kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. dziecko upodobania smakowePoznawanie pierwszych smaków odbywa się jeszcze w brzuchu mamy - już około 8. tygodnia ciąży zaczyna się kształtować zmysł smaku u dziecka. Preferencje smakowe budujemy się przez pierwsze trzy lata życia, co ma później przełożenie na nawyki żywieniowe. Zwykle to, co dziecko polubi w dzieciństwie, będzie później wybierało w dorosłym życiu.
 
 
Czekolada z chili, schab z brzoskwiniami czy mięsna zapiekanka z dodatkiem cynamonu to rodzaje połączeń coraz częściej pojawiające się na polskich stołach. Czy zestawienie słodkiego smaku z nutką ostrego aromatu ma szanse na stałe zagościć w menu większości domów?
 
 
© Studiotouch - Fotolia.comNa myśl o wielkanocnych smakołykach i suto zastawionym stole Polacy oczami wyobraźni ujrzą zapewne przed sobą pyszną na przykład białą kiełbasę - przygotowaną tak, jak lubimy, czyli tak jak przygotowywała ją w rodzinnym domu babcia lub mama. To nasza „pamięć smaku". Wspominamy zeszłoroczne święta i spotkania przy stole w rodzinnym gronie. Z sentymentem przywołujemy dzieciństwo - śmigus dyngus, malowanie pisanek. Nie każdy jednak wie, że pamięć, oprócz obrazów, dźwięków i emocji, ma również zdolność przywoływania konkretnych, niezapomnianych smaków.
 
 
© Anyka - Fotolia.comWiększość matek, nie tylko tych nadopiekuńczych, martwi się, że ich dzieci nie mają apetytu, za mało jedzą, a ich dieta jest bardzo monotonna, bo maluchy uparcie odmawiają próbowania nowych rzeczy. Tymczasem sytuacja w większości przypadków nie wygląda aż tak źle, a nasze obawy wynikają głównie z nadmiernej troski o zdrowie i rozwój naszych pociech.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »