kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© pressmaster - Fotolia.comKto z nas nie zna tego uczucia? Kończący się urlop wywołuje depresyjny nastrój i brak chęci do powrotu do pracy. Trzeba bowiem z wolnego, spokojnego trybu życia powrócić do obowiązków służbowych, gdzie czas jest niezwykle cenny. Jak wrócić po urlopie do pracy, aby uniknąć obniżenia naszego komfortu psychicznego? Jak zyskać wewnętrzną siłę i chęć do podejmowania nowych wyzwań?
 
 
© adam121 - Fotolia.comPracownicy młodzi, zaangażowani, dyspozycyjni, ambitni, kochający swoją pracę to spełnienie marzeń każdego pracodawcy. Bez marudzenia zostają po godzinach w pracy i nie proszą nigdy o urlop - trudno wyobrazić sobie lepszego pracownika. Czasem jednak bycie pracowitym staje się piętnem – obowiązki zawodowe mogą pochłonąć takie osoby na tyle, że przestają dostrzegać inne sfery życia. Potwierdzają to statystyki – co dziesiąty Polak boryka się z obsesyjną potrzebą pracy – wynika z badania CBOS. Czym jest pracoholizm i jak się objawia?
 
 
Beyoncé Knowles fot. Parkwood PicturesBeyoncé Knowles nie potrafi się zrelaksować. Piosenkarka przyznała, że osiągnęła już wszystko, o czym marzyła, jednak to nie powstrzymuje jej od dalszej pracy.
 
 
© kevron2001 - Fotolia.comSyndrom chronicznego zmęczenia (chronic fatigue syndrom) po raz pierwszy opisano w 1988 r. Choć nie jest to choroba nowa, w ciągu ostatnich kilkunastu lat staje się ona coraz bardziej powszechna. Szacuje się, że w samej Ameryce i Europie Zachodniej cierpi na nią ponad pół miliona osób.
 
 
Jak wynika z badań przedstawionych w Warszawie podczas konferencji "Kobiety na rynku pracy 2006" 87 procent kobiet w naszym kraju wierzy w możliwość pogodzenia kariery zawodowej oraz życia rodzinnego. Panie uważają ponadto, że są dyskryminowane w kwestii awansu zawodowego oraz w sferze zarobków.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»