kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© mangostock - Fotolia.comWiększość Polaków wiedzę na temat nowotworów czerpie z mediów tradycyjnych i Internetu, a tylko 21 procent od lekarzy. Taka sama grupa badanych pozyskuje wiedzę na temat raka z seriali i filmów - wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Rosa. Tymczasem znajomość przyczyn powstawania nowotworów i ich profilaktyki może uratować życie.
 
 
fot. @ lekarz_46351426_grzegorzz - Fotolia.comPolki szukają różnych wymówek, aby usprawiedliwić brak systematycznych badań profilaktycznych. Wizytę u lekarza często odkładają na później, podkreślają, że muszą zajmować się pracą, domem i rodziną. Statystyki jednak są nieubłagane - umieralność kobiet w Polsce zmniejsza się znacznie wolniej niż ma to miejsce w innych krajach Unii Europejskiej. Tymczasem wcześnie wykryte choroby nowotworoowe dają szansę całkowitego wyleczenia. Dlatego nie warto zwlekać z badaniami profilaktycznymi.
 
 
fot. @ macica_34089546_ krishnacreations - Fotolia.comNajczęstszym powodem zachorowania na nowotwór szyki macicy jest zarażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Każdego dnia aż pięć kobiet w naszym kraju umiera z powodu tego nowotworu. Rak szyjki macicy to nowotwór złośliwy, ale jednocześnie jeden z nielicznych, który można niemal całkowicie wyeliminować. Jak uniknąć raka szyjki macicy?
 
 
fot. rak piersiCo dwie minuty w Unii Europejskiej diagnozowany jest u kobiet nowotwór piersi, a co sześć minut jedna z kobiet umiera z tego powodu. W naszym kraju rak piersi wykrywany jest u ponad 14 tysięcy pań, a aż połowie z nich nie udaje się wybrać z chorobą. Swoje żniwo zbiera też rak szyjki macicy – rocznie zapada na niego około 4 tysięcy Polek, a prawie połowa z nich umiera z powodu tego nowotworu.
 
 
fot. Kwiat KobiecościRak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Jednocześnie dzięki właściwej profilaktyce i wczesnej diagnostyce można skutecznie zapobiegać jego rozwojowi. Styczeń jest miesiącem profilaktyki raka szyjki macicy. Przypomina o tym ogólnopolska kampania społeczna „Piękna, bo zdrowa", zachęcająca Polki do regularnych badań cytologicznych.
 
 
© Vasiliy Koval - Fotolia.comRezultaty badań cytologicznych powinno się zawsze pokazać swojemu ginekologowi, ale zanim do niego pójdziesz, by się trochę uspokoić, możesz spróbować odczytać je sama.
 
 
Dla wczesnego wykrywania raka piersi czy też szyjki macicy ogromne znaczenie mają okresowe i systematycznie prowadzone badania diagnostyczne, które pozwalają wykryć większość chorób w bardzo wczesnej fazie. Co najważniejsze, leczenie ich jest wówczas skuteczniejsze i tańsze.
 
 
Choroby związane ze zdrowiem intymnym zbierają coraz większe żniwo. Rak piersi i szyjki macicy, infekcje, grzybica i inne schorzenia układu moczowo-płciowego mogą dotknąć każdej kobiety, w każdym wieku.
 
 
fot. Zdrowa GminaZachorowalność na nowotwory w Polsce jest wciąż niepokojąca. Polacy niechętnie korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych. Pilotażowa edycja konkursu Zdrowa Gmina pokazała, że zaangażowanie gmin w budowanie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców przynosi rezultaty. Dlatego Polska Unia Onkologii kontynuuje program Zdrowa Gmina, rozszerzając go na kolejne województwa.
 
 
Myśląc o noworocznych postanowieniach, nie ograniczajmy się jak zwykle do rzucania palenia i drastycznej diety odchudzającej. Warto pamiętać, by na liście znalazły się przede wszystkim te postanowienia, które będą długotrwałą inwestycją w zdrowie i pomogą cieszyć się dobrym samopoczuciem przez cały następny rok.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»