kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Valua Vitaly - Fotolia.comW pierwszych dniach po cesarskim cięciu, kobiety zwykle zapominają o prawidłowej pielęgnacji blizny. Przypominają sobie o niej dopiero po kilku miesiącach, gdy zaczynają ponownie dbać o siebie. Eksperci przypominają jak ważne i proste są podstawowe zasady pielęgnacji blizny po CC.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comCesarskie cięcie jest zabiegiem, w czasie którego wydobywa się noworodka z macicy kobiety. Po tej operacji pozostaje na brzuchu spora blizna. Czasem zdarza się, że kobieta odczuwa dolegliwości z nią związane. Ból wówczas utrudnia codzienne funkcjonowanie młodej mamy. Co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
fot. Gabinet ginekologicznyKondycja błony śluzowej pochwy po porodzie to trudny temat dla wielu kobiet. Suchość, świąd, ból w czasie stosunku to tylko kilka z dolegliwości, z którymi muszą zmagać się młode mamy. Jak zaradzić tym problemom?
 
 
fot. jak poznałem swoją mamę. JELPStatystyczny maluch przychodzi na świat w okresie wakacyjnym, a jego statystyczna mama ma 27 lat i wyższe wykształcenie – wynika z danych zgromadzonych przez markę JELP dotyczących kulisów narodzin Polaków. Okazuje się, że 8 na 10 maluchów rodzi się w związku małżeńskim, zwykle jeszcze przed pierwszą rocznicą ślubu.
 
 
Choć prawie 30 procent kobiet w każdym wieku zmaga się z suchością pochwy, to nadal nie każda ma świadomość istnienia tego problemu. Tylko niewielka liczba pań zgłasza takie objawy swojemu lekarzowi. Skąd bierze się ta dolegliwość i jak sobie z nią radzić?
 
 
© BOY - Fotolia.comJoga to ćwiczenia ostatnio coraz chętniej wykonywane przez kobiety oczekujące dziecka oraz tuż po porodzie. Przyszłe mamy wybierają się na zajęcia po to, aby poprawić swoją kondycję fizyczną, ale także przygotować się do porodu. Joga nie tylko świetnie wpływa na mamę, ale także ma zbawienny wpływ na dziecko.
 
 
© Svetlana Fedoseeva - Fotolia.comWiele młodych matek zastanawia się nad momentem rozpoczęcia współżycia po urodzeniu dziecka, czy nad odpowiednim sposobem antykoncepcji. Wokół zagadnień związanych z seksem i antykoncepcją po porodzie i w okresie karmienia piersią narosło sporo mitów. Obalają je eksperci programu „Zdrowa Ona” – prof. Romuald Dębski, ginekolog i prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.
 
 
© Werner Heiber - Fotolia.comNie ma chyba kobiety oczekującej dziecka, która przez jakiś czas nie była w stresie. W czasie ciąży stres działa nie tylko na przyszłą mamę, ale również na noszone przez nią dziecko, co niestety może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub urodzenia dziecka z niską masą urodzeniową ciała. Stres w ciąży i na sali porodowej może zatem szkodliwie wpływać na mamę i dziecko. Jak zapewnić przyszłej mamie emocjonalne wsparcie?
 
 
© detailblick - Fotolia.comPo porodzie życie kobiety ulega diametralnej zmianie. Młode matki są w tym czasie bardzo często zagubione i niepewne. Na ten stan nakładają się problemy związane z powrotem do poprzedniego wyglądu - nie tylko związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy ze zmianami skórnymi, ale też z intymnymi sferami ciała. Mowa o biuście i kroczu, które z naturalnych przyczyn po przyjściu na świat dziecka są najbardziej narażone na zmiany.
 
 
fot. MedicoverO tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów - Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] następna »

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»