kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© sci - Fotolia.comTakie słowa zazwyczaj zapowiadają konieczność odwiedzenia dentysty. Nie lubimy tego ani my, ani nasze dzieci, ale możemy zrobić wiele, aby taka wizyta była jak najmniej przykra i bolesna.
 
 
fot. @ plomba_50009594_Sebastian Kaulitzki - Fotolia.comTo problem w skali światowej, z którym trudno walczyć pomimo dużej świadomości i postępu technologicznego. Próchnica to już choroba cywilizacyjna, która pojawia się coraz wcześniej – diagnozowana jest nawet w pierwszym czy drugim roku życia. Czym jest próchnica i jak się przed nią skutecznie uchronić opowiada ekspert PTSD prof. dr hab. n. med. Maria Borysewicz – Lewicka.
 
 
fot. Dziecko u dentystyRodzice często nie zdają sobie sprawy, że higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się jak najwcześniej - najlepiej tuż po narodzinach dziecka. Kiedy dziecko jest już większe należy zadbać, aby regularnie szczotkowało zęby. O ile przekonanie dziecka do mycia zębów nie powinno stanowić problemu, tak już wyzwaniem bywa przekonanie do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comAż 73 procent dzieci z pięciu województw, które były objęte drugą edycją programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” ma problem z próchnicą zębów – wynika z raportu Ipsos, opracowanego w oparciu o bezpłatne przeglądy stomatologiczne. W ramach programu, którego organizatorami są Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż przebadano prawie 8600 dzieci.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comKażdy rodzic chce, aby jego pociecha miała piękne, proste i śnieżnobiałe zęby. Niewątpliwie budujący jest widok uśmiechniętego dziecka na fotelu dentystycznym. Jak zatem sprawić, aby nasze małe dziecko nie zamieniło się w szczerbatego nastolatka? Można skorzystać z kilku ważnych przykazań, o których przypomina dentysta dr Iwona Gnach-Olejniczak.
 
 
fot. jak dbać o pierwsze ząbkiDziecko od najmłodszych lat powinno wiedzieć, że mycie zębów jest jedną z wielu codziennych czynności, nie zaś przykrym obowiązkiem. Dzięki wczesnej nauce mycia zębów można wykształcić pozytywne nawyki u malucha, a przy tym zapobiec próchnicy w starszym wieku. Dbanie o higienę jamy ustnej może być nie tylko koniecznością, ale i dobrą zabawą. Wystarczy trochę wysiłku - to inwestycja w piękny uśmiech w dorosłym życiu.
 
 
© sci - Fotolia.comTylko nieco ponad 20 procent polskich przedszkolaków ma zdrowe zęby. Niestety stan uzębienia pozostałej grupy dzieci przedszkolnych pozostawia wiele do życzenia – większość z nich ma próchnicę. Zęby 15 procent maluchów są tak zniszczone, że konieczne jest usuwanie aż trzech mleczaków. Ten stan ma przykre konsekwencje – w przyszłości może skończyć się wadami zgryzu czy problemami z prawidłowym rozwojem kości i mięśni twarzy.
 
 
© Lakhesis - Fotolia.comUśmiech potrafi odsłonić wiele niedoskonałości w uzębieniu. Wielu z nas zadaje sobie wówczas pytanie: co decyduje o stanie zębów? Skłonności do problemów z zębami i dziąsłami są dziedziczne. Można jednak zapobiec wielu kłopotom, a recepta na nie jest prosta: codzienna higiena i regularne wizyty u dentysty.
 
 
© steheap - Fotolia.comWydawać by się mogło, że do posiadania wymarzonego, śnieżnobiałego uśmiechu potrzebne są: codzienna higiena jamy ustnej, unikanie papierosów i regularne wizyty u dentysty. Okazuje się, że to może nie wystarczyć. Nasze codzienne nawyki i zachowania mogą szkodzić kondycji zębów i rujnować nasz wizerunek. Jakich sytuacji unikać, aby cieszyć się pięknym uśmiechem?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comPróchnica jest jednym z najczęstszych schorzeń atakujących nasze zęby bez względu na wiek. Choroba próchnicowa to dziś już problem społeczny, który trzeba traktować jako wynik zaniedbań i niedostatecznej profilaktyki. Małe dzieci są najbardziej narażone na powstawanie i rozprzestrzenianie się próchnicy. Niestety leczenie ich zębów bywa często bagatelizowane – wciąż pokutuje przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć – przecież same wypadną…
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»