 Osobowość szefów, ich charakter, a także metody zarządzania w dużym stopniu determinują dobre wyniki pracy – zarówno całego zespołu, jak i poszczególnych jego członków. Eksperci z GoldenLine wymieniają te zachowania przełożonych, które najbardziej negatywnie wpływają na motywację podwładnych do efektywnej pracy.
 74 procent Polaków jest przekonanych, że bez problemu znalazłoby nową pracę. Okazuje się, że wykazujemy duży optymizm w kwestii znalezienia nowego zatrudnienia. Tylko w ostatnim półroczu 24 procent z nas zmieniło pracę, przede wszystkim z powodu chęci rozwoju, potrzeby odmiany i osobistych aspiracji.
 Działania pracodawców i rekruterów w zakresie pozyskiwania nowych pracowników są w uzależnione od wielu czynników. Wpływa na nie ma m.in. koniunktura, rozwój technologii czy nowe pokolenia kandydatów na rynku pracy. Ci, którzy chcą w tym roku przyjąć pracowników powinni pamiętać o śledzeniu najnowszych zmian dotyczących rynku zatrudnienia. Jakie trendy w rekrutacji w 2016 roku należy mieć na uwadze, prognozują eksperci LeasingTeam Group.
 Przedsiębiorcy prowadzący swoje firmy chcą, aby wiodły one prym na rynku, ale nie zawsze się to udaje. Możliwe, że problemem są wewnętrze błędy w obszarze zarządzania czy nieodpowiednio przygotowana do realizacji zadań kadra. Jak przeciwdziałać takim sytuacjom?
 Na polskim rynku pracy można wyodrębnić cztery pokolenia pracowników, które mają odmienne podejście do życia zawodowego. Czym się charakteryzują? Jak do nich dotrzeć do przedstawicieli każdego z nich?
 Jeśli rekomendujemy do pracy znajomych, ma to miejsce głównie wtedy, kiedy mają odpowiednie kompetencje. Obecnie coraz rzadziej postrzegamy polecanie do pracy jako zjawisko nieetyczne lub nadużywanie kontaktów. Prawie 1/3 z nas otrzymuje oferty pracy po znajomości lub wykorzystując kontakty osobiste. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez portal Praca.pl.
 Niewielu pracowników dba o samochody flotowe, tak jak o swoje własne auta. Większość jest przekonana, że samochodem służbowym można szaleć i pozwalać sobie na nieekonomiczną jazdę. Pracodawcy mogą jednak kontrolować pracowników korzystających z aut flotowych – z pomocą przychodzą im narzędzia monitorujące pracę kierowców – pracowników.
 Opieka medyczna i karnety sportowe – takie benefity chcieliby otrzymywać Polacy od swoich pracodawców. Coraz chętniej jesteśmy gotowi dopłacać do tych dodatków lub w całości pokrywać ich koszty. Obecnie 70 procent Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia.
 Czy to możliwe, że 99% Polaków jest rozczarowanych procesem rekrutacyjnym? Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl wynika, że niestety tak właśnie jest. Czym najbardziej zniechęceni w ramach rekrutacji są Polacy?
 Portale społecznościowe stają się dla pracodawców cennym źródłem poszukiwania pracowników. Dzięki temu mogą nie tylko pozyskać informacje na temat kandydatów, ale też obniżyć koszty procesu rekrutacyjnego. Co warto uzupełnić w swoim profilu, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy?
|