kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© sci - Fotolia.comTakie słowa zazwyczaj zapowiadają konieczność odwiedzenia dentysty. Nie lubimy tego ani my, ani nasze dzieci, ale możemy zrobić wiele, aby taka wizyta była jak najmniej przykra i bolesna.
 
 
fot. @ plomba_50009594_Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comTo problem w skali światowej, z którym trudno walczyć pomimo dużej świadomości i postępu technologicznego. Próchnica to już choroba cywilizacyjna, która pojawia się coraz wcześniej – diagnozowana jest nawet w pierwszym czy drugim roku życia. Czym jest próchnica i jak się przed nią skutecznie uchronić opowiada ekspert PTSD prof. dr hab. n. med. Maria Borysewicz – Lewicka.
 
 
fot. Dziecko u dentystyRodzice często nie zdają sobie sprawy, że higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się jak najwcześniej - najlepiej tuż po narodzinach dziecka. Kiedy dziecko jest już większe należy zadbać, aby regularnie szczotkowało zęby. O ile przekonanie dziecka do mycia zębów nie powinno stanowić problemu, tak już wyzwaniem bywa przekonanie do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comAż 73 procent dzieci z pięciu województw, które były objęte drugą edycją programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” ma problem z próchnicą zębów – wynika z raportu Ipsos, opracowanego w oparciu o bezpłatne przeglądy stomatologiczne. W ramach programu, którego organizatorami są Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż przebadano prawie 8600 dzieci.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comKażdy rodzic chce, aby jego pociecha miała piękne, proste i śnieżnobiałe zęby. Niewątpliwie budujący jest widok uśmiechniętego dziecka na fotelu dentystycznym. Jak zatem sprawić, aby nasze małe dziecko nie zamieniło się w szczerbatego nastolatka? Można skorzystać z kilku ważnych przykazań, o których przypomina dentysta dr Iwona Gnach-Olejniczak.
 
 
fot. jak dbać o pierwsze ząbkiDziecko od najmłodszych lat powinno wiedzieć, że mycie zębów jest jedną z wielu codziennych czynności, nie zaś przykrym obowiązkiem. Dzięki wczesnej nauce mycia zębów można wykształcić pozytywne nawyki u malucha, a przy tym zapobiec próchnicy w starszym wieku. Dbanie o higienę jamy ustnej może być nie tylko koniecznością, ale i dobrą zabawą. Wystarczy trochę wysiłku - to inwestycja w piękny uśmiech w dorosłym życiu.
 
 
© sci - Fotolia.comTylko nieco ponad 20 procent polskich przedszkolaków ma zdrowe zęby. Niestety stan uzębienia pozostałej grupy dzieci przedszkolnych pozostawia wiele do życzenia – większość z nich ma próchnicę. Zęby 15 procent maluchów są tak zniszczone, że konieczne jest usuwanie aż trzech mleczaków. Ten stan ma przykre konsekwencje – w przyszłości może skończyć się wadami zgryzu czy problemami z prawidłowym rozwojem kości i mięśni twarzy.
 
 
© Lakhesis - Fotolia.comUśmiech potrafi odsłonić wiele niedoskonałości w uzębieniu. Wielu z nas zadaje sobie wówczas pytanie: co decyduje o stanie zębów? Skłonności do problemów z zębami i dziąsłami są dziedziczne. Można jednak zapobiec wielu kłopotom, a recepta na nie jest prosta: codzienna higiena i regularne wizyty u dentysty.
 
 
© steheap - Fotolia.comWydawać by się mogło, że do posiadania wymarzonego, śnieżnobiałego uśmiechu potrzebne są: codzienna higiena jamy ustnej, unikanie papierosów i regularne wizyty u dentysty. Okazuje się, że to może nie wystarczyć. Nasze codzienne nawyki i zachowania mogą szkodzić kondycji zębów i rujnować nasz wizerunek. Jakich sytuacji unikać, aby cieszyć się pięknym uśmiechem?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comPróchnica jest jednym z najczęstszych schorzeń atakujących nasze zęby bez względu na wiek. Choroba próchnicowa to dziś już problem społeczny, który trzeba traktować jako wynik zaniedbań i niedostatecznej profilaktyki. Małe dzieci są najbardziej narażone na powstawanie i rozprzestrzenianie się próchnicy. Niestety leczenie ich zębów bywa często bagatelizowane – wciąż pokutuje przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć – przecież same wypadną…
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »