kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. OpaleniznaKażda z nas chciałaby, aby pięknie opalona skóra miała oliwkową, złotą czy brzoskwiniową barwę jak najdłużej. Opalenizna może mieć różne odcienie, ale niestety każda z nich szybko znika. Jakie zabiegi zastosować, aby ta wakacyjna pamiątka pozostała z nami dłużej niż miesiąc?
 
 
fot. Ulia Koltyrina - Fotolia.comŚwieci słońce i lato w pełni, więc wszyscy z radością udają się na plażę, aby wykorzystać ciepłe dni dla zregenerowania sił i nabrania energii. Wszyscy doskonale wiemy, jak należy się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, że należy stosować odpowiednie kremy z filtrami UV. Niektóre osoby jednak pomimo wszystkich środków zapobiegawczych nie mogą w pełni cieszyć się latem, gdyż mają uczulenie na słońce.
 
 
fot. @ opalanie fox17 - Fotolia.comWiele z nas uwielbia kąpiele słoneczne, ale często zapominamy, że zbyt długie przebywanie na słońcu może zaszkodzić naszej skórze. Jak bezpiecznie się opalać, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności, podpowiada lek. med. Barbara Dziewulska, dermatolog Grupy LUX MED.
 
 
© Konstantin Yuganov - Fotolia.comOkoło 20 znamion barwnikowych czyli tzw. pieprzyków ma na ciele dorosły człowiek. Prócz tego typu zmian na skórze, u około 60-90 procent populacji pojawia się przynajmniej jedno znamię dysplastyczne, które lekarze kwalifikują do usunięcia. Zwykle podłożem takich nieprawidłowości w rozwoju skóry są zaburzenia genetyczne.
 
 
© redhorst - Fotolia.comPo powrocie z wakacji mamy zazwyczaj doskonały nastrój i z większą energią zmagamy się z codziennością. Czasem jednak urlopowe wspomnienia zakłóca widok w lustrze – niechciane przebarwienia, plamki i piegi na skórze to pamiątki, które zawdzięczamy działaniu promieni słonecznych. Jak walczyć z tym problemem?
 
 
© Subbotina Anna - Fotolia.comCoraz chętniej myślimy o zbliżających się wakacjach. Słońce, za którym tak tęsknimy, wysusza jednak skórę i przyspiesza proces jej starzenia. Już dziś warto pomyśleć jak przygotować cerę do większej ekspozycji na słońce. Z pomocą mogą przyjść zabiegi kosmetyczne, które koncentrują się na nawilżeniu i regeneracji skóry.
 
 
© Andrey Kiselev - Fotolia.comSezon kąpieli słonecznych już się rozpoczął i niebawem większość dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Tymczasem lekarze alarmują o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem.
 
 
© Springfield Gallery - Fotolia.comLato w pełni – pora więc rozprawić się z mitami dotyczącymi opalania. Zastanawiasz się, czy na wakacje zrezygnować z peelingu oraz czy w Mrągowie i na Majorce słońce opala tak samo?
 
 
Lato to okres, w którym nasza skóra i włosy są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Promieniowanie słoneczne, morska czy chlorowana <a id="a_nsitsp_2">woda</a> a także suche powietrze stanowią prawdziwe zagrożenie dla cery. Często nie jesteśmy w stanie uniknąć kontaktu z tymi czynnikami bo przecież jak tu sobie odmówić plażowania czy kąpieli w morzu? Warto jednak mieć na uwadze to, co niekorzystnie letnią porą wpływa na cerę i strać się dbać o nią w sposób szczególny.
 
 
© Lumarmar - Fotolia.comPonad połowa Polaków lubi opalać się na słońcu. Częściej są to kobiety niż mężczyźni. Co czwarty badany preferuje opalanie w ruchu.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»