kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. LexummedicaŚwięta Bożego Narodzenia już za nami. Prawie połowa Polaków kupiła swoim bliskim w ramach świątecznego prezentu kosmetyki lub biżuterię. Chętnie obdarowywaliśmy dzieci – prawie 40 procent z nas kupiła najmłodszym zabawki. Portal Money.pl sprawdził, jakie prezenty kupiliśmy najbliższym i ile zamierzamy wydać na Sylwestra?
 
 
fot. Feromony.plCo mają wspólnego święta z feromonami? Na pozór zupełnie nic. Mimo wszystko jednak właśnie grudzień jest miesiącem, kiedy sprzedaż tych bezwonnych związków nagle wzrasta. Dlaczego?
 
 
© Vitalez - Fotolia.comJak wyglądają Święta Bożego Narodzenia z perspektywy dorosłych? Te przedstawiane w mediach są bajkowe, radosne, spędzane w rodzinnym gronie. Trudno zaprzeczyć, że takie nie są, ale do świąt trzeba się odpowiednio przygotować. Zakupy, godziny spędzone w kuchni, sprzątanie domu i wreszcie kupowanie prezentów. Jak przeżyć święta i nie oszaleć?
 
 
© carballo - Fotolia.comWiększość pracodawców uważa, że wręczanie prezentów w okresie świątecznym jest doskonałą formą motywowania pracowników. Okazuje się, że 72 procent pracodawców regularnie przygotowuje świąteczne atrakcje dla swoich podwładnych.
 
 
fot. Luksus pod choinkąAż 40 procent świątecznych wydatków Polacy przeznaczą w tym roku na prezenty. Wśród nich znajdą się także dobra luksusowe, na które z każdym rokiem jest większe zapotrzebowanie. Okazuje się jednak, że zakup ekskluzywnych prezentów niekonieczne musi wiązać się z wydatkami liczonymi w dziesiątkach tysięcy złotych - wynika z raportu "Luksus pod choinką".
 
 
© Sergey Peterman - Fotolia.comNa świątecznym stole czeka na nas, jak co roku, ogromna ilość smakołyków. Tylko trzy świąteczne dni wystarczy, aby przytyć sporo, bo aż 5 kg. W czasie Bożego Narodzenia łakomstwo często bierze górę nad rozsądkiem. Jak uniknąć problemów z przejedzeniem i niestrawności podpowiada Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo”.
 
 
fot. ZakupyPrzed Świętami Bożego Narodzenia ogarnia nas prawdziwa gorączka przygotowań i zakupów. W tym czasie warto zastanowić się nad wdrożeniem we własnym domu zasad lean management czyli „szczupłego zarządzania”. Jak może nam ono pomóc w czasie przedświątecznych zakupów?
 
 
fot. zrzutka.plWedług psychologów dawanie prezentów przynosi nam więcej satysfakcji niż ich otrzymywanie. Statystyczny Kowalski dostaje ich w ciągu roku co najmniej kilka. Okazji do obdarowywania najbliższych oczywiście mamy mnóstwo, ale charakter podarku winien brać pod uwagę potrzeby i zainteresowania osoby, która ma go otrzymać.
 
 
fot. prezent_marzenOkazuje się, że w ostatnim czasie Polki coraz chętniej decydują się na oryginalne prezenty dla swoich mężczyzn. Podarunki takie jak woda toaletowa, czy krawat i spinki do mankietów ustępują miejsca nowym pomysłom - prezentom dostarczającym panom „ekstremalnych emocji”. Takim podarunkiem może być np. lot szybowcem, czy kurs nurkowania.
 
 
© Roman Milert - Fotolia.comPomimo, że święta zwykle kojarzą się nam z przyjemnościami i relaksem, to jednak co czwarty Polak przyznaje, że świąteczne zakupy są dla niego stresujące – wynika z badania sieci perfumerii Douglas. Tymczasem badanie „Zakupy Świąteczne 2013” przeprowadzone przez firmę doradczą Deloitte pokazuje, że z każdym rokiem rośnie liczba Europejczyków, którzy nieco wcześniej kupują prezenty. Polacy natomiast zwykle zostawią tę czynność na grudzień.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»