kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pod numerem infolinii 801 123 400 konsultanci Fundacji Kidprotect.pl będą doradzać dorosłym w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci.
 
 
© Olga Yarovenko - Fotolia.comDziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wśród jej zapisów znalazł się m.in. zakaz kar fizycznych możliwość, odebrania rodzicom dziecka, gdy jego życie i zdrowie jest zagrożone ułatwienie doprowadzenia do eksmisji używającego przemocy członka rodziny.
 
 
Marszałek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa ma zapewnić między innymi większa pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie, izolację sprawców oraz rozwój profilaktyki zapobiegania przemocy, tworzenie zespołów interdyscyplinarnych działających na rzecz walki z przemocą w rodzinie.
 
 
Rusza kampania 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, w ramach której w całym kraju będą prowadzone działania edukacyjne i pomocowe. Ważną częścią akcji jest IX Trybunał do Spraw Przemocy Wobec Kobiet - problematyka tegorocznego to zabójstwa na tle przemocy w rodzinie.
 
 
"Bicie jest głupie" - pod takim hasłem w ostatnim dniu szkoły, który części uczniów kojarzy się z laniem, wystartowała kampania społeczna przeciwko stosowaniu kar cielesnych wobec dzieci.
 
 
© Roman Hense - Fotolia.comNiektórzy z nas twierdzą, że klaps dziecku nie zaszkodzi. Ale, czy aby na pewno? Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez MPiPS wynika między innymi, że 64% Polaków zna w swoim otoczeniu rodziny, w których dochodzi do różnych form przemocy.
 
 
Fundacja Razem Lepiej zebrała już 7 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy, który ma poprawić sytuację ofiar przemocy w Polsce. Aby mogła rozpocząc się procedura legislacyjna projektu fundacja musi do połowy stycznia przyszłego roku zdobyć poparcie 100 tysięcy obywateli.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»