kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Melastmohican - Fotolia.comZ okazji Światowego Dnia Kota 2012 przypominamy kilka kotów, które na dobre zapisały się na kartach historii. Sławę przyniosły im wiecznie nieudane polowanie na sprytną małą myszkę, urocze i wzruszające spojrzenie wielkich zielonych oczu, czy służba na okręcie należącym do Marynarki Wojennej Jej Królewskiej Mości albo w Białym Domu.
 
 
Fot. John GodsonPodczas pierwszego posiedzenia Sejmu VII kadencji na funkcję Marszałka została wybrana Ewa Kopacz. Głosowało na nią 300 posłów. Jej kontrkandydat Marek Kuchciński otrzymał 150 głosów. Ewa Kopacz jest pierwszą w historii Polski kobietą, która objęła to stanowisko.
 
 
13 sierpnia podczas konferencji prasowej Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Elżbieta Radziszewska przedstawiła swoje stanowisko wobec promowania kobiet w polityce, odniosła się również do propozycji wprowadzenia ustawowych parytetów na listach wyborczych.
 
 
Korporacja Ha!art zaprasza na cykl wykładów „Przezroczyste ciała. Udział kobiet w życiu politycznym w Europie 1968/2008”. Wykłady rozpoczynają się w listopadzie, a kończą w lutym 2009.
 
 
W czwartek mija ostateczny termin składania wniosków dla osób, które chcą głosować poza miejscem swojego zameldowania. Osoby, które chcą wypełnić obywatelski obowiązek 21 października, powinny złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców, w urzędach gminy, na terenie której obecnie przebywają.
 
 
fot. Partia KobietZałożona przez Manuelę Gretkowską Partia Kobiet angażuje się w kampanię wyborczą. Od kilku dni można oglądać plakaty i spoty reklamowe z przedstawicielkami tej partii występującymi...nago. Zasłania je tylko plakat z logo organizacji i napis – „Wszystko dla przyszłości i nic do ukrycia”.
 
 
„Kopernik była kobietą!” te słowa pamiętają z pewnością wszyscy miłośnicy „Seksmisji”. „Kopernik” rzeczywiście nie była kobietą i wygląda na to, że nawet „Skłodowskich” nie będziemy wkrótce mieć zbyt wiele, bo pozycja kobiet w świecie nauki czy polityki nie jest zbyt wysoka.
 
 
W grudniu ubiegłego roku CBOS opublikował wyniki badań na temat udziału kobiet w życiu publicznym. Ankietowani raczej opowiadają się za zwiększeniem ilości kobiet w polityce i gospodarce.
 
 
Prezerwatywa chyba ocaleje, gorzej może być ze środkami dla kobiet - informuje "Gazeta Wyborcza" pisząc o pracach nad przygotowaniem Narodowego Programu Wspierania Rodziny.
 
 
Konferencję o roli płci w życiu publicznym w Polsce organizuje w najbliższy czwartek Koło Naukowe Studentów Politologii Wydziału Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas obrad zostanie przeanalizowana rola i pozycja kobiet i mężczyzn w dzisiejszym życiu społeczno-politycznym.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»