kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Adam Borkowski - Fotolia.comPoszukiwania partnera życiowego nie zawsze należą do łatwych. Zdarza się przecież, że od lat nie poznajemy nikogo interesującego, czy mamy przykre doświadczenia związane z poznawaniem nowych osób. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl sprawdziło, jakie trudności napotykają single w poszukiwaniu miłości i z jakich powodów decydują się randkować w sieci.
 
 
© Igor Osypenko - Fotolia.comPonad połowa zakochanych decyduje się na małżeństwo, a jedna trzecia wybiera stały związek - wynika z badania przeprowadzonego przez internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl. Jak długo trwa samotność singla, kiedy zaczyna szukać miłości? Jakie modele związku są teraz w modzie?
 
 
© mast3r - Fotolia.comW dobie zawierania znajomości przez Internet wielu wydaje się, że biuro matrymonialne staje się reliktem przeszłości. Kojarzy się z miejscem dla życiowych nieudaczników. Tymczasem budowanie związku w wirtualnej przestrzeni nie zawsze jednak wychodzi nam na dobre. Może spróbować innej formy poszukiwania partnera czy partnerki? Warto zatem obalić mity na temat funkcjonowania biur matrymonialnych.
 
 
© kevron2001 - Fotolia.comCiekawskie ciocie i babcie usilnie próbują swatać ukochanego bratanka, czy wnuczkę. Uszczypliwym komentarzom i pozornie nieznaczącym żarcikom nie ma końca – tak zwykle wygląda rzeczywistość singli przy świątecznym stole. Członkowie rodziny naciskają na zmianę stanu cywilnego i wypytują o szczegóły z życia prywatnego osób bez partnera. Jak przetrwać przy rodzinnym stole w święta, będąc singlem, zapytaliśmy użytkowników portalu MyDwoje.pl.
 
 
© JackF - Fotolia.comSamotność coraz częściej uznaje się za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Z badań wynika, że ponad 1/4 Polaków decyduje się na samotne życie. Z czego wynikają takie wybory? Możliwe, że to rezultat nastawienia na realizację ambicji zawodowych i pogodni z pieniądzem. W gonitwie za tymi celami gubimy gdzieś siebie i relacje z innymi. Potrzebę stałego związku również odsuwamy z braku czasu, czy innych powodów. Czy jesteśmy skazani na samotność?
 
 
© JackF - Fotolia.comSamotność jest nierozłączną częścią naszej codzienności - odczuwa się ją bez względu na wiek. Jest czymś więcej niż emocjonalny dyskomfort - jak pokazują badania, może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Paniczny lęk przed odrzuceniem i samotnością może przyczynić się do osłabienia układu odpornościowego, chorób układu krążenia, czy poważnych zaburzeń psychicznych. Jakie jest źródło ludzkich lęków przed samotnością i jak sobie z nimi radzić?
 
 
Laptop na kolanach, słuchawki na uszach, komórka pod poduszką - życie XXI wieku wymusza na nas wysoką aktywność, dynamizm i szybkość działania. W takim świecie coraz mniej miejsca przeznaczamy na głębokie i emocjonalne relacje międzyludzkie. Wielu z nas ogarnia paraliżujący strach przed samotnością w tłumie. W dzisiejszym świecie człowiek odnalazł wirtualną przestrzeń, dającą mu poczucie bycia wśród innych współczesnych samotników - portale społecznościowe.
 
 
Sandra Bullock fot. Alcon EntertainmentSandra Bullock twierdzi, że rozwód z Jesse Jamesem uczynił ją "lepszą osobą".
 
 
Robert Pattinson fot. MonolithRobert Pattinson jest przekonany, że tabloidy zmyślają różne historie na jego temat, bo nie dostarcza im prawdziwego materiału na sensację.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comSyndrom „kochania za bardzo” dotyka wielu kobiet. Nie potrafią one tworzyć szczęśliwych związków, a za swoje niepowodzenia obwiniają partnerów. Jednocześnie dają z siebie wszystko, żeby związek trwał - w imię miłości. Wierzą że ich wielka miłość potrafi partnera zmienić. Dzielnie znoszą ból, który partner im zadaje - poniżanie, przemoc fizyczną. Działa już Fundacja Kobiece Serca i ich portal internetowy, gdzie można skorzystać z konsultacji psychologicznych on-line, zapisać się na warsztaty, poczytać artykuły na temat uzależnienia od miłości.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »