kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Pod numerem infolinii 801 123 400 konsultanci Fundacji Kidprotect.pl będą doradzać dorosłym w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci.
 
 
© Olga Yarovenko - Fotolia.comDziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Wśród jej zapisów znalazł się m.in. zakaz kar fizycznych możliwość, odebrania rodzicom dziecka, gdy jego życie i zdrowie jest zagrożone ułatwienie doprowadzenia do eksmisji używającego przemocy członka rodziny.
 
 
Marszałek Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa ma zapewnić między innymi większa pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie, izolację sprawców oraz rozwój profilaktyki zapobiegania przemocy, tworzenie zespołów interdyscyplinarnych działających na rzecz walki z przemocą w rodzinie.
 
 
Rusza kampania 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, w ramach której w całym kraju będą prowadzone działania edukacyjne i pomocowe. Ważną częścią akcji jest IX Trybunał do Spraw Przemocy Wobec Kobiet - problematyka tegorocznego to zabójstwa na tle przemocy w rodzinie.
 
 
"Bicie jest głupie" - pod takim hasłem w ostatnim dniu szkoły, który części uczniów kojarzy się z laniem, wystartowała kampania społeczna przeciwko stosowaniu kar cielesnych wobec dzieci.
 
 
© Roman Hense - Fotolia.comNiektórzy z nas twierdzą, że klaps dziecku nie zaszkodzi. Ale, czy aby na pewno? Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez MPiPS wynika między innymi, że 64% Polaków zna w swoim otoczeniu rodziny, w których dochodzi do różnych form przemocy.
 
 
Fundacja Razem Lepiej zebrała już 7 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy, który ma poprawić sytuację ofiar przemocy w Polsce. Aby mogła rozpocząc się procedura legislacyjna projektu fundacja musi do połowy stycznia przyszłego roku zdobyć poparcie 100 tysięcy obywateli.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »