kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© M&S Fotodesign - Fotolia.comOkoło 1% kobiet, będących w okresie rozrodczym choruje na cukrzycę zanim zajdzie w ciążę, a u 5% cukrzyca rozwija się w czasie ciąży. Kilkanaście lat temu kobieta z tą chorobą miała niewielkie szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Obecnie nie ma przeszkód, aby stała się mamą, pod warunkiem, że zadba o zdrowie swoje oraz płodu.
 
 
fot. Ciąża po poronieniuWedług szacunków 10-15 procent wszystkich ciąż kończy się poronieniem. Dla kobiety, która musiała zmierzyć się z tym doświadczeniem to traumatyczne przeżycie. Poronienie nie przekreśla jednak marzeń o powiększeniu rodziny. Często jednak kolejna ciąża jest wypełniona strachem, który przysłania radość oczekiwania.
 
 
fot. andrewatla / sxc.huW naszym kraju każdego roku blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin doświadcza straty dziecka: ponad czterdzieści tysięcy kobiet przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwo, a kolejne pięć tysięcy umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków.
 
 
Lily Allen po raz drugi poroniła. Artystka była w 6. miesiącu ciąży. W czwartek, 28 października, artystka trafiła do szpitala z bólami brzucha. Lekarze próbowali uratować nienarodzone dziecko, ale zmarło w weekend.
 
 
fot. Dzień Dziecka UtraconegoOd 2004 roku w Polsce (od 1998 na Zachodzie Europy i w USA) październik jest miesiącem pamięci o dzieciach zmarłych. 15-tego października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.
 
 
Co druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci, dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą. Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży.
 
 
W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wystąpił do ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy w sprawie niemożności skutecznego ścigania czynu polegającego na nieumyślnym uszkodzeniu ciała lub spowodowaniu rozstroju zdrowia dziecka poczętego.
 
 
Problemy z uzyskaniem potomstwa - według danych szacunkowych - obejmują w Polsce nawet do 20% par. Ze statystyk wynika również, że 30% przyczyn niepłodności leży po stronie kobiety, 50% po stronie mężczyzny, z tego zaś 30% to defekty wspólne pary.
 
 
© K.-U. Häßler - Fotolia.comPotencjalne korzyści płynące z obfitującej w kwasy tłuszczowe omega - 3 i omega - 6 diety matki podczas ciąży i karmienia piersią od lat poddawane są badaniom, jest jednak coraz więcej dowodów na to, że kwasy te mają kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka.
 
 
Od 1988 na świecie i od 2004 roku w Polsce 15. października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się idea tego dnia, nosi on nazwę Dnia Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Tego dnia osieroceni rodzice mają okazję otwarcie zamanifestować – poprzez okolicznościowe msze, spotkania, przypięcie do ubrania błękitno-różowej kokardki – że pamiętają o swoich dzieciach i chcą, by świat również o nich pamiętał.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»