 Każda z nas chciałaby, aby pięknie opalona skóra miała oliwkową, złotą czy brzoskwiniową barwę jak najdłużej. Opalenizna może mieć różne odcienie, ale niestety każda z nich szybko znika. Jakie zabiegi zastosować, aby ta wakacyjna pamiątka pozostała z nami dłużej niż miesiąc?
 Świeci słońce i lato w pełni, więc wszyscy z radością udają się na plażę, aby wykorzystać ciepłe dni dla zregenerowania sił i nabrania energii. Wszyscy doskonale wiemy, jak należy się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, że należy stosować odpowiednie kremy z filtrami UV. Niektóre osoby jednak pomimo wszystkich środków zapobiegawczych nie mogą w pełni cieszyć się latem, gdyż mają uczulenie na słońce.
 Wiele z nas uwielbia kąpiele słoneczne, ale często zapominamy, że zbyt długie przebywanie na słońcu może zaszkodzić naszej skórze. Jak bezpiecznie się opalać, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności, podpowiada lek. med. Barbara Dziewulska, dermatolog Grupy LUX MED.
 Około 20 znamion barwnikowych czyli tzw. pieprzyków ma na ciele dorosły człowiek. Prócz tego typu zmian na skórze, u około 60-90 procent populacji pojawia się przynajmniej jedno znamię dysplastyczne, które lekarze kwalifikują do usunięcia. Zwykle podłożem takich nieprawidłowości w rozwoju skóry są zaburzenia genetyczne.
 Po powrocie z wakacji mamy zazwyczaj doskonały nastrój i z większą energią zmagamy się z codziennością. Czasem jednak urlopowe wspomnienia zakłóca widok w lustrze – niechciane przebarwienia, plamki i piegi na skórze to pamiątki, które zawdzięczamy działaniu promieni słonecznych. Jak walczyć z tym problemem?
 Coraz chętniej myślimy o zbliżających się wakacjach. Słońce, za którym tak tęsknimy, wysusza jednak skórę i przyspiesza proces jej starzenia. Już dziś warto pomyśleć jak przygotować cerę do większej ekspozycji na słońce. Z pomocą mogą przyjść zabiegi kosmetyczne, które koncentrują się na nawilżeniu i regeneracji skóry.
 Sezon kąpieli słonecznych już się rozpoczął i niebawem większość dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Tymczasem lekarze alarmują o szkodliwości promieniowania UV. Aby więc dobrze przygotować się do letniego wyjazdu, warto najpierw uporządkować wiedzę, dotyczącą ochrony przed słońcem.
 Lato w pełni – pora więc rozprawić się z mitami dotyczącymi opalania. Zastanawiasz się, czy na wakacje zrezygnować z peelingu oraz czy w Mrągowie i na Majorce słońce opala tak samo?
Lato to okres, w którym nasza skóra i włosy są szczególnie narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Promieniowanie słoneczne, morska czy chlorowana <a id="a_nsitsp_2">woda</a> a także suche powietrze stanowią prawdziwe zagrożenie dla cery. Często nie jesteśmy w stanie uniknąć kontaktu z tymi czynnikami bo przecież jak tu sobie odmówić plażowania czy kąpieli w morzu? Warto jednak mieć na uwadze to, co niekorzystnie letnią porą wpływa na cerę i strać się dbać o nią w sposób szczególny.
 Ponad połowa Polaków lubi opalać się na słońcu. Częściej są to kobiety niż mężczyźni. Co czwarty badany preferuje opalanie w ruchu.
|