kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© M&S Fotodesign - Fotolia.comOkoło 1% kobiet, będących w okresie rozrodczym choruje na cukrzycę zanim zajdzie w ciążę, a u 5% cukrzyca rozwija się w czasie ciąży. Kilkanaście lat temu kobieta z tą chorobą miała niewielkie szanse na urodzenie zdrowego dziecka. Obecnie nie ma przeszkód, aby stała się mamą, pod warunkiem, że zadba o zdrowie swoje oraz płodu.
 
 
fot. Ciąża po poronieniuWedług szacunków 10-15 procent wszystkich ciąż kończy się poronieniem. Dla kobiety, która musiała zmierzyć się z tym doświadczeniem to traumatyczne przeżycie. Poronienie nie przekreśla jednak marzeń o powiększeniu rodziny. Często jednak kolejna ciąża jest wypełniona strachem, który przysłania radość oczekiwania.
 
 
fot. andrewatla / sxc.huW naszym kraju każdego roku blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin doświadcza straty dziecka: ponad czterdzieści tysięcy kobiet przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwo, a kolejne pięć tysięcy umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków.
 
 
Lily Allen po raz drugi poroniła. Artystka była w 6. miesiącu ciąży. W czwartek, 28 października, artystka trafiła do szpitala z bólami brzucha. Lekarze próbowali uratować nienarodzone dziecko, ale zmarło w weekend.
 
 
fot. Dzień Dziecka UtraconegoOd 2004 roku w Polsce (od 1998 na Zachodzie Europy i w USA) październik jest miesiącem pamięci o dzieciach zmarłych. 15-tego października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.
 
 
Co druga kobieta może mieć problemy z przyswajalnością kwasu foliowego, zmniejszającego ryzyko wystąpienia wad układu nerwowego u dzieci, dlatego lekarze tak bardzo podkreślają znaczenie uzupełniania diety tą witaminą. Przyszłe mamy są coraz bardziej świadome roli kwasu foliowego i zwracają uwagę na sposób odżywiania w trakcie ciąży.
 
 
W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski wystąpił do ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy w sprawie niemożności skutecznego ścigania czynu polegającego na nieumyślnym uszkodzeniu ciała lub spowodowaniu rozstroju zdrowia dziecka poczętego.
 
 
Problemy z uzyskaniem potomstwa - według danych szacunkowych - obejmują w Polsce nawet do 20% par. Ze statystyk wynika również, że 30% przyczyn niepłodności leży po stronie kobiety, 50% po stronie mężczyzny, z tego zaś 30% to defekty wspólne pary.
 
 
© K.-U. Häßler - Fotolia.comPotencjalne korzyści płynące z obfitującej w kwasy tłuszczowe omega - 3 i omega - 6 diety matki podczas ciąży i karmienia piersią od lat poddawane są badaniom, jest jednak coraz więcej dowodów na to, że kwasy te mają kluczowe znaczenie zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka.
 
 
Od 1988 na świecie i od 2004 roku w Polsce 15. października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się idea tego dnia, nosi on nazwę Dnia Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Tego dnia osieroceni rodzice mają okazję otwarcie zamanifestować – poprzez okolicznościowe msze, spotkania, przypięcie do ubrania błękitno-różowej kokardki – że pamiętają o swoich dzieciach i chcą, by świat również o nich pamiętał.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »