kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. wigilia.pracaCo czwarty Polak, w ramach świątecznego prezentu od swojego szefa, chciałby w Wigilię trochę krócej pracować – wynika z badania ankietowanego przeprowadzonego przez serwis Praca.pl. Wigilia nie jest ustawowo wolnym dniem od pracy, dlatego wielu z nas będzie pracować tego dnia, jak w każdy inny dzień.
 
 
© carballo - Fotolia.comWiększość pracodawców uważa, że wręczanie prezentów w okresie świątecznym jest doskonałą formą motywowania pracowników. Okazuje się, że 72 procent pracodawców regularnie przygotowuje świąteczne atrakcje dla swoich podwładnych.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comPrzedsiębiorcy prowadzący swoje firmy chcą, aby wiodły one prym na rynku, ale nie zawsze się to udaje. Możliwe, że problemem są wewnętrze błędy w obszarze zarządzania czy nieodpowiednio przygotowana do realizacji zadań kadra. Jak przeciwdziałać takim sytuacjom?
 
 
fot. Rekomendacje.Praca.plJeśli rekomendujemy do pracy znajomych, ma to miejsce głównie wtedy, kiedy mają odpowiednie kompetencje. Obecnie coraz rzadziej postrzegamy polecanie do pracy jako zjawisko nieetyczne lub nadużywanie kontaktów. Prawie 1/3 z nas otrzymuje oferty pracy po znajomości lub wykorzystując kontakty osobiste. Takie wnioski płyną z badania zrealizowanego przez portal Praca.pl.
 
 
fot. shutterstockChoć pracownikowi może się to wydawać nieco dziwne, to jednak niepokój związany ze zwolnieniem z pracy towarzyszy nie tylko osobom zatrudnionym, ale również pracodawcom. Ze statystyk wynika, że 40 procent z nich nie chce zwalniać pracowników.
 
 
fot. shutterstockStyczeń to zwykle czas realizacji noworocznych postanowień. Wielu z nas planuje zmianę pracy na lepszą, a przynajmniej awans zawodowy lub podwyżkę. Jak z klasą pożegnać się z aktualnym pracodawcą? Co oznacza rozwiązanie stosunku pracy dla pracodawcy i pracownika?
 
 
fot. @ palenie_51308415_Grafvision - Fotolia.comPracownik palący papierosy to dla pracodawcy spory problem, który przekłada się na spadek efektywności pracy w firmie. Nic dziwnego, że wielu pracodawców decyduje się szukać różnych metod na zniechęcenie podwładnych do tytoniowego nałogu. Zakazy bowiem nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.
 
 
fot. @ szukanie pracy_37303889_stefanolunardi - Fotolia.comKiepskie CV, słabe przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, za niskie kompetencje a może za wysokie oczekiwania finansowe? Jaki główny powód swoich niepowodzeń w trakcie szukania pracy widzą Polacy? Co obarczają winą za to, że nie mogą znaleźć pracy? Z badań ankietowych Praca.pl wynika, że 44% Polaków uważa, że pracę znaleźć można tylko po znajomości.
 
 
fot. creandi. zatrudnić pracownikaMasz niewielką firmę i chcesz mieć nowego pracownika? Po stronie pracodawcy leży nie tylko chęć zatrudnienia pracownika, ale przede wszystkim spełnienie szeregu wymogów formalnych, począwszy od wyboru formy zatrudnienia, a skończywszy na obowiązkach wobec ZUS. Jak zatrudnić dodatkową osobę i nie żałować swojej decyzji?
 
 
© apops - Fotolia.comAż 73 procent firm uważa, że przykłada szczególną wagę do relacji z kandydatami do pracy. Tymczasem 68 procent kandydatów jest zdania, że pracodawcy nie wykazują zainteresowania ich opiniami oraz nie przywiązują wagi do przebiegu rekrutacji – wynika z badania Candidate Experience, które zostało przeprowadzone z inicjatywy Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»