kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jodie Whittaker fot. BBCJodie Whittaker zrobiła krok w kierunku równych płac kobiet i mężczyzn. Aktorka, która jako pierwsza kobieta wcieli się w postać legendarnego doktora Who, zadbała o to, by dostać taką samą gażę, co jej poprzednik, Peter Capaldi.
 
 
Międzynarodowe badania wykazały, że mężczyźni spędzają więcej czasu na oglądaniu telewizji, spotkaniach z przyjaciółmi, grach sportowych lub realizacji hobby niż kobiety.
 
 
Od października 2009 r. w WSP TWP w Warszawie rozpoczyna się drugi cykl bezpłatnych kursów Gender Mainstreaming. Mają one na celu przygotowanie pracodawców do działań z zakresu wyrównywania statusu kobiet i mężczyzn w firmach.
 
 
13 sierpnia podczas konferencji prasowej Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska przedstawiła swoje stanowisko wobec promowania kobiet w polityce, odniosła się również do propozycji wprowadzenia ustawowych parytetów na listach wyborczych.
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
© Photo_Ma - Fotolia.comNa posiedzeniu, które odbyło się 3 lutego europosłowie przyjęli raport dotyczący niedyskryminacji ze względu na płeć. Posłowie wezwali państwa członkowskie UE do wypełnienia zobowiązań podjętych na szczycie Rady Europejskiej w Barcelonie w 2002 r. na rzecz likwidacji przeszkód stojących na drodze równemu udziałowi kobiet i mężczyzn w rynku pracy.
 
 
Udział kobiet w zatrudnieniu wzrasta, ale utrzymują się nadal znaczące różnice pod względem jakości zatrudnienia kobiet, zwłaszcza w sferze wynagrodzeń. Kobietom trudniej jest godzić życie zawodowe i rodzinne, co utrudnia równe traktowanie kobiet i mężczyzn w zakresie edukacji, w czasie aktywności zawodowej i na emeryturze. To wnioski ze sprawozdania za 2008 rok w sprawie równości kobiet i mężczyzn, które przyjął Parlament Europejski.
 
 
Stowarzyszenie Willa Decjusza organizuje otwarte debaty w ramach VI Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, w dniach 8 - 21 lipca w Krakowie. W programie pięć debat. Jedna z nich, która odbędzie się 16 lipca, nosi tytuł „Kiedy kobiety milczą”.
 
 
Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej realizuje kampanię medialną pod hasłem „Kobieta - Rodzina – Praca”.
 
 
Impreza benefitowa na rzecz Marszu Solidarności Kobiet to mocne uderzenie kultury niezależnej. Muzyka robiona przez kobiety, licytacje, konkursy i tańce do rana. Wszystko to 23 marca w Warszawie.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»