kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wciąż niewiele wiadomo na temat rzeczywistych rozmiarów problemu wykorzystywania dzieci, choć szacuje się, że liczba aktów przemocy wobec najmłodszych spada. Niestety, przemoc i wyzysk to nadal brutalna rzeczywistość dla wielu dzieci na całym świecie.
 
 
Udział kobiet w zatrudnieniu wzrasta, ale utrzymują się nadal znaczące różnice pod względem jakości zatrudnienia kobiet, zwłaszcza w sferze wynagrodzeń. Kobietom trudniej jest godzić życie zawodowe i rodzinne, co utrudnia równe traktowanie kobiet i mężczyzn w zakresie edukacji, w czasie aktywności zawodowej i na emeryturze. To wnioski ze sprawozdania za 2008 rok w sprawie równości kobiet i mężczyzn, które przyjął Parlament Europejski.
 
 
Dwie 14 - latki z Warszawy zamieściły swój anons na jednym z portali erotycznych, oferując panom miłe i niekłopotliwe spotkania – informuje „Przegląd”. Z „klientami” spotykały się w centrum miasta, następnie jechały do jednego z podwarszawskich lasków. Za swe usługi dostawały od 100 do 150 zł.
 
 
© Andrew Breeden - Fotolia.comZ badania Z. Izdebskiego, zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie KC ds. AIDS wynika, że dla ponad 60% kobiet zajmujących się prostytucją głównym powodem podjęcia się tego zajęcia jest trudna sytuacja materialna.
 
 
Obowiązujące od kilku dni nowe, surowsze przepisy o zwalczaniu ulicznej prostytucji we włoskiej Padwie wywołują protesty przedstawicielek „najstarszego zawodu świata”.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
Indyjski rząd rozpoczął kampanię mającą na celu upowszechnienie w całym kraju prezerwatyw dla kobiet. Organizacje pozarządowe mają promować je wśród prostytutek.
 
 
Zarzut handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji usłyszały dwie kobiety i mężczyzna zatrzymani w jednej z przygranicznych miejscowości w powiecie żarskim. Lokal, w którym pracowały "kupione" kobiety przypominał obóz koncentracyjny: był otoczony drutem kolczastym podłączonym do prądu – poinformowała Komenda Główna Policji.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»