kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© pressmaster - Fotolia.comKto z nas nie zna tego uczucia? Kończący się urlop wywołuje depresyjny nastrój i brak chęci do powrotu do pracy. Trzeba bowiem z wolnego, spokojnego trybu życia powrócić do obowiązków służbowych, gdzie czas jest niezwykle cenny. Jak wrócić po urlopie do pracy, aby uniknąć obniżenia naszego komfortu psychicznego? Jak zyskać wewnętrzną siłę i chęć do podejmowania nowych wyzwań?
 
 
© adam121 - Fotolia.comPracownicy młodzi, zaangażowani, dyspozycyjni, ambitni, kochający swoją pracę to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Bez marudzenia zostają po godzinach w pracy i nie proszą nigdy o urlop - trudno wyobrazić sobie lepszego pracownika. Czasem jednak bycie pracowitym staje się piętnem – obowiązki zawodowe mogą pochłonąć takie osoby na tyle, że przestają dostrzegać inne sfery życia. Potwierdzają to statystyki – co dziesiąty Polak boryka się z obsesyjną potrzebą pracy – wynika z badania CBOS. Czym jest pracoholizm i jak się objawia?
 
 
Beyoncé Knowles fot. Parkwood PicturesBeyoncé Knowles nie potrafi się zrelaksować. Piosenkarka przyznała, że osiągnęła już wszystko, o czym marzyła, jednak to nie powstrzymuje jej od dalszej pracy.
 
 
© kevron2001 - Fotolia.comSyndrom chronicznego zmęczenia (chronic fatigue syndrom) po raz pierwszy opisano w 1988 r. Choć nie jest to choroba nowa, w ciągu ostatnich kilkunastu lat staje się ona coraz bardziej powszechna. Szacuje się, że w samej Ameryce i Europie Zachodniej cierpi na nią ponad pół miliona osób.
 
 
Jak wynika z badań przedstawionych w Warszawie podczas konferencji "Kobiety na rynku pracy 2006" 87 procent kobiet w naszym kraju wierzy w możliwość pogodzenia kariery zawodowej oraz życia rodzinnego. Panie uważają ponadto, że są dyskryminowane w kwestii awansu zawodowego oraz w sferze zarobków.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »