kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jodie Whittaker fot. BBCJodie Whittaker zrobiła krok w kierunku równych płac kobiet i mężczyzn. Aktorka, która jako pierwsza kobieta wcieli się w postać legendarnego doktora Who, zadbała o to, by dostać taką samą gażę, co jej poprzednik, Peter Capaldi.
 
 
Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.
 
 
Od października 2009 r. w WSP TWP w Warszawie rozpoczyna się drugi cykl bezpłatnych kursów Gender Mainstreaming. Mają one na celu przygotowanie pracodawców do działań z zakresu wyrównywania statusu kobiet i mężczyzn w firmach.
 
 
13 sierpnia podczas konferencji prasowej Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska przedstawiła swoje stanowisko wobec promowania kobiet w polityce, odniosła się również do propozycji wprowadzenia ustawowych parytetów na listach wyborczych.
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© Photo_Ma - Fotolia.comNa posiedzeniu, które odbyło się 3 lutego europosłowie przyjęli raport dotyczący niedyskryminacji ze względu na płeć. Posłowie wezwali państwa członkowskie UE do wypełnienia zobowiązań podjętych na szczycie Rady Europejskiej w Barcelonie w 2002 r. na rzecz likwidacji przeszkód stojących na drodze równemu udziałowi kobiet i mężczyzn w rynku pracy.
 
 
Udział kobiet w zatrudnieniu wzrasta, ale utrzymują się nadal znaczące różnice pod względem jakości zatrudnienia kobiet, zwłaszcza w sferze wynagrodzeń. Kobietom trudniej jest godzić życie zawodowe i rodzinne, co utrudnia równe traktowanie kobiet i mężczyzn w zakresie edukacji, w czasie aktywności zawodowej i na emeryturze. To wnioski ze sprawozdania za 2008 rok w sprawie równości kobiet i mężczyzn, które przyjął Parlament Europejski.
 
 
Stowarzyszenie Willa Decjusza organizuje otwarte debaty w ramach VI Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, w dniach 8 - 21 lipca w Krakowie. W programie pięć debat. Jedna z nich, która odbędzie się 16 lipca, nosi tytuł „Kiedy kobiety milczą”.
 
 
Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej realizuje kampanię medialną pod hasłem „Kobieta - Rodzina – Praca”.
 
 
Impreza benefitowa na rzecz Marszu Solidarności Kobiet to mocne uderzenie kultury niezależnej. Muzyka robiona przez kobiety, licytacje, konkursy i tańce do rana. Wszystko to 23 marca w Warszawie.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »