kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ wakacje_39810781_Warren Goldswain - Fotolia.comKobiety chętnie skorzystałyby z dodatkowych 3 godzin wolnego czasu w tygodniu - co piąta (21%) internautka przeznaczyłaby je dla rodziny i dzieci, co siódma (14%) na realizowanie własnych pasji, a co ósma (12%) na podróże – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Wbrew pozorom nie tak trudno je wygospodarować, bo jak pokazuje badanie, cenne godziny tracimy w marketach na większe zakupy spożywcze – aż 79% ankietowanych pań poświęca na to przeszło godzinę tygodniowo, z czego połowa (54%) nawet więcej niż dwie godziny. Jednocześnie 27% respondentek wskazuje, że sporo czasu marnuje w kolejkach do kas, zaś 25% na sam dojazd do i ze sklepu.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comU boku młodszego partnera kobiety odejmują sobie lat, mówią naukowcy. Uczeni obliczyli, że młodszy partner sprawia, iż panie odejmują od swej metryki średnio cztery lata, informuje FoxNews.
 
 
fot. Homebook.pl_Grafika_i_ProjektJadalnia to miejsce, które kojarzy się zwykle z odrębnym pomieszczeniem przeznaczonym do spożywania posiłków. W praktyce jednak nie zawsze dysponujemy taką możliwością. Jak stworzyć w mieszkaniu czy domu miejsce, które stanie się azylem i zgromadzi przy stole całą rodzinę? O pomysłach na urządzenie jadalni opowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.
 
 
fot. Monika Lenczewska TAKFILM NEXT FILMOd 16 października 2015 roku będzie można w polskich kinach oglądać „Obce niebo” – film w reżyserii Dariusza Gajewskiego, w którym główne role zagrali Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa. To polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami.
 
 
fot. 7 zasad zdrowia rodzinyZdrowie członków rodziny jest dla nas kwestią priorytetową. Chcemy by omijały ich choroby i czerpali energię z codziennych aktywności. Jak osiągnąć ten cel? Psychodietetyczka Monika Ciszek-Skwierczyńska, koordynator leczenia zaburzeń odżywiania w Centrum La Fuente w Szczyrku, proponuje zestaw siedmiu zasad, którymi powinna kierować się rodzina, by żyć zdrowo.
 
 
fot. Agito.plJuż za kilka dni - 21 i 22 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka. Dla każdego wnuka to świetna okazja, aby podziękować im za okazywane serce oraz opiekę. Oprócz laurki warto pomyśleć o podarowaniu im czegoś szczególnego. Oto kilka propozycji prezentów dla Babci i Dziadka.
 
 
fot. DoctorDogPodjęliście decyzję - w tym roku święta Bożego Narodzenia spędzicie razem z nowym członkiem rodziny - psem. Czworonożny przyjaciel w domu to ogrom radości, zwłaszcza dla dzieci, ale też i obowiazków. Jak pomóc psu przyzwyczaić się do nowych warunków i jak o niego zadbać?
 
 
© Sandra van der Steen - Fotolia.comJedynie połowa kobiet, które zajmują się wychowywaniem dzieci pracuje zawodowo. Praca wykonywana przez matki w domu nie jest w Polsce traktowana poważnie. Tymczasem coraz częściej mówi się, że kobieta, które zdecyduje się na rezygnację z pracy zawodowej na rzecz prowadzenia domu, powinna mieć gwarantowane zabezpieczenie finansowe.
 
 
© iceteastock - Fotolia.comTylko w ubiegłym roku w naszym kraju rozwiodło się ponad 66 tysięcy małżeństw. Zdarza się, że decyzja o rozstaniu przysparza wielu problemów, zwłaszcza jeśli nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji związanych z rozwodem. Nagły zwrot w życiu trzeba też wykorzystać na refleksje nad finansową ochroną siebie oraz rodziny – radzi Expander.
 
 
©  Liaurinko - Fotolia.comTylko około 40 procent Polek zabezpieczna się przed niechcianą ciążą. 12 procent pań sięga po tabletki hormonalne, 20 procent stosuje stosunek przerywany, a około 30-40 procent używa prezerwatyw - wynika ze statystyk. Na rynku tymczasem dostępnych jest wiele różnorodnych metod antykoncepcyjnych, które pozwalają na świadome planowanie rodziny. Jak wybrać metodę zapobiegania ciąży, która odpowiada naszym potrzebom?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »