalę korzysta się z niego również w stomatologii - do leczenia wczesnej fazy próchnicy, dezynfekcji, przyspieszania gojenia ran, płukania jamy ustnej, a nawet wybielania. Ozon stał się jednym z ważniejszych narzędzi w rękach stomatologów. I co najważniejsze, dzięki niemu unikamy wiertła i bólu.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comPiękna cera to z pewnością pragnienie każdej z nas - zarówno nastolatki, jak i dojrzałej kobiety w średnim wieku. A co zrobić, gdy mimo stosowania wyszukanych kosmetyków i licznych zabiegów pielęgnacyjnych, co rusz mamy wypryski na twarzy?
 
 
© Lakhesis - Fotolia.comZęby mądrości niestety nie gwarantują nam podniesienia poziomu IQ. Ich wyrastaniu zwykle towarzyszy ból, gdyż przez brak miejsca w szczęce, najczęściej w żuchwie, są one często ułożone nieprawidłowo. Dlatego w wielu przypadkach konieczne jest ich usunięcie.
 
 
© Jacek Chabraszewski - Fotolia.comKolejna rozmowa z nastoletnią córką skończyła się trząśnięciem drzwiami? Martwisz się o syna gimnazjalistę, który woli zamknąć się w pokoju niż przyznać do własnych problemów? Trudno przypuszczać, że więcej niż własna matka o dziecku może wiedzieć jego... dentysta. Stan zębów wskaże czasem więcej problemów niż przeczytany potajemnie pamiętnik.
 
 
fot. ProdentaŚwiadomość Polek dotycząca stanu swojego zdrowia w ostatnich latach bardzo wzrosła. Kiedyś do lekarza wyganiał nasze rodaczki tylko ból lub problemy zdrowotne utrudniające życie. Obecnie panie coraz częściej kładą nacisk na profilaktykę. I chociaż trend ten można zaobserwować szczególnie wyraźnie wśród mieszkanek metropolii i dużych miast, to jednak w niektórych dziedzinach zdrowia nadal odstajemy od europejskiej normy.
 
 
fot. Centrum Stomatologii CandeoProblemy z narządem żucia dotyczą trzech czwartych spośród nas. Wśród zmagających się z tymi dysfunkcjami jest coraz więcej osób młodych, a nawet dzieci w wieku szkolnym. Grono to poszerza się, bo nasilaniu objawów sprzyja coraz bardziej stresujący tryb życia. A także niewiedza i bagatelizowanie problemu.
 
 
Namówienie malucha na wizytę u dentysty nie jest łatwym zadaniem tym bardziej, że nawet dorośli mają opory przed takim spotkaniem. Eksperci Laboratorium Vademecum radzą, jak przygotować dziecko, aby nie wpadało w panikę, wchodząc do gabinetu stomatologicznego.
 
 
Szpara między górnymi jedynkami, przebarwienia, czy też krzywe uzębienie bardzo często jest powodem, dla którego wstydzimy się uśmiechać. W Międzynarodowy Dzień Uśmiechu, który w tym roku wypada 7 października, stomatologowie mają dla pacjentów dobrą wiadomość – wady te można w prosty i szybki sposób zniwelować.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»