kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Na zlecenie ING Życie został przygotowany raport „Sztuka odpowiedzialności", z którego wynika, że współcześni Polacy deklarują równouprawnienie w podziale obowiązków domowych. Czy zatem podczas tegorocznych świątecznych przygotowań podział prac i zadań będzie równy?
 
 
W ramach drugiej ogólnopolskiej akcji miejskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej "Zrobione, Docenione, Wiele warte…" w całej Polsce odbyły się w czwartek happeningi na rzecz docenienia pracy domowej kobiet. Organizatorzy wręczali kobietom ulotki oraz symboliczne faktury za pracę wykonaną w domu.
 
 
Piorą, gotują, sprzątają, robią zakupy, pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji, załatwiają tysiące drobnych spraw, dzięki którym „domowy aparat” pracuje bez zarzutu. To mamy „niepracujące”, których domowy etat zawsze przekracza ustawowe osiem godzin, ale rzadko kiedy są za swoją pracę rzeczywiście doceniane. Niestety, jak pokazują wyniki badań znaczna większość Polaków bardziej szanuje panie pracujące zawodowo.
 
 
„Jest OK, jeśli poza domem mogą swobodnie pracować te kobiety, które chcą. Jest OK, jeśli te, które chcą, mogą swobodnie pracować w domu, na rzecz swoich rodzin i nie są za to karane finansowym ubezwłasnowolnieniem. Jest OK, jeśli i jedne i drugie mają swobodę wyboru. A jeśli kobieta i jej partner zamienią się rolami i nikt nie uzna, że oboje zwariowali, to także jest OK.” – tak brzmi credo kampanii „ZROBIONE – ZAPŁACONE, czyli PRACA DOMOWA KOBIET - JAK JĄ WYNAGRADZAĆ?”, prowadzonej przez Fundację „Zadbać o świat”.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»