kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wciąż niewiele wiadomo na temat rzeczywistych rozmiarów problemu wykorzystywania dzieci, choć szacuje się, że liczba aktów przemocy wobec najmłodszych spada. Niestety, przemoc i wyzysk to nadal brutalna rzeczywistość dla wielu dzieci na całym świecie.
 
 
Udział kobiet w zatrudnieniu wzrasta, ale utrzymują się nadal znaczące różnice pod względem jakości zatrudnienia kobiet, zwłaszcza w sferze wynagrodzeń. Kobietom trudniej jest godzić życie zawodowe i rodzinne, co utrudnia równe traktowanie kobiet i mężczyzn w zakresie edukacji, w czasie aktywności zawodowej i na emeryturze. To wnioski ze sprawozdania za 2008 rok w sprawie równości kobiet i mężczyzn, które przyjął Parlament Europejski.
 
 
Dwie 14 - latki z Warszawy zamieściły swój anons na jednym z portali erotycznych, oferując panom miłe i niekłopotliwe spotkania – informuje „Przegląd”. Z „klientami” spotykały się w centrum miasta, następnie jechały do jednego z podwarszawskich lasków. Za swe usługi dostawały od 100 do 150 zł.
 
 
© Andrew Breeden - Fotolia.comZ badania Z. Izdebskiego, zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie KC ds. AIDS wynika, że dla ponad 60% kobiet zajmujących się prostytucją głównym powodem podjęcia się tego zajęcia jest trudna sytuacja materialna.
 
 
Obowiązujące od kilku dni nowe, surowsze przepisy o zwalczaniu ulicznej prostytucji we włoskiej Padwie wywołują protesty przedstawicielek „najstarszego zawodu świata”.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
Indyjski rząd rozpoczął kampanię mającą na celu upowszechnienie w całym kraju prezerwatyw dla kobiet. Organizacje pozarządowe mają promować je wśród prostytutek.
 
 
Zarzut handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji usłyszały dwie kobiety i mężczyzna zatrzymani w jednej z przygranicznych miejscowości w powiecie żarskim. Lokal, w którym pracowały "kupione" kobiety przypominał obóz koncentracyjny: był otoczony drutem kolczastym podłączonym do prądu – poinformowała Komenda Główna Policji.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »