kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. PraktikerJeśli pogoda sprzyja, miło jest spędzać czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody i pięknych przedmiotów. Warto więc zainwestować w przygotowanie atrakcyjnego miejsca na wiosenny i wakacyjny relaks. Balkon, taras i loggia mogą spełniać wiele funkcji. Mogą być jadalnią, miejscem towarzyskich spotkań, wypoczynku oraz przedłużeniem ogrodu.
 
 
© blue eye - Fotolia.comSPA - nazwa ta wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza „Sanus Per Aquam”, czyli „zdrowie dzięki wodzie”. Zabiegi SPA to kąpiele kosmetyczne, masaże, hydromasaże, masaże gorącymi kamieniami, bicze szkockie, sauny, baseny, krioterapia, kinezyterapia i wiele innych. Szeroko wykorzystywana w połączeniu z różnymi zabiegami SPA jest aromaterapia, czyli leczenie zapachem, aromatycznymi substancjami wytwarzanymi przez rośliny.
 
 
fot. GARDENAWiększość z nas marzy o pięknym ogrodzie, w którym oczy cieszą wielobarwne kwiaty, które wprowadzają do naszego otoczenia świeżość i energię. Nie zawsze możemy cieszyć się własnym ogrodem. W tej sytuacji warto pomyśleć o stworzeniu mini-zieleńca w domowym zaciszu. Jak stworzyć własną kompozycję kwiatową w doniczce, podpowiada GARDENA.
 
 
fot. Jedzcie roslinyTrwa Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu. To najstarsze wydarzenie tego typu w Polsce, którego organizatorem jest Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!. Święto roślinożerców ma na celu promocję diet opartych na roślinach, ale też zdrowych nawyków żywieniowych, ekologicznego stylu życia oraz walkę o prawa zwierząt. Imprezy towarzyszące są organizowane w całej Polsce i potrwają do 17 maja.
 
 
fot. Kubusiowi Przyjaciele Natury11 lutego przypada Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę małego dziecka na kwestie szacunku do roślin i zwierząt. Kilka sposobów na różne aktywności i zabawy, które budują u najmłodszych wrażliwość na piękno przyrody przedstawia Małgorzata Jabłońska, ekspert współpracujący z programem edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
 
 
fot. Poinsecja12 grudnia przypada Dzień Poinsecji - święto niezwykłej, zimowej rośliny powszechnie określanej mianem gwiazdy betlejemskiej. Poinsecja kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia i otrzymana w prezencie jest z pewnością miłym podarunkiem dla bliskich.
 
 
fot. doniczki GalicjaJeśli nie mamy własnego ogródka czy działki, a kochamy zieleń i kwiaty, pozostają nam rośliny doniczkowe. Aby zmienić na wiosnę wygląd naszego domowego parapetu, możemy dobrać kolorowe osłonki czy doniczki. Wystarczy niewiele, aby domowy ogród zakwitł pięknymi barwami.
 
 
fot. GARDENADni stają się dłuższe, co wiąże się również z większą ilością światła – przyroda budzi się dzięki temu powoli z zimowego snu. Dają o sobie znać rośliny w naszych ogrodach, które po męczącej dla nich zimie wymagają od nas większej troski. Jak szybko i skutecznie przywrócić zieleńcowi dobrą kondycję?
 
 
fot. GARDENAWydawać by się mogło, że zima jest porą roku, która eliminuje wszelkie prace w naszych ogrodach. Tymczasem nawet teraz można wykonywać drobne czynności, co zapewne nie jest obce pasjonatom. Trzeba jednak przyznać, że kluczem do pięknego ogrodu jest odpowiednie planowanie i wykonywanie prac w nim, pamiętając o zmienności natury – cyklu pór roku.
 
 
fot. Husqvarna AbWydawać by się mogło, że w ogrodzie przed zimą wystarczy zadbać jedynie o rośliny, aby były w stanie przetrwać mrozy. Tymczasem do najchłodniejszej pory roku trzeba przygotować także narzędzia i maszyny ogrodnicze. Należy zadbać o ich odpowiednie zakonserwowanie, aby nie sprawiły nam zawodu na wiosnę.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»