kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comNiedawno nasze dziecko stawiało pierwsze kroki, a już uczy się samodzielnie ubierać. Trzylatek to dziecko o niespożytej energii i nieograniczonej ciekawości świata. To doskonały czas, aby stymulować rozwój dziecka, wybierając dla niego zabawy rozwijające wyobraźnię, intelekt i umiejętności społeczne.
 
 
fot. PPEMartwisz się, że Twoje dziecko spędza każdą wolną chwilę przed ekranem telewizora czy komputera? Porównujesz swoje dzieciństwo i własnej pociechy? Zabawy w chowanego, czy w berka zostały obecnie wyparte przez nowe technologie. Zamiast narzekać, daj dziecku dobry przykład.
 
 
fot. autyzmW ciągu ostatnich 20 lat aż dziesięciokrotnie wzrosła liczba osób, które zmagają się z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych wymienia to zaburzenie wśród najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów, tuż za nowotworami, cukrzycą czy AIDS. Dzięki rozwojowi diagnostyki autyzmu jesteśmy w stanie coraz wcześniej rozpoznawać to zaburzenie.
 
 
fot. sztuka wychowaniaWychowanie dziecka jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu – to nieustanna praca, która wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, a od której nie ma urlopu. Rodzice muszą mierzyć się codziennie z wieloma dylematami. Jak wpajać dziecku wartości? Z jakich sposobów korzystać, aby wychować mądre, grzeczne i szczęśliwe dziecko?
 
 
© Roman Hense - Fotolia.comTwój dwulatek czy trzylatek nic nie mówi lub mówi bardzo mało? Mogą to być problemy związane z opóźnionym rozwojem mowy. Czasem jednak na skutek różnego rodzaju uszkodzeń neurologicznych może dojść do zaburzeń mowy. Najwyższy czas, aby zasięgnąć opinii neurologopedy, który pomoże w diagnozie i terapii dziecka.
 
 
fot. Przytulenie ma znaczenie logoKarolina Malinowska, Daria Widawska, Bartosz Obuchowicz, Monika Mrozowska, Magdalena Schejbal, Marzena Sienkiewicz i Robert Leszczyński – znani rodzice przyłączyli się do kampanii „Przytulenie ma znaczenie”, mającej na celu zaakcentowanie przytulania jako najpiękniejszej formy wyrażania uczuć dziecku.
 
 
fot. Przytulenie ma znaczenie logoDotyk dla niemowlęcia jest najważniejszym zmysłem, pozwalającym na komunikację z otoczeniem. Choć maluch nie potrafi mówić, to jednak umie wyrazić swoje potrzeby przy pomocy gestów. Przytulenie dziecka ma więc ogromną moc – zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, co przyczynia się do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Nie zapominajmy o przytulaniu naszych dzieci, bo jak przypominają organizatorzy kampanii – „Przytulenie ma znaczenie”.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comKażde dziecko potrzebuje czułości i wrażliwości na jego potrzeby. Z najnowszego badania instytutu ARC Rynek i Opinia, przeprowadzonego na zlecenie marki Oilatum Baby wynika jednak, że wielu rodziców powstrzymuje się od przytulania dzieci. Tymczasem maluchy obdarzane czułością lepiej się rozwijają, są bardziej inteligentne i chętniej dzielą się przeżyciami z rodzicami.
 
 
© Kati Molin - Fotolia.comDziecko, które właśnie przyszło na świat musi przystosować się do nowych, zupełnie obcych mu warunków. W tym działaniu pomagają mu naturalne odruchy noworodkowe, których zadaniem jest wspieranie malucha w rozwoju i dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Jednym z ważniejszych jest odruch chwytny, który rozwija się jeszcze w brzuchu mamy. Jak poprzez zabawę wesprzeć malucha w prawidłowym rozwoju tego odruchu?
 
 
© eternalfeelings - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci, bo aż 97 procent, przyznaje, że lubi pić mleko, jednak tylko 62 procent spożywa je codziennie – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Pro Publicum. Tymczasem dziecko w wieku od 7-9 lat potrzebuje aż trzech szklanek mleka, aby dostarczyć organizmowi codzienną porcję wapnia. Warto zapewnić dzieciom dietę bogatą w ten pierwiastek – jego niedobory możemy bowiem odczuwać w późniejszym wieku.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»