kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ praca_53862838_sepy - Fotolia.com.jpgNowoczesne technologie wkraczają w każdy obszar naszego życia. Nic dziwnego, że są też obecne na rynku zatrudnienia. Pracodawcy i rekruterzy coraz częściej wykorzystują m.in. serwisy internetowe, które umożliwiają im dotarcie do kandydatów do pracy. Czy zatem można znaleźć zatrudnienie aktywnie go nie szukając?
 
 
© apops - Fotolia.comDziałania pracodawców i rekruterów w zakresie pozyskiwania nowych pracowników są w uzależnione od wielu czynników. Wpływa na nie ma m.in. koniunktura, rozwój technologii czy nowe pokolenia kandydatów na rynku pracy. Ci, którzy chcą w tym roku przyjąć pracowników powinni pamiętać o śledzeniu najnowszych zmian dotyczących rynku zatrudnienia. Jakie trendy w rekrutacji w 2016 roku należy mieć na uwadze, prognozują eksperci LeasingTeam Group.
 
 
fot. Rekomendacje.Praca.plJeśli rekomendujemy do pracy znajomych, ma to miejsce głównie wtedy, kiedy mają odpowiednie kompetencje. Obecnie coraz rzadziej postrzegamy polecanie do pracy jako zjawisko nieetyczne lub nadużywanie kontaktów. Prawie 1/3 z nas otrzymuje oferty pracy po znajomości lub wykorzystując kontakty osobiste. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez portal Praca.pl.
 
 
fot. Fotolia_76320027_Subscription_Monthly_M.jpgCzy to możliwe, że 99% Polaków jest rozczarowanych procesem rekrutacyjnym? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że niestety tak właśnie jest. Czym najbardziej zniechęceni w ramach rekrutacji są Polacy?
 
 
© nyul - Fotolia.comPortale społecznościowe stają się dla pracodawców cennym źródłem poszukiwania pracowników. Dzięki temu mogą nie tylko pozyskać informacje na temat kandydatów, ale też obniżyć koszty procesu rekrutacyjnego. Co warto uzupełnić w swoim profilu, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?
 
 
© apops - Fotolia.comTo jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu zawodowym. Rozmowa rekrutacyjna, bo o niej mowa, to spotkanie, w które wpisany jest czynnik stresowy, którego niestety często nie udaje się uniknąć. Nie pozostaje zatem nic innego, jak odpowiednio przygotować się do takiej rozmowy, aby choć odrobinę zmniejszyć niepokój związany z rozmową kwalifikacyjną.
 
 
fot. @ szukanie pracy_37303889_stefanolunardi - Fotolia.comKiepskie CV, słabe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, za niskie kompetencje a może za wysokie oczekiwania finansowe? Jaki główny powód swoich niepowodzeń w trakcie szukania pracy widzą Polacy? Co obarczają winą za to, że nie mogą znaleźć pracy? Z badań ankietowych Praca.pl wynika, że 44% Polaków uważa, że pracę znaleźć można tylko po znajomości.
 
 
© apops - Fotolia.comAż 73 procent firm uważa, że przykłada szczególną wagę do relacji z kandydatami do pracy. Tymczasem 68 procent kandydatów jest zdania, że pracodawcy nie wykazują zainteresowania ich opiniami oraz nie przywiązują wagi do przebiegu rekrutacji – wynika z badania Candidate Experience, które zostało przeprowadzone z inicjatywy Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.
 
 
Granat. Znienawidzony kolor PRL-u, zwany policyjnym, obrzydzony przez wspomnienie stylonowych szkolnych fartuszków powraca na salony mody. Ten efektowny „come back" nastręcza stylistom licznych problemów.
 
 
Starając się o pracy przedstawiamy potencjalnemu pracodawcy szereg różnych dokumentów. Warto wiedzieć, jakich informacji o sobie musimy udzielić potencjalnemu szefowi.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»