kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. dziecko upodobania smakowePoznawanie pierwszych smaków odbywa się jeszcze w brzuchu mamy - już około 8. tygodnia ciąży zaczyna się kształtować zmysł smaku u dziecka. Preferencje smakowe budujemy się przez pierwsze trzy lata życia, co ma później przełożenie na nawyki żywieniowe. Zwykle to, co dziecko polubi w dzieciństwie, będzie później wybierało w dorosłym życiu.
 
 
Czekolada z chili, schab z brzoskwiniami czy mięsna zapiekanka z dodatkiem cynamonu to rodzaje połączeń coraz częściej pojawiające się na polskich stołach. Czy zestawienie słodkiego smaku z nutką ostrego aromatu ma szanse na stałe zagościć w menu większości domów?
 
 
© Studiotouch - Fotolia.comNa myśl o wielkanocnych smakołykach i suto zastawionym stole Polacy oczami wyobraźni ujrzą zapewne przed sobą pyszną na przykład białą kiełbasę - przygotowaną tak, jak lubimy, czyli tak jak przygotowywała ją w rodzinnym domu babcia lub mama. To nasza „pamięć smaku". Wspominamy zeszłoroczne święta i spotkania przy stole w rodzinnym gronie. Z sentymentem przywołujemy dzieciństwo - śmigus dyngus, malowanie pisanek. Nie każdy jednak wie, że pamięć, oprócz obrazów, dźwięków i emocji, ma również zdolność przywoływania konkretnych, niezapomnianych smaków.
 
 
© Anyka - Fotolia.comWiększość matek, nie tylko tych nadopiekuńczych, martwi się, że ich dzieci nie mają apetytu, za mało jedzą, a ich dieta jest bardzo monotonna, bo maluchy uparcie odmawiają próbowania nowych rzeczy. Tymczasem sytuacja w większości przypadków nie wygląda aż tak źle, a nasze obawy wynikają głównie z nadmiernej troski o zdrowie i rozwój naszych pociech.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»