kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© tomas24 - Fotolia.comMiędzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Aktualnie najchętniej świętują go dzieci, przygotowując dla swych mam kolorowe laurki. Centralne obchody Dnia Kobiet formalnie zniesione zostały w 1993 roku przez ówczesną premier, Hannę Suchocką.
 
 
Polki lubią inwestować w siebie i twierdzą, że dobrze zarządzają swoimi finansami. Ponad połowa badanych kobiet woli inwestować w rozwój osobisty niż w dobra materialne, 84% uważa, że potrafi zarządzać swoimi finansami, a prawie 80% czuje się bezpiecznie wtedy, kiedy kontroluje wydatki. W związku z Dniem Kobiet wszystkie Polki, które chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość i marzą o założeniu własnej firmy, mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia na temat biznesplanu.
 
 
Fundusze unijne mogą stanowić alternatywne źródło finansowania inwestycji budowlanej, jednak oprócz tej formy finansowania inwestycji warto również skorzystać z kredytu agroturystycznego, którym zarządza Bank Ochrony Środowiska S.A.
 
 
Czas świąt sprzyja refleksji i planowaniu zmian na przyszły rok. Rozmyślając o swojej karierze zawodowej, niektórzy z nas podejmą decyzje o tym, aby „pójść na swoje". W zaciszu rodzinnego domu, wśród bliskich, takie marzenia wydają się w zasięgu ręki. Ale łatwo mogą podzielić los innych świąteczno-noworocznych postanowień, które tak trudno jest zrealizować.
 
 
BRE Bank został partnerem konferencji z cyklu „Forbes Executive Forum”, organizowanego przez magazyn Forbes. Spotkanie poświecone będzie tematyce kobiecej, a w szczególności przedsiębiorczym Polkom i ich roli w świecie współczesnego biznesu.
 
 
Spotkania kobiet sukcesu, właścicielek firm, kobiet piastujących stanowiska dyrektorskie i menedżerskie odbędą się w ośmiu miastach Polski. Tegorocznym tematem są „Pasje w życiu i biznesie”. Pierwsza konferencja już 12 września w Starym Browarze w Poznaniu.
 
 
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” serdecznie zaprasza mamy samotnie wychowujące dzieci na warsztaty poświęcone pracy nad budowaniem aktywnych, przedsiębiorczych postaw.
 
 
fot. dione12 czerwca po raz drugi w ramach projektu DIONE spotkają się kobiety, które prowadzą lub zamierzają założyć własną firmę, szczególnie w dziedzinie nowych technologii lub wspierające się nimi, jako jednym z narzędzi.
 
 
Polskie kobiety są najbardziej przedsiębiorcze spośród przedstawicielek płci pięknej w całej Europie! Z danych statystycznych wynika, że 39% małych i średnich firm w Polsce należy do pań, a najbardziej „kobiece” branże to przede wszystkim handel i usługi. Wśród powodów, dla których kobiety zakładają własne firmy najczęściej wymieniane są trudności w znalezieniu dla siebie interesującego zajęcia i chęć uniknięcia działań dyskryminacyjnych. Samozatrudnienie daje paniom większą samodzielność i możliwość samostanowienia o sobie, pozwala także na swobodniejsze godzenie pracy zawodowej z wykonywaniem obowiązków domowych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»