kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© tomas24 - Fotolia.comMiędzynarodowy Dzień Kobiet, niegdyś obchodzony hucznie, dziś ogranicza się raczej do symbolicznego kwiatka i standardowych życzeń. Aktualnie najchętniej świętują go dzieci, przygotowując dla swych mam kolorowe laurki. Centralne obchody Dnia Kobiet formalnie zniesione zostały w 1993 roku przez ówczesną premier, Hannę Suchocką.
 
 
Polki lubią inwestować w siebie i twierdzą, że dobrze zarządzają swoimi finansami. Ponad połowa badanych kobiet woli inwestować w rozwój osobisty niż w dobra materialne, 84% uważa, że potrafi zarządzać swoimi finansami, a prawie 80% czuje się bezpiecznie wtedy, kiedy kontroluje wydatki. W związku z Dniem Kobiet wszystkie Polki, które chcą rozwijać swoją przedsiębiorczość i marzą o założeniu własnej firmy, mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia na temat biznesplanu.
 
 
Fundusze unijne mogą stanowić alternatywne źródło finansowania inwestycji budowlanej, jednak oprócz tej formy finansowania inwestycji warto również skorzystać z kredytu agroturystycznego, którym zarządza Bank Ochrony Środowiska S.A.
 
 
Czas świąt sprzyja refleksji i planowaniu zmian na przyszły rok. Rozmyślając o swojej karierze zawodowej, niektórzy z nas podejmą decyzje o tym, aby „pójść na swoje". W zaciszu rodzinnego domu, wśród bliskich, takie marzenia wydają się w zasięgu ręki. Ale łatwo mogą podzielić los innych świąteczno-noworocznych postanowień, które tak trudno jest zrealizować.
 
 
BRE Bank został partnerem konferencji z cyklu „Forbes Executive Forum”, organizowanego przez magazyn Forbes. Spotkanie poświecone będzie tematyce kobiecej, a w szczególności przedsiębiorczym Polkom i ich roli w świecie współczesnego biznesu.
 
 
Spotkania kobiet sukcesu, właścicielek firm, kobiet piastujących stanowiska dyrektorskie i menedżerskie odbędą się w ośmiu miastach Polski. Tegorocznym tematem są „Pasje w życiu i biznesie”. Pierwsza konferencja już 12 września w Starym Browarze w Poznaniu.
 
 
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” serdecznie zaprasza mamy samotnie wychowujące dzieci na warsztaty poświęcone pracy nad budowaniem aktywnych, przedsiębiorczych postaw.
 
 
fot. dione12 czerwca po raz drugi w ramach projektu DIONE spotkają się kobiety, które prowadzą lub zamierzają założyć własną firmę, szczególnie w dziedzinie nowych technologii lub wspierające się nimi, jako jednym z narzędzi.
 
 
Polskie kobiety są najbardziej przedsiębiorcze spośród przedstawicielek płci pięknej w całej Europie! Z danych statystycznych wynika, że 39% małych i średnich firm w Polsce należy do pań, a najbardziej „kobiece” branże to przede wszystkim handel i usługi. Wśród powodów, dla których kobiety zakładają własne firmy najczęściej wymieniane są trudności w znalezieniu dla siebie interesującego zajęcia i chęć uniknięcia działań dyskryminacyjnych. Samozatrudnienie daje paniom większą samodzielność i możliwość samostanowienia o sobie, pozwala także na swobodniejsze godzenie pracy zawodowej z wykonywaniem obowiązków domowych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »